Liposuction nedir nasıl yapılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Liposuction nedir nasıl yapılır ?
Liposuction, istenmeyen vücut yağını temizlemek için kullanılan kozmetik bir prosedürdür.Egzersiz ve sağlıklı bir diyetle kaybedilmesi zor küçük yağ alanlarını emmeyi içerir. Kalça, uyluklar ve karın gibi yağ toplama eğilimi gösteren vücut bölgelerinde yapılır.Amaç vücut şeklini değiştirmektir ve sonuçlar sağlıklı bir kilo vermeniz şartıyla genellikle uzun ömürlüdür.Liposuction sırasında, yağ cildin altına yerleştirilen bir aletle (kanül) çıkarılır. Kanül güçlü, yüksek basınçlı vakum uygulanır.

Liposuction.jpg

Liposuction uygulanan hastalar genellikle dengeli bir vücut ağırlığına sahiptir, ancak vücudun belirli bölgelerinde vücut yağının istenmeyen bölümlerini çıkarmak istemektedirler. Liposuction genel bir kilo verme yöntemi değildir , obezite için bir tedavi değildir .Liposuction, selülit, çukurluklarını ortadan kaldırmaz.Amaç estetiktir , hasta vücudunun konturunu değiştirmek ve geliştirmek istemektedir. Liposuction vücudun şeklini değiştirerek yağ hücrelerini kalıcı olarak giderir. Güvenle çıkarılabilen yağ miktarı sınırlıdır.Liposuction, enfeksiyon, uyuşukluk ve yara izi de dahil olmak üzere çeşitli olası risklere sahiptir. Çok fazla yağ çıkarsa, deride birikinti veya dent olabilir. Uzmanlar, cerrahi risklerin çıkarılan yağ miktarı ile bağlantılı olduğunu söylüyor.

Liposuction daha fazla yağ fazlalığını azaltmak için mükemmel bir seçenek olabilir. Liposuction, esas olarak herhangi bir fiziki sağlık faydası sağlamaktan ziyade bir kişinin nasıl göründüğünü geliştirmek için kullanılır. Birçok durumda, sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyip, dengeli bir diyet, düzenli egzersiz ve sağlıklı bir uyku programı uygulanırrsa, hasta muhtemelen aynı, bazen daha iyi sonuçlar elde eder.Uzmanlar, liposuction'ın bireysel olarak yaşam tarzı değişikliği ile istenen sonuçlara ulaşılamaması durumunda ideal bir şekilde kullanılması gerektiğini söylüyor. Örneğin yağlı bazı inatçı alanları egzersiz ve diyetlere direniyorsa.Bir birey kilo aldığında, her yağ hücresi boyut ve hacim olarak artar. Liposuction izole bölgelerdeki yağ hücrelerinin sayısını azaltır.

Liposuction Avantajı

Sorunlu alanları yeniden şekillendirmek için ihtiyacınız olan tek tedavi olabilir
Bir prosedürde daha fazla alana ve daha geniş alanlara muamele edilebilir
Lokal veya genel anestezi ile uygulanabilir
İnvazif olmayan tedavilere göre daha tutarlı ve öngörülebilir sonuç verir

Liposuction nerelerde etkili değilidir ?

Liposuction obezite için bir tedavi veya uygun diyet ve egzersiz yerine geçmez.Ayrıca selülit için etkili bir tedavi değildir

Liposuction nedir ?

Liposuction emmeyi kullanarak vücudunuzdaki yağları temizler. Liposuction sırasında küçük, ince, küt uçlu tüpler (kanül) cildin küçük kesimlerinden geçirilir . Doktor, spesifik yağ birikimlerini hedeflemek için deri altında tüpleri hareket ettirdiğinden yağ bu tüpler vasıtasıyla emilir. Liposakşın genellikle küçük alanlardaki yağ birikintilerini temizlemede çok etkilidir. Ancak liposuction uyguladıktan sonra kilo alırsanız, çıkarılan yağ çıkıntılarının geri dönmesi veya farklı bir yerde görünmesi muhtemeldir.Vücut kıvrımında bazı iyileşmeler genellikle cerrahiden sonra fark edilir.

Basitçe söylemek gerekirse, lipo yağ ve emme demektir, bu kendi başına açıklayıcıdır! Bu nedenle, liposuction vücudun çeşitli yerlerinden istenmeyen yağ emmek (tamamlama, vakumlama) için çeşitli yöntem ve araçların kullanıldığı cerrahi bir prosedürdür.

Son yıllarda geliştirilmiş teknikler liposuction'ı daha güvenli, daha kolay ve daha az ağrılı hale getirmiştir.

Aşağıdaki vücut alanları sıklıkla liposuction tedavisi için hedef alınmıştır:
karın
Geri
kalça
Göğüs
Iç dizler
kalça
Flankslar (aşk tutamakları)
Boyun çizgisi ve çene altındaki bölge (alt bölüm)
Uyluklar
Üst kollar

Hastanın sağlıklı olması gerekiyor . Koroner arter hastalığı, şeker hastalığı gibi zayıflamış bağışıklık sistemine sahip kişilerde dolaşım (kan akımı) sorunları olan insanlar liposuction uygulamasına maruz kalmamalıdır. Adaylar 18 yaşın üzerinde olmalı.Herhangi bir cerrahi , kanama, enfeksiyon ve anesteziye karşı advers etki yapma riski taşır. Komplikasyon riski genellikle cerrahın becerilerinin ve spesifik eğitimin yanı sıra prosedürün ne kadar büyük olduğu ile ilgilidir.
 

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Vücudum çok fit fakat bölgesel yağlanma problemim var. Özellikle göbek kalça altı ve basende . Liposakşın yaptırmayı düşünüyorum hatta alınan yağların yüzüme dudaklarıma enjekte edilmesini istiyorum. Eltim liposakşın yaptırdı çok güzel vücut hatlarına sahip oldu . Arkadaşımda liposakşın oldu ama işlemin uygulandığı bölgelerde çökme oluştu. İşin ehli bir hekime yaptırmak önemli . Doktor seçimi çok önemli.
 

Uzman SühaN

Administrator
Liposuction , yağ birikintilerini gidermek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan cerrahi bir prosedürdür.Lokalize yağlı kişiler, yağları yalnızca belirli bir alandan çıkarmak için liposuction almaya karar verebilir.Liposuction'un kullanıldığı vücudun tipik alanları arasında üst kollar, boyun, kalçalar, kalçalar, uyluklar, yanaklar ve karın vardır. Bu alanlardaki kilo artışı, yaşlanma, gebelik veya kalıtım gibi bir dizi faktöre bağlı olabilir. Liposuction yapmaya başlamadan önce deneyimli bir cerrah seçtiğinizden emin olun. Liposuctiondan kaynaklanabilecek bazı komplikasyonlar, eksik liposuction, aşırı liposuction, bozulmuş bir görünüm, deride depresyon ve skarlaşma ile sonuçlanır.Yağ emme işlemini gerçekleştirmek için gereken süre, alanın büyüklüğüne, kaldırılan yağ miktarı, anestezi türüne ve kullanılan tekniğe bağlı olarak önemli ölçüde değişiklik gösterebilir.
 

Uzman SühaN

Administrator
Liposuction vücudun fazla yağını cerrahi olarak giderir. Ameliyattan yağ kaybını korumak için hastanın egzersiz rejimi ile birlikte sağlıklı bir diyet sürdürmesi gerekir. Prosedür ciddi potansiyel yan etkilere neden olabilir.Liposuction, genel olarak herhangi bir cerrahi işlemle ilgili olumsuz yan etkileri gösterir. Yan etkiler arasında, tedavi edilen alanların altında şişlikler ve çürükler bulunur. Ayrıca, liposuction hastayı enfeksiyon ve kan pıhtısı için risk altına sokar.Yağ embolizm sendromu liposuction ile ilişkili ciddi fakat nadir bir yan etkidir.Liposuction, diyet ve egzersizin yerini tutmaz, ancak geleneksel kilo verme yöntemlerine cevap vermeyeninatçı alanları kaldırabilir.Liposekşın için en iyi adaylar, nispeten normal ağırlığa sahip ve elastik derisi olanlardır.
 

Uzman SühaN

Administrator
Liposuctionda bir cerrah, vücudun çeşitli yerlerinden fazla miktarda yağ bulunan cepleri çıkarmak için kanül olarak bilinen içi boş bir boruyu kullanır. Kanül deride yapılan küçük kesiklerden geçirilir.Bazı prosedürlerde, yağ uzaklaştırılmasını kolaylaştırmak için yağ, su ile gevşetilir veya lazer ile sıvılaştırılır.Prosedür minimal invazivdir ve genellikle lokal anestezi altında yapılır.Bazı hastalara yatıştırıcı verilebilir.Prosedür sırasında hastanın kan basıncı, kalp hızı ve kan oksijen seviyeleri izlenir.ağ çıkarıldıktan sonra, yarıklar drenaja izin vermek için genellikle açık bırakılır.Prosedürden önce doktor hastanın tıbbi öyküsünü inceler ve fizik muayene yapar. Bu, doktor hastasına prosedürden beklentilerini, potansiyel risklerini ve sonuçlarını tartışmalıdır.Zayıf kan dolaşımı, diyabet, kalp hastalığı veya akciğer hastalığı gibi kronik ya da kalıcı sağlık koşullarına sahip hastalar prosedür için iyi aday değildir. Prosedür kilo vermeye yönelik değildir
 

Uzman SühaN

Administrator
Liposuction, kelimenin tam anlamıyla baştan ayağa doğru, vücudun birçok bölgesinde hedeflenmiş yağ alınmasında etkili bir tedavidir. Tedavi gören en yaygın alanlar erkekler için göğüs ve karın kadınlar için karın, kalçalar ve uyluklardır. Liposuction dünyadaki en sık yapılan kozmetik cerrahi yöntemlerinden biridir. Basit bir prosedür olarak görülmekle birlikte, iyi ameliyat öncesi planlama gerektirir ve prosedür için herkes aday değildir. Bu teknikle, hedef bölgelerdeki istenmeyen veya aşırı yağları kaldırarak vücudunuzun gelişmiş bir şekli sağlar. Liposuction, diğer ameliyatlarla kombine edilmesine gerek kalmadan bağımsız bir prosedür olarak yapılabilir.Liposuction, yalnızca küçük alanlarda yapılabilir, ancak birçok kez önemli miktarda yağ uzaklaştırılabilir.Liposuction yağ hücrelerini vücuttan kalıcı olarak çıkarır. Bir vücudun şeklini değiştirebilir. Ancak, ameliyattan sonra hasta ağırlık kazanmaya devam ederse, tekrar yağlnma görülebilir.
 
Üst