1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Listelere itiraz yarın karara bağlanacak

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Geçici olarak ilan edilen aday listelerine karşı yapılan itirazlar, yarın akşama kadar karara bağlanacak. Bu arada seçmenler, YSK’nın internet sitesinden oy verecekleri yer ile sandık ve sıra numaralarını öğrenebilirler.

  YSK’nın, 29 Mart 2009’da yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimi işliyor.

  Muhtarlıklar, seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına başladı. Ayrıca, seçmenler YSK’nın “www.ysk.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numaralarını girerek oy verecekleri yer ile sandık ve sıra numaralarına ulaşabiliyor.

  Takvime göre, yarın, geçici olarak ilan edilen aday listelerine karşı ilgili ilçe seçim kuruluna, büyükşehir belediye başkan adaylığı için ilgili il seçim kuruluna yapılan itirazlar karara bağlanacak.

  25 Şubat 2009 Çarşamba: İlgililerin ilçe seçim kurulu kararlarına karşı il seçim kuruluna, il seçim kurulunun büyükşehir belediye başkanlığı adaylarına ilişkin kararlarına karşı Yüksek Seçim Kuruluna itirazlarının son günü. 2972 sayılı Kanun’un 15/2. maddesine göre adaylar hakkında adaylık koşullarında noksanlık veya aykırılıklar nedeniyle yapılacak itirazların il seçim kurulunca, büyükşehir belediye başkanlığı adaylarına ilişkin olarak da YSK’ca kesin karara bağlanmasının son günü.

  26 Şubat 2009 Perşembe:
  Sandık kurullarının oluşum işlemleri tamamlanacak ve oluşumda görev alanlara bu hususun bildirilmesine başlanacak.

  27 Şubat 2009 Cuma:
  YSK’nın il seçim kurulu, il seçim kurulunun ilçe seçim kurulu kararlarına karşı yapılmış itirazları kesin olarak karara bağlanacak. Seçim kurullarınca yapılan inceleme veya itiraz üzerine kesin olarak verilen kararlar sonucunda ya da istifa nedeniyle siyasi partilerin aday listelerinde eksiklik meydana gelmesi halinde, bu durum ilçe veya il seçim kurullarınca siyasi partilere bildirilecek.

  28 Şubat 2009 Cumartesi: Aday listelerinde meydana gelen eksikliklerin siyasi partilerce tamamlanarak ilgili seçim kurullarına bildirilmesinin son günü.

  MART AYI TAKVİMİ

  1 Mart 2009 Pazar:
  Kesin aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurullarınca, büyükşehir belediye başkanlığı için il seçim kurullarınca ilan
  edilecek. İl seçim kurullarınca, birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına ve teslimine başlanacak.

  19 Mart 2009 Perşembe:
  Seçim propagandası ve yasakları başlayacak.

  23 Mart 2009 Pazartesi: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtılması tamamlanacak ve dağıtılmayanlar oy torbalarına konulmak üzere ilgili ilçe seçim kurulları başkanlıklarına teslim edilecek.

  28 Mart 2009 Cumartesi:
  Saat 18.00’den itibaren seçim propagandası yapılamayacak.

  29 Mart 2009 Pazar:
  Oy verme günü. Seçim yasakları saat 00.00’da sona erecek.
   
Listelere itiraz yarın karara bağlanacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. itiraz

  itiraz

  Rüyasında bir şeye itiraz eden kimse iş yaşamında kendisine hazırlanan bir komployla karşı karşıya demektir.
 2. Aday listeleri yarın kesinleşiyor

  Aday listeleri yarın kesinleşiyor

  29 Mart yerel seçimlerine katılacak adayların listesi yarın kesin olarak ilan edilecek. İl ve ilçe seçim kurulları, 29 Mart’ta yapılacak seçimlere katılacak adayların listesi yarın kesin olarak ilan edecek. Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği seçim takvimine göre, kesin aday listeleri(bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurullarınca, büyükşehir belediye başkanlığı için il seçim...
 3. Listemiz

  Listemiz

  LİSTE 30.03____6.04.2009 ARASI GEÇERLİDİR nick/////başlangıç kg//şu an kg//ideal kg//boy//mezuniyet top. jellibon............74..............67............60........ 164......... 7kg gurbet kuşu......59............59............52.........161..........7kg...
 4. İtiraz ya itiraz

  İtiraz ya itiraz

  Hani insan bazen alışveriş yapmaya yada ölesine gezmeye çıkar ya .Şöle şalaş rahat bişeler giyer saç baş önemsiz şöle tepeden toplanır spor ayak. sıfır makyaj.Hıhhh işte ben bazen öle dışarı çıkıyorum bide ne göriyim karşıdan şık giyimli topuklular bol makyaj sinir oluyorum işte ozaman kendimi çirkin hissediyorum kıskançlık değil ama öyle oluyorum işte mesala topuklu ayak. giymeyince kendimi...
 5. Ender Saraç Nafaka Kararına İtiraz Etti!

  Ender Saraç Nafaka Kararına İtiraz Etti!

  ender saraç, ender saraç haberleri, ender saraç boşanma Sevgili melekler, 2004 yılından beri boşanma davası süren Dr.Ender Saraç, mahkemenin hükmettiği nafaka kararına itiraz etti. Boşanma sonuçlanıncaya kadar 5.000 TL nafkaa ödeyen Saraç, boşanma kararıyla birlikte 7.500 TL nafaka ödeyecekti. Saraç'ın avukatı, Saraç'ın borç batağında bulunduğunu ifade ederek bu karara reddetti. İşte...

Sayfayı Paylaş