1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Londra’da ’Türk Boris’ isyanı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Londra’nın yeni seçilen Belediye Başkanı, Kurtuluş Savaşı muhalifi Ali Kemal’in torunu Boris Johnson’ın daha önce açıkladığı metro, hafif metro, tramvay ve otobüslerde içki içme yasağı dün yürürlüğe girdi.
  Londra halkının sosyal paylaşım sitesi ’Facebook’tan yapılan çağrılarla, yasak öncesi verdiği ’son gece partisi’ ise, isyana dönüştü. Binlerce alemcinin, ellerinde içki şişeleriyle önceki akşam doldurduğu vagonlarda mutlu başlayan parti, alkol kana karıştıktan sonra kábusa dönüştü. Dün sabaha kadar süren içki alemi, ilerleyen saatlerde yapılan taşkınlıklarla yasağa karşı ’eylemi’ halini aldı.

  İçtiler, her yere saldırdılar

  Gençler, 31 Mayıs günü saat 21.00’de Liverpool Street istasyonunda, metroda son kez içki içmek üzere buluştu. Trenin son vagonlarında parti yapmak isteyen gençlerin bir kısmı istasyona girdikten sonra, aynı hat üzerindeki 6 istasyonun kapıları kapatıldı. Bu nedenle ’parti trenlerine’ binemeyen gençler de, istasyonlarda eğlenmeye başladı. Binlerce genç ellerinde içkilerle istasyon önünde şarkılar söyleyip dans etti. Kalabalıklar, gece ilerledikçe içip dağıtan azgın futbol taraftarlarına döndü. Kamu malına zarar veren alemciler 4 metro sürücüsüne ve 3 metro görevlisine saldırdılar; bir polis otosuna hasar verdiler ve bir polisi yaraladılar.

  İngiliz polisinden orantısız güç

  Görgü tanıkları, kabus gibi manzaralarla karşılaştıklarını, alkollü binlerce gencin birbirleriylye kavga ettiğini ve her yere kustuklarını anlattı. Alkollü gençlere sert bir şekilde müdahale eden polis, ortalarından ikiye ayırdığı kalabalığı merdivenlere iterek istasyondan çıkarmaya çalışırken gerginlik yükseldi. Polisin bazı kadınları itip kakması öfkeyle karşılandı. Alkollü gençler polisin sert müdahalesine ellerindeki bira kutularına atarak karşılık verdi. Bazı polis memurlarının yaralanması, polisin müdahalesini daha da sertleştirdi. Polisin eylemci gençlere müdahale sırasında kendilerinin fotoğrafını çeken bazı gazetecileri de tartaklaması dikkat çekti. Tutuklanan 17 kişi, kamu düzenini bozmakla suçlanıyor. Londra Belediye Başkanı Johnson’un dedesi Ali Kemal, Osmanlı İmparatorluğu’nun son Dahiliye Nazırı (İçişleri Bakanı) ve gazeteciydi. Kurtuluş Savaşı’na muhalif yazılar yazan Ali Kemal, 1922’de, yargılanmak üzere Ankara’ya götürülürken linç edilerek öldürüldü.

  kaynak:hürriyet.com   
Londra’da ’Türk Boris’ isyanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boris Yeltsin

  Boris Yeltsin

  Sibirya'daki Svardslovsk'ta 1931'de bir köylü ailesinin çocuğu olarak hayata gözlerini açan Yeltsin, 1955'te Ural Politeknik Enstitüsü'nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. Politikaya 1961'de başlayan Yeltsin, Sovyetler Birliği'nin dağılma aşamasında ülkesinin demokrasi ve serbest piyasa ekonomisi doğrultusunda dönüşümünün sağlanmasında büyük katkı sağladı. Rusya Federasyonu'nun dokuz yıl...
 2. isyan

  isyan

  Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan Rüyada isyan çıktığını gördüyseniz, birçok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Yakın bir arkadaşınızın ölüm haberini almanız da mümkün.Kişi rüyasında isyan ederse, kendi karar verdiği bir konuda sesini duyurur, ilgi toplar ve başarı kazanır.
 3. İsyan nickleri

  İsyan nickleri

  isyan nickleri isyan nickleri 2010 sözleri 2010 sözleri facebook okula Bazen hayatta kimi zaman rest çeker herkese herşeye isyan edesimiz gelir işte bu isyanları dile getiren nickler buyrun arkadaşlar=) Çok Konuşuyorsunuz,ß0ş K0nuşuyorsunuz ! Ne Alayına Giderim Ne Kralına ßi Durum Olursa Alayıda Ayağıma Gelir Kralda KıyMeT ßiLméYén KaLßé SévGim HaRaM,YoLuNu ßéKLéYip GéLméYéNé...
 4. isyanım...

  isyanım...

  Aşkıma İsyan....... İşte ben sensiz geçen bir güne daha merhaba diyorum. Tadı yokki bir somun ekmeğin,suyun, Soluduğum havanın, Tadı bile yok ne şekerin ne tuzun. Yokki sevenim, Ben çiçekleri bile sevemem korkarım dikenlerinden. Yaşamımdaki aşkı, İçemedim ki o duyguyu acımı tatlımı. Sabır, sabır çektikçe ufalanır parçalanır yüreğim... Beni bugün benimle bırakın acılarımla, Tükenip giden...

Sayfayı Paylaş