Lütfen çok dikkatle okuyunuz..

UzakMavi

Yeni Üye
Üye
Lütfen çok dikkatle okuyunuz..
Mangal yaparken aniden Sinem'in ayağı takıldı ve düştü. Hemen Ambulans'a haber vermek istedilerse de Sinem buna karşı çıktı – kendisini iyi hissettiğini ve düşmesine sepeb olarak da ayakkabılarının yeni olduğunu gösterdi.

Biraz titrek ve solgun göründüğünden, arkadaşları üstünü başını temizlemeye yardımcı oldular ve önüne dolu bir tabak koydular, çünkü elindeki tabağı düşürmüştü. Sinem akşama kadar diğerleriyle birlikte eğlenmeye devam etti.

Eşi akşam olduğunda hepimizi arayıp Sinem'in hastaneye kaldırıldığını haber verdi.

Akşam saat 23:00'te Sinem vefat etmiş. Meğer Mangal yaparken Beyin Kanaması geçirmiş.

- Eğer herhangi biri bunun bir Beyin kanaması olduğunu anlasaydı Sinem bugün hayatta olurdu.

Lütfen ekteki yazıyı dikkatle okuyunuz:

Bir Nöroloji Uzmanı şöyle der: Önemli olan Beyin kanaması teşhisini koymak ve 3 saat içerisinde bunu tedavi ettirmek, ki bu hiç de kolay değil.

Beyin kanaması olduğunu anlamak için aşağıdaki dört adımı uygulamak gerekir:

Beyin kanaması semptonlarını anlamak çok zor olabilir. Fakat bu konuda bilgisiz olup beyin kanaması geçiren kişiye müdahale edilmezse, beyini çok ciddi zararlar görebilir.

Doktorlar, artık herkesin aşağıdaki 4 adımı uygulamakla, bunu kolayca anlayabileceğini söylemektedir.


· Kişinin gülümsemesini istemek (eğer yapamazsa = Felç demektir)· Kişinin çok basit bir cümle söylemesini istemek ("Bugün çok güzel bir gün") gibi.· Kişiden her iki kolunu birden kaldırmasını istemek.· Kişiden dilini dışarı çıkartmasını istemek. Eğer yamulmuşsa bu da felç geçirdiğine işarettir.


Eğer kişi bu dört adımdan birini yerine getiremiyorsa – "lütfen" derhal acil Servise haber veriniz ve Doktora telefonda durumu izah ediniz.

Ünlü bir Kardiyolog – "Eğer bu açıklama 10 kişiye ulaşırsa, emin olun ki en az birkişinin hayatı kurtulur" demiş.

(alıntıdır )
 

gökçe

Yeni Üye
Üye
Cevap: Lütfen çok dikkatle okuyunuz..

Sağol canım paylaşım için. Allah korusun. BU duruma düşenede yardım etsin. Unutmamak lazımki sağlık şakaya vede ihmale gelmez...
 
Üst