1. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  Lütfen Okuyun,

  Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

  silahsız 33 erimizin şehit edilişi < Konu Resmi..>

  LÜTFEN BU İSİMLERİ BAŞTAN SONA KADAR OKUYUN LÜTFEN....

  İbrahim ERTEN (Konya)

  Mustafa YILMAZ (Konya)

  Erkan KAÇAN(Konya)

  Mevlüt ÖZKAN (Konya)

  Hilmi ŞAHİN (Konya)

  Ali ARAR (Konya)

  İlyas UYAR(Konya)

  Hüseyin ÇELİK (Denizli)

  Ahmet APAK (Denizli)

  Ercan ÇOBANOĞLU (Denizli)

  Mustafa KOÇANOĞLU (Denizli)

  Baki UMUTLU (Denizli)

  Şeref TAY (Denizli)

  Mehmet ÖZTÜRK (Denizli)

  Hasan GÜLTUTAN (Hatay)

  Mehmet TURA (Adana)

  Şenol CANSIZ (Samsun)

  Cavit YAMAN (Samsun)

  Nihat ODABAŞI (Kastamonu)

  Ramazan AKKAYA (Kastamonu)

  Uğur BOZACI (İstanbul)

  Ünal KALAFAT (İstanbul)

  Ahmet ARAN (Manisa)

  Haydar ASLAN (Trabzon)

  Murat ELİBOL (Çanakkale)

  Aydın KUZEY (Çanakkale)

  Adem ZONGUR (Kırıkkale)

  Musa SARIGÖZ (Osmaniye)

  Murat MENTEŞ (Bolu)

  Hikmet ÖZDEMİR (Malatya)

  Abdullah KARA (Antalya)

  Birol İrfan ASKAR (Afyonkarahisar)

  Selahattin AYSAN (Isparta)

  ?

  33 KİŞİNİN İSMİNİ OKUDUNUZ...  BU İSİMLER ÇOĞUNUZA BİR ÇAĞRIŞIM YAPMAMIŞTIR.  BEN SİZE HATIRLATIYIM.

  LÜTFEN DİYEREK OKUMANIZI RİCA ETTİĞİM BU İSİMLER 24 MAYIS 1993 GÜNÜ ÜZERLERİNE 1570 ADET KELEŞ MERMİSİ SIKILARAK (HER BİRİNE ORTALAMA 50 MERMİ) KATLEDİLEN 33 SİLAHSIZ 20 YAŞLARINDA GENCECİK VATAN EVLATLARININ AD VE SOYADLARIDIR.  EVET 33 BU RAKAMI ÖMRÜNÜZÜN SONUNA KADAR UNUTMAMANIZ DİLEĞİYLE.

  AŞAĞIDA YAZILANLARI KENDİNİZİ O TARİHTE O ASKERLERİMİZİN YERİNE KOYARAK OKUMANIZI RİCA EDİYORUM...

  YER:

  Elazığ-Bingöl Karayolu Bilaloğlu Mevkii  YIL: 24 MAYIS 1993  33 vatan evladının şehit olduğu 12 yıl önceki katliamdan sağ kurtulan üç asker, yaşadıklarını anlattı.

  Malatya'dan iki sivil midibüse biniyorlar. Hepsi sivil giysili, üniforma ve postalları çantalarında. Hiçbirinde silah yok, kendilerine refakat eden tek bir askeri personel de. Saat 18.00. Bingöl'e 10 kilometre var. Dağlık, dar bir yol. Birden silah sesleri yankılanıyor. İlk virajı geçtiklerinde, 50 Terör Örgütü'lının karşı yönden gelen Bingöl Tur'a ait bir otobüsü durdurup, çoğunluğu terhis olmuş ya da dağıtıma giden sivil erlerden oluşan 50 yolcuyu esir aldığını görüyorlar. Şoföre bağırırlar; 'Geri dön! ' Şoför oralı olmaz. Zaten 4 saatlik yolda 3 mola vermiş... Otobüsün kapısını, 'Orada ben yoktum' diyen Şemdin Sakık, o zamanki adıyla 'Parmaksız Zeki' açıyor.

  OSMAN PARTAL ANLATIYOR

  Trabzonluyum. İki midibüsteki toplam 50 askerden biriydim. Van-Özalp'taki birliğime gidiyordum. Yol boyunca gereksiz molalar veren şoför bir ara lastik patladığını söyleyip durdu. Lastiğin patlamadığını, krikoya dokunmadığını gördüm. Aksın altına girdiğinde birileriyle konuşma yaptığını duydum. Galiba telsizle konuşuyordu. Şemdin Sakık, 'Eylem planlanırken buradan askerlerin geleceğini bilmiyorduk' diyor. Yalan söylüyor. Çünkü ilk otobüsün en ön koltuğunda oturuyordum. Yolumuzu kestiklerinde şoförün kapısını bizzat Sakık açtı. Toprak rengi üniforması vardı üzerinde, aynı renk kasketi ters takmıştı. Omzundaki tüfeğin namlusu yere bakıyordu. Şoföre, diğer otobüsün nerede olduğunu sordu. 'Arkada, geliyor' cevabını aldı. İki dakika sonra diğer otobüs düştü pusuya. Yani bizi bekliyorlardı.

  DOĞULU - BATILI DİYE AYIRDILAR

  Geceyarısına kadar teröristlerle yürüdük. Mola verildiğinde niçin kaçırdıklarını, amaçlarını sorduk. 'TC ateşkes ilan edince, iki gün içinde sizi serbest bırakacağız' dediler. Saat 01.00 sularıydı. Sakık'ın talimatıyla tek sıra olduk. Şemdin Sakık nereli olduğumuzu sorup, Doğulu - Batılı diye bizi iki gruba ayırdı. Sakık, doğulu olmayan benim de içinde olduğum 34 kişinin eğitim kampına küfür yasakürülmesini söyledi. Dağda koşar adım yürümeye başladık. Bize eşlik eden teröristler sürekli değişiyordu. Toplam 300 kişiydiler. Bir köye gittik. Kapısını çaldıkları evlerden başka teröristler çıkıp gruba katıldı. Kimi terörist evlere gidip istirahat etti. Bir ahıra soktular bizi öldürmek için. Sonra vazgeçtiler. Tekrar yürümeye başladık. Sabahı göremeyeceğimi düşünüyordum. Yıldızlara son kez bakıp annemi, babamı, köyümü düşündüm. Bir ırmaktan geçerken su içtik. Dağ yoluna çıktık. Davranışları sertleşti. Durdurdular. Saat 03.00 sıralarıydı. Yolun kenarına dizilmemizi istediler. Kolkola girip sıklaşmamızı istediler. Yanımdaki arkadaşıma 'Devrem bizi vuracaklar' dedim.

  DEVREMİ ÖLÜ GÖRÜNCE BAYILDIM

  Tir tir titriyordum. Kalaşnikof, Bixi ve Kanvasların emniyetlerini açtılar. Sonumuzun geldiğini anladım, kelimeyi şahadet getirip kendimi yere attım. Taramaya başladılar. Dizime bir mermi isabet etti. Vurulanlar üzerime düşüyordu. Kafamı koruyordum. Hepimizin öldüğünden emin olmak için yüzlerce mermi yağdırdılar. Gittiklerini, seslerin uzaklaşmasından anladım. Altı yedi arkadaşım sağdı henüz. Diğerleri paramparçaydı. Can çekişenler, hırıldayanlar, ağlayanlar, inleyenler... Su istiyorlardı. 'Anne, anne' diye bağırıyorlardı. Öldüğümü zannediyordum. Kendimi çimdikledim, ölmemişim. Devremi beyni parçalanmış görünce bayılmışım.

  Bizi yan yana dizip 1570 mermi sıktılar

  Ayılınca şehit arkadaşlarımı sırt üstü çevirdim. Dokunduğum her uzuv elimde kalıyordu. Beyin, ayak... Yardım aramak için yukarı doğru koşmaya çalıştım. Kan kaybediyordum. Asfalta çıktım, bir kamyonla yakındaki Elmalı Karakolu'na gittim. Olanları anlattığımda dinleyen jandarmalar ağlamaya başladı. Helikopter, tanklar geldi. Şehitleri aldık. Olay yerinde 1570 mermi kovanı bulundu. Yani silahsız erlerin herbiri için 50 mermi kullanmışlardı...

  EVET BU SAYIDAN ÇOK FAZLA GÜVENLİK KUVVETİMİZ VE VATANDAŞIMIZ ÖLMÜŞTÜR. AMA SİLAHSIZ KATLEDİLEN 33 VATAN EVLADI ŞEHİT EDİLEN BÜTÜN İNSANLARIMIZIN SATIR BAŞI OLMALIDIR VE KESİNLİKLE UNUTULMAMALIDIR.
  ALNNTI.....


   
  EnCey bunu beğendi.
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Lütfen Okuyun,
  Bunu daha önce okumuştum canım, mail de atmış arkadaşlar, bir kere daha üzülerek, içim yanarak, canım acıyarak okudum. Yüreğine sağlık, paylaşım için teşekkürler... Allah bizlere daha fazla şehit acısı yaşatmasın.
   
 3. yasemin asu

  yasemin asu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Kasım 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenilen Mesajlar:
  23
  Ödül Puanları:
  0
  çok acı bir durum ya nereye vracak bu terörün sonu
   
 4. EnCey

  EnCey Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  26 Şubat 2011
  Mesajlar:
  2.225
  Beğenilen Mesajlar:
  460
  Ödül Puanları:
  113
  Mekanları cennet olsun... Nurlar içinde yatsınlar..
   
 5. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113
  Allah katında yerleri hazırlandı şehitlik mertebesinin en kat kat seviyesine ulaştılar. Şefaat diliyorum Rabbimden..

  Bu dünyanın öte tarafında ne yapacak o teröristler o mermileri tek tek .. yedirmeli ama Töbe töbe..
   
  EnCey bunu beğendi.
 6. cücük

  cücük Forum Okuru

  ilk kez okudum ve duydum, ama cok aci.
  Yarabbim kalanlara sabir versin. Nasil bir vahset bu ya?!!!
  Rabbim sen icinde seytan bulunanlari islah eyle, eyer islah olmayanlardansalr onlara öyle bir ceza verki, hergün ölmek icin sana yalvarsinlar.
  Sürüm sürüm sürünsüzler, her yutkunuslarida bogulma, her nefes alislarinda azap ceksinler.
  Amin
   
Lütfen Okuyun, konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. lütfen okuyun arkadaşlar

  lütfen okuyun arkadaşlar

  arkadaşlar sizden bir ricam olacak nişanlım şuan hakkari otlucada asker dün gece ölümden kurtulmuş.. bunu duydugumdan beri çok kötüyüm belkide onu benim duaların kurtardı. onu o kadar çok seviyorumki ona zarar gelmesinden korkuyorum. lütfen arkadaşlar bütün askerlerimiz için bol bol dua edelim ve kuran bilenimiz varsada onlar için okuyalım. dualarımız onlardan esirgemeyelim. ilginiz için...
 2. Konu Açanlar Lütfen Okuyun

  Konu Açanlar Lütfen Okuyun

  Sevgili Kullanıcılarımız, Lütfen açmış olduğunuz konu başlıklarını Türkçe karakterlerden seçiniz ÖRNEK Sαdєcє öŁüуσяυм, öтєѕi уσк iиαи ...! BU ŞEKİL YERİNE Sadece ölüyorum, ötesi yok inan... ! Şeklini kesinlikle kulanmanız gerekmektedir. Bilgilerinize rica olunur. MELEKLERMEKANİ.COM
 3. Okuyunuz lütfen

  Okuyunuz lütfen

  Konu: OZELLIKLE SONUNU OKUYUNUZ LÜTFEN Sadece bu sabah için, içimden aglamak geldigi halde yüzünü gördügümde gülümseyecegim. Sadece bu sabah için, ne giymek istediginin seçimini sana birakacagim, gülümseyerek ne kadar yakistigini söyleyecegim. Sadece bu sabah, çamasirlari yikamaktan vazgeçip seninle parkta oynamaya gidecegim. Bu sabah bulasiklari lavaboda birakip, bulmacanin...
 4. Lütfen okuyun........

  Lütfen okuyun........

  Beş yaşında idim. Rahmetli babaannem pirinç ayıklıyordu. Bir tane yere düştü. Babaannem eğildi, aramaya başladı. Sağa bakıyor, sola bakıyor, bulmaya çalışıyordu . Çocukluk iste, -Aman babaanne dedim. - Bir pirinç tanesi için bu kadar caba harcamaya, yorulmaya değer mi? Rahmetli ilk defa sertleşti bana karşı, öfkeyle doğruldu. -Sen oturduğun yerden ahkâm kesiyorsun, ' dedi. - Hiç...
 5. lütfen okuyun önemli

  lütfen okuyun önemli

  handancaya duyrulur lütfen artık şu tarot durumuna bir göz atsa diyorum ben artık lütfen tarot fallarımıza bakmaya başlasın artık lütfeeeeeennnnnn:/ saygılar hata ettimse affola :)

Sayfayı Paylaş