MÂÛN (yardım) Suresi hakkında bilgi ve Türkçe Anlamı

handanca

Daimi Üye
Yönetici
MÂÛN (yardım) Suresi hakkında bilgi ve Türkçe Anlamı
maun suresi ve anlamı maun suresi hakkında bilgi ve anlamı hakkında bilgi ile ilgili bilgiler ile ilgili
MÂÛN
Mâûn, zekât vermek yahut bir şeyi geçici olarak kullanması için birine vermek şeklinde yardım demektir. Âlimlerin çoğuna göre tamamı Mekke'de inmiştir, 7 (yedi) âyettir. Dini yalanlayan, iyilikten uzak duran kimseler hakkında inmiştir.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1. Dini yalanlayanı gördün mü? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2. İşte o, yetimi itip kakar; [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3. Yoksulu doyurmaya teşvik etmez;[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5. Onlar namazlarını ciddiye almazlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6. Onlar gösteriş yapanlardır, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7. Ve hayra da mâni olurlar. [/FONT]

Geri