1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Maaşlı Staj (Internship)

  Konu, 'Egitim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  peyzaj mimarlığı staj Internship – Uzun Dönem Maaşlı Staj Programı

  Intership (maaşlı staj) programı US State Department tarafindan J-1 vizesi altında sunulan ve profesyonel gelişime imkan sağlayan mesleki gelişim programıdır.

  </B>‘INTERN’ statüsünde ABD’de sektörel deneyim elde etmek isteyen adaylara, mezuniyetlerinin üzerinden geçen süre gözetilmeksizin 32 yaşına kadar bu programa katılım hakkı sunulmaktadır.

  Bu program kesinlikle bir ‘çalışma programı’ olmayıp, sunulan vize bir çalışma vizesi değildir. J-1 altında gerçekleşen tüm programlar kültürel değişim amacını taşıyan ancak kişilere üniversitede öğrenim gördükleri branşta deneyim kazanma imkanı sunan programlardır.

  Internship programı da J-1 vizesi altında kişilere üniversite öğrenim gördükleri branş ile ilgili olarak ABD’de 6-12-18 aylık değişen sürelerde sektörel deneyim elde imkanını sunmaktadır.

  Ayrıca Internship programıyla Amerika'ya gidip Social Security Card alabilir, legal olarak çalışma hakkına sahip olabilir, mülk edinebilirsiniz.

  Aylık Gelir

  Internship (maaşlı staj) programında katılımcı intern statüsünde bulunduğu işletmelerde saatlik 7.00 - 12 USD arasında ücret alabilmektedir. Haftalık 35 - 40 saatlik sürelerde görev almak mümkündür. Haftalık 40 saat aşımında ‘overtime payment’ kuralı işlemektedir.

  Aylık kazançlar genel olarak 1,450 USD ile 2,100 USD arasında değişmektedir. Aylık bazda anlaşma yapan firmalar olduğu gibi yıllık olarak sözleşme sunan firmalar da bulunmaktadır. EduRehber tarafından yerleşimi gerçekleştirilenler arasında yıllık 78.000 USD maaşlı IT pozisyonlarınaı, 48.000 USD'lik Otel Yöneticiliği pozisyonlarına, 32.000 USD'lik Satış- Pazarlama pozisyonlarına seçilen adaylar bulunmaktadır.

  Bulunacak pozisyonunun yüksek maaşlı olup olmaması tamamen katılımcıların tecrübesi, eğitimi, işverenlerle mülakatlardaki performansı ve ingilizce seviyesi ile doğru orantılıdır.

  Staj Yerleri

  Turizm ve Otel İşletmeciliği

  Genel işletmecilik altında: Pazarlama/Satış/ Finans/ İnsan Kaynakları

  Mühendislik altında: Peyzaj Mimarlığı/ IT/ Bilgisayar Mühendisliği

  Konaklama
  Genel uygulamada katılımcılar intern statüsünde görev alacakları işletmenin sunduğu imkânlar çerçevesinde konaklama koşullarına sahip olurlar. İlk 5–7 gün içerisinde kişi işletme bünyesinde ve/veya işletme tarafından sağlanan geçici yerlerde kalmaktadır. Bu geçici süre içerisinde konaklama çeşidine karar verebilmektedir. Bu konudaki tüm seçenekler katılımcıya işletme tarafından sunulan sözleşmede belirtilir.

  </B>Sağlık Sigortası
  ABD hükümetinin belirlemiş olduğu program kuralları gereğince katılımcıların Internship programına başlamadan önce sınırları yine US State Department tarafından belirlenmiş olan sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir. Internship programı katılımcıları, program kuralları çerçevesinde otomatik olarak sigortalanmaktadır.

   
Maaşlı Staj (Internship) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Staj Yapmak

  Staj Yapmak

  Rüyada stajyer olarak çalışmak, işyerinde birtakım zorluklarla karşılaşacağınız ve iyi bir pozisyona gelebilmek için savaş vereceğiniz anlamına gelir.
 2. Staj Raporlari:

  Staj Raporlari:

  Madde 24 - (Değişik madde: 30/01/1979 - 2178/5 md.) Staj, Adalet Komisyonunun, baronun ve yanında çalışılan avukatın gözetimi altında yapılır. Stajiyer hakkında, yanında staj gördüğü hakimler, Cumhuriyet savcıları tarafından staj durumu, mesleki ilgisi ve ahlaki durumunu belirten bir belge verilir. Yanında staj görülen avukat tarafından, ilk üç ayın bitiminde ve staj süresinin sonunda...
 3. Stajin Başlangici :

  Stajin Başlangici :

  Madde 21 - Avukatlık stajı listeye yazılma ile başlar. İtiraz yazılmayı durdurur.
 4. Staj

  Staj

  Madde 15 - (Değişik madde: 30/01/1979 - 2178/4 md.) Avukatlık stajı bir yıldır. Stajın bu kısmında yer alan hükümler uyarınca ilk altı ayı mahkemelerde ve kalan altı ayı da en az beş yıl kıdemi olan (bu beş yıllık kıdem hesabına Kanunun 4 üncü maddesinde yazılı hizmette geçen süreler de dahildir.) bir avukat yanında yapılır. Stajın hangi mahkeme ve adalet dairelerinde, ne surette...
 5. Lojistik Staj defteri örneği

  Lojistik Staj defteri örneği

  lojistik staj dosyası örneği lojistik staj defteri örneği Bana acil olarak lojistik staj defteri örneği ve bunun nasıl doldurulduğu ile ilgili örnek verin lütfen.

Sayfayı Paylaş