Makarna Kötü Bir Yiyecek Mi?

*GüMüŞ*

Yeni Üye
Üye
Makarna Kötü Bir Yiyecek Mi?
Sağlık sektöründe çalışan bir arkadaşım, kilo verme konusunda tavsiye almak için kendisine gelmiş olan genç bir kadınla ilgili bir hikaye anlattı. Kadın her tür diyeti denemiş. Arkadaşım bir önceki gün ne yediğini sorduğunda, makarna yediğini söylemiş. Anlaşılan popüler dergilerden birini takip ediyormuş ve orada spor yapmakla ilgili bir yazı görmüş. Yazıda bahsi geçen atlet sürekli makarna yiyormuş. Kadın adamın ne kadar zayıf olduğunu anlatırken neredeyse ağlıyormuş. Koşucu olan arkadaşım, dergilerin durduğu rafa gidip, aynı derginin aynı sayısını çıkarıp kadına göstermiş ve söz konusu makaleye bakmış. Daha sonra sabırlı bir şekilde atletin, yaklaşan bir müsabaka için çalışan dünya çapında bir triatlet olduğunu açıklamış.

“Makarna kötü bir yiyecek mi?” sorusu kesinlikle kötü bir soru; çünkü bunu iyi bir soruya dönüştürecek iki sözcük eksik. Sırf eğlencesine okumayı bir an için bırakıp bu sözcüklerin ne olduğunu kestirmeye çalışın.

Hazır mısınız? Tamam, bu soruyu yararlı bir bahse dönüştürmek için gereken iki sözcük “benim için”.

Glikojen deposu ve glikoz/insülin reaksiyonu ideal olan, günde 5 bin ila 10 bin kalori yakan bir olimpik bir atletseniz ve dünya çapında bir müsabaka için antrenman yapıyorsanız (dergideki atlet gibi), o zaman makarnayı yiyin, hatta duble yapın. Siparişle beraber bir de kürek isteyin. Ama eğer standart bir okuyucu olan Bayan Jones iseniz ve kilo probleminiz varsa ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız, o zaman makarnadan vazgeçin.

Diğer bir deyişle, bir triatlon için idman yapıyorsanız, makarna harika bir yiyecektir. Kilo vermek istiyorsanız, o zaman makarnayı unutun.

Bir dahaki sefer deniz tarağı soslu, buharı üstünde bir tabak penne ikram ettiklerinde, sadece “Hayır, teşekkür ederim, beni şişmanlatan şeylere karşı allerjim vardır” deyin. Size makarnanın ne kadar sağlıklı olduğunu anlatmaya kalkarlarsa, şimdi anlattığım hikayeyi onlara da anlatın.
alıntı
 
Ce: Makarna Kötü Bir Yiyecek Mi?

hatta bnde makarnanin kilo yapmadigi bi konu acmistimm,kilo yapmyiormuss sadece yaptigimiz soslara dikkat etmeliymisizz,vede saglikli yaziliydi yeterince proteini olunca bir yemektr,,seninde emegine saglik canimm,
 
Ce: Makarna Kötü Bir Yiyecek Mi?

bende tam bilmiyorum ama benim için no problem zayıfım zaten benim ve çocuklarım kilo alsakta olur :) seviyoruz biz makarnayı hele yoğutlu sarmısaklı emeğine sağlık canım
 
Geri
Üst