Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Maliye kamuda yeni temizlik elemanı alımına izin vermeyecek

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  ANKA
  Maliye Bakanlığı, kamu idarelerinin harcama programlarının dikkatli kullanılmasını sağlamaya dönük bir tebliğ yayımladı.

  Düzenlemede ekonomik program hedeflerine uygun harcama vurgusu yapılırken, sosyal güvenlik reformu nedeniyle sağlık harcamalarına ikinci yarıda bloke konulması ve idarelere yeni temizlik elemanı alınmaması da yer aldı.

  Maliye Bakanlığı’nın Bütçe Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğ ile ilgili idarelerce hazırlanarak Bakanlığa gönderilen ve Bakanlıkça vize edilen ayrıntılı harcama programı (AHP) ve ayrıntılı finansman programının (AFP) uygulanması ve ödeneklerin uygulanmakta olan ekonomik programın ilke ve hedefleri ile uyum içinde kullanılması için gerekli esas ve usuller kayıt altına alındı.

  Buna göre; idareler, uygulanmakta olan ekonomik programın aksamaması ve ilave nakit ihtiyacına yol açılmaması için, harcamalarını vize edilen AHP ve AFP’lere uygun olarak gerçekleştirecekler.

  Bakanlıkça vize edilen AHP ve AFP’lere uygun olarak, Ocak ve Şubat ayları harcamaları ile Bakanlıkça yapılan münferit serbest bırakma işlemleri dikkate alınmak suretiyle hazırlanacak olan tertip düzeyindeki detaylar, Strateji Geliştirme Başkanlıkları/Daire Başkanlıkları/Müdürlüklerince 1 Mart 2008 tarihine kadar e-bütçe sistemine girişleri sağlanarak onaylanacak.

  Tertipler düzeyinde bloke tutularak AHP ve AFP’lere bağlanmayan ödenekler, bütçe uygulamalarındaki gelişmeler dikkate alınarak Bakanlıkça kullandırılabilecek.

  SAĞLIK HARCAMALARINA REFORM BLOKESİ

  Tebliğ ile, sosyal güvenlik reformu çerçevesinde sürdürülen genel sağlık sigortasına ilişkin yasal düzenlemelerin 2008 yılı içerisinde yürürlüğe gireceği dikkate alınarak, bütçelerin "Tedavi ve Cenaze Giderleri" tertiplerinde yer alan ödenekler, yılın ilk altı aylık dönemi itibariyle programa bağlandı, ikinci altı aylık dönemde yer alan ödenekler bloke tutuldu.

  Düzenlemeye göre ayrıca, ihale işlemlerinde bütçelerin ilgili tertiplerinde yer alan başlangıç ödenekleri dikkate alınarak taahhüde girişilebilecek. Ancak, şartname ve sözleşmelere Bakanlıkça vize edilen AHP ve AFP’deki ödenek dağılımına göre harcama yapılacağına ilişkin hüküm konulacak.

  Yatırım programında yer alan projeler için iş programları ödenek miktarını aşmayacak şekilde düzenlenecek ve ödemeler vize edilen AHP ve AFP’lere uygun olarak gerçekleştirilecek.

  Geçici işçi ödenekleri Bakanlıkça vize edilen aylık dağılım cetvellerine göre kullanılacak.

  İdareler seyyar görev tazminatına ilişkin vize taleplerinde, ödenek ile gün ve kadro sayısı arasındaki bağlantıyı kuracaklar, "Yolluk Tazminatları" kodundaki ödeneğin diğer ekonomik kodlar için kullandırılmamasına özen gösterecekler. Vize edilen adam/gün sayısının üzerinde görevlendirme yapılmayacak.

  YENİ TEMİZLİK ELEMANI ALINMAYACAK

  Devam eden temizlik işleri kapsamında bir önceki yılda çalıştırılan işçi sayısı 2008 yılında arttırılmayacak. Ancak, bütçelerinde bu amaçla tertiplenen başlangıç ödeneğinin aşılmaması ve ilave ödenek talep edilmemesi kaydıyla, yeni birimlerin faaliyete geçmesi veya temizlenecek hizmet alanlarının bir önceki yıla göre artış göstermesi hallerinde mevcut temizlik işleri kapsamında çalıştırılan işçi sayısında artışa gidilebilecek.
  Hürriyet
   
Maliye kamuda yeni temizlik elemanı alımına izin vermeyecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kamu kuruluşlarına akaryakıt alımları

  Kamu kuruluşlarına akaryakıt alımları

  akaryakıt alımı akaryakıt alımları alımı sözleşmesi alım sözleşmesi Kamu kurum ve kuruluşlarına akaryakıt alımlarında, ulusal marker kontrolü yaptırılması zorunlu kılındı. Başbakanlığın konuyla ilgili genelgesinde, 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu uyarınca piyasada serbest dolaşımda bulunan akaryakıtın piyasaya yasal yollardan girip girmediğinin tespit edilebilmesi, kaçak ve standart...
 2. Mali

  Mali

  Mali Coğrafi Verileri Konum: Batı Afrika'da, Cezayir'in güneybatısında yer alır. Coğrafi konumu: 17 00 Kuzey enlemi, 4 00 Batı boylamı Haritadaki konumu: Afrika Yüzölçümü: 1.24 milyon km² Sınırları: toplam: 7,243 km sınır komşuları: Cezayir 1,376 km, Burkina Faso 1,000 km, Gine 858 km, Fildişi Sahili 532 km, Moritanya 2,237 km, Nijer 821 km, Senegal 419 km Sahil şeridi: 0 km (kara ile...
 3. Yeni Memur Alımları!

  Yeni Memur Alımları!

  Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, kamu kurum ve kuruluşlarına bu yıl alınacak 23 bin yeni memurla ilgili kadro dağılımının yapıldığını, atama işlemlerinin de yakında başlamasının beklendiğini bildirdi. Başesgioğlu, bu yıl Haziran ve Eylül aylarında iki ayrı Kamu Personel Seçme Sınavı yapılacağını da ifade etti. Devlet Bakanı Başesgioğlu, 2008 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda toplam 23 bin...
 4. TPAO'da Eleman Alımları

  TPAO'da Eleman Alımları

  fizik mühendisi aranıyor fizikçi aranıyor jeofizik mühendisi petrol fizik mezunu Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere toplam 72 mühendis,avukat ve uzman yardımcısı alacak. İstihdamı öngörülen, 26 adet petrol ve doğal gaz mühendisi, 14 makine mühendisi, 17 jeofizik mühendisi, 8 elektrik ve elektronik ve haberleşme...
 5. Kamuya 100 bin yeni personel

  Kamuya 100 bin yeni personel

  Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı başta olmak üzere birçok kuruma yeni personel alınacak. İşte o kurumlar: Devlet, bu yıl 32 bini yeni kadro olmak üzere 100 bin civarında personel alacak. İşte gelir uzmanından emlak denetmenine personel alacak tüm kurumların listesi, başvuru yerleri ve sınavlara katılma koşulları... Para Dergisi’nden Özlem Doğaner’in haberine göre,...

Sayfayı Paylaş