Mardin'de Michael Jackson İçin İftar Yemeği !

T

TİTAN

Forum Okuru
Mardin'de Michael Jackson İçin İftar Yemeği !
mardin, midyat ilçesi, michael jackson, iftar yemeği verildi, dinler arası diyalog derneği, ile ilgili bilgiler burada melekler
Öldüğünde Michael Jackson ruhuna mevlit okutup helva dağıtan Mardin'in Midyat ilçesinde ki Dinle Diller ve Medeniyetlerarası Diyalog derneği,şimdi de Michael Jackson için iftar yemeği verdi melekler :)

Haber şöyle;

Daha önce Jackson için gıyabi cenaze namazı kılan, taziye helvası dağıtan ve ölüm yıldönümünde 5 dilde mevlit okutan dernek başkanı Mehmet Ali Aslan, Jackson’un hayrına verdikleri iftar yemeği ile insanlık dramının yaşandığı Afrika ülkelerinde açlıkla boğuşan insanları da anmayı amaçladıklarını söyledi.


Ramazan ayının verdiği coşkuyla dünya kardeşliğini tesis etmek istediklerini söyleyen Aslan, şöyle dedi:
"Nasıl ki Allah kullarını rengine, diline, dinine, ırkına bakmadan ayırım yapmaksızın yaratıyor ve yaşatıyor ise, bizlerde Allahın birer kulları olarak ,farklılıklarla anlam kazanarak güçlenen, renklenen bir dünya kardeşliği örmek istiyoruz. Ötekileştiren değil, birleştiren bir paradigmayı inşa etme adımlarını attık ve atmaya da devam edeceğiz. Mıhallemi Dinler Diller ve Medeniyetler Arası Diyalog Derneği bunun için maddi durumu iyi olmayanlara iftar yemeği vermekle yereli evrenselle buluşturarak dünyanın en ücra köşesindeki insan ile dünyanın en tepe noktasındaki insanı birbirinden haberdar edecek frekansları aktif hale getirdik. Kadim kökenleri Afrika’ya dayanan Michael Jackson, Afrika’da yaşamış bir çocuk olsaydı, dünya pop starı Michael Jackson doğmayabilirdi. ABD’nin ilk siyahi lideri olan Obama’da muhtemelen ekmek ve su bulamadığı için ölebilir ve dünya siyasi tarihi farklı bir hal alabilirdi. Michael’i, Obamayı, Malcolm X’i ve daha nice dahileri bağrında taşıyan Afrikalı bebelerin hayat ile bulmasını sağlamak için hepimize büyük görevler düşüyor."


Yaklaşık 100 kişinin katıldığı iftar yemeğinin ardından dünya barışı için topluca dua edildi, ardından dernek binasında Michael Jackson’un bir klibi izlendi.


 
ilkimsu

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
valla dicek bisey bulamıyorum ölen o kadar sanatcımız var bari onlar adına verselerdi yada gidip Atatürk'ün hayrına verseydiniz ya
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
666
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
960
*MeleK*
Üst