Marmaris / Armutalan yanıyorr

Marmaris / Armutalan yanıyorr
27/06/2008
Armutalan'da ormanlık arazide çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüdü. Engebeli alan nedeniyle müdahale etmekte güçlük çekilen yangın arasında Kenan Evren'in evinin de bulunduğu yerleşim bölgesini tehdit ediyor


ENDER TÜRKKAN / ALİ GÜNDOĞAN

MUĞLA -Marmaris ilçesine bağlı Armutalan beldesinde, kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevlerin çevredeki villa ve turistlik tesislere 10 metre kadar yaklaşması, paniğe neden oldu.

Bugün saat 15.00 sıralarında Armutalan Beldesi, Bakacak Mevkii'nde orman yangını çıktı. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Engebeli alandaki yangına orman ve itfaiye ekipleri müdahale etmekte güçlük çekince, havadan da su atan helikopterlerle müdahaleye başlandı. Yangın için takviye ekipler de istendi.

Evren'in evi tehdit altında

Alevlerin, çevredeki villa ve turistik tesislere 10 metreye kadar yaklaşması, paniğe neden oldu. Vatandaşlar da kovalar ve evlerindeki yangın söndürme tüpleriyle, alevlere müdahale ederek, söndürme çalışmalarına destek veriyor. Yangının, yaklaşık 300 metre mesafedeki Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in evi de dahil olmak üzere yerleşim yerlerini tehdit ettiği belirtildi.(dha)
 
tuqqce

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Cevap: Marmaris / Armutalan yanıyorr

Rüzgarlar ile ülkemize taşınan sıcak ve kuru hava Anadolu'yu kuruttuğu gibi batı bölgelere kadar ulaşır..Orman yangını riskini çok daha fazla artırır..Böyle havalarda daha dikkatli olmamız gerekiyor..Üç beş kişiyle olmaz tabi de gene de elimizden geleni yapmalıyız..
 
nisan

nisan

Yeni Üye
Üye
Cevap: Marmaris / Armutalan yanıyorr

cok ama cokk üzüldum,sadece allah yardimcmiz olsun diyorummm
 
Üst