1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Masa üstündeki şıklık...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Masa üstündeki şıklık... < Konu Resmi..>
  Özenle hazırlanmış olan bir masada başrolleri sıkı bir şekilde kolalanıp dekoratif olarak katlanan peçeteler oynar. Burada en büyük yardımcı buharlı bir ütüdür. Dost ve akrabalarınıza vermek istediğiniz davetlerde becerinizi konuşturmak istiyorsanız, masa üstüne yerleştirdiğiniz dekoratif çiçeklerden sonra ilginç şekillerde katlamış olduğunuz peçetelerle maharetinizi konuşturabilirsiniz.

  Bunun için önce kullanacağınız peçetelerin ebatları katlayacağınız şekil için yeterli olmalıdır. Piyasada bulunan kağıt peçeteler yapacağımız bu işlemler için çok küçük.

  Bu uygulama için mümkün olduğunca kumaş peçete kullanın. İkinci önemli nokta yapacağınız her katlamadan sonra kat izlerini buharlı ütü ile belli edin ki uzun süreli kullanılabilsin.

  Tavuskuşu şeklinde katlanmış peçeteler:
  35cm. x 35cm. büyüklüğünde sıkı şıkı bir şekilde kolalanmış olan peçeteyi düz olarak serin. Akordeon biçiminde 6-7 defa katlayın.

  Katlanmış olan peçetenin tam ortasını sıkı tutup çatalın dişleri arasına yerleştirin ki peçete açıldığında ayakta durabilsin. Çatalın dişleri yardımı ile ayakta duran peçetenin iki kanadını açın ve Tavuskuşu biçiminde sabitleyin.

  Not: Peçetenin katlanmış halde kalması için mutlaka kolalayıp buharlı ütü ile kat izlerini verin.


   
Masa üstündeki şıklık... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bilgisayarınız laptop mu masa üstümü

  bilgisayarınız laptop mu masa üstümü

  bilgisayarınız laptop mu masa üstümü...
 2. Masa

  Masa

  Örtüsüz ve üzeri boş olan masa geçim sıkıntısına, Üzerinde bir şeyler bulunan ve yemek yenen masa nimet ve bolluğa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sofra.)Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek zenginliğe, refaha, üstü boş masa görmek, fakirliğe işarettir. Rüyada Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek varlığa , rahata; üstü boş masa görmek, yoksulluğa yorumlanır. Yakında hiç ummadığınız bir...
 3. Şıklık

  Şıklık

  Rüyada şık olmak, toplum hayatında ve aşkta başarıdır.
 4. Eylem_ Masum Masum

  Eylem_ Masum Masum

  Masum masum seyredip kırık kalpleri Yalanın yaptığı kötü şeyleri Duyduğum aldatan sahte gülüşler Sevgi dolu dünyadan beni koparan Korudum ben kendimi (kalbim durdu) Korudum ben kalbimi (uoh uoh...) Gel gel canım hadi gel gel, ver ver bana o temiz sevgini Gel gel canım hadi gel gel, ver ver bana o temiz sevgini Gel gel canım hadi gel gel hazırım seni sevmeyi Gel gel canım hadi gel gel...

Sayfayı Paylaş