matkap kullanmanın püf noktaları!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
matkap kullanmanın püf noktaları!
matkap kullanma matkap kullanma talimatı nasıl kullanılır
fay0169.jpg
Doğru işte doğru aleti kullanmak, "kendin yap" işlerini çok daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlar. Bu nedenle ağır işlerde kullanabileceğiniz ve daha uzun süre dayanan kaliteli bir el aletine para yatırmak daha akıllıca olur; tabii ki aletin kullanımına özen gösterirseniz.

Matkapların farklı şekil ve boyutları olduğu gibi fiyatları da farklılık gösterir. Bu nedenle satın aldığınız matkabın bazı özellikleri taşıması gerekir, ayrıca seçtiğiniz modelin istediğiniz özelliklere sahip o/up olmadığını da kontrol edin.

Matkap nasıl kullanılır?
Matkap kullanma sanatını bir kez öğrendikten sonra, evinizin ufak montaj ve tamirat işlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.
Delim yapmak istediğiniz yüzeye uygun matkap ucunu seçin. Sert matkap uçları duvar ve beton delmek için kullanılır ve küt uçludur (resimdeki gümüş renkli matkap ucu). Eğer delim yapacağınız yer ahşap veya MDF ise, daha hassas delim için sivri uçlu, ahşap malzemeye yönelik matkap uçlarını kullanın. Bütün uç türleri farklı büyüklükteki delimler için uygun boyutlarda bulunabilir.
Duvar vida bağlantısının sağlam olabilmesi için bağlantı parçalarının duvara tam olarak oturması gerekir. Dübel, hangi boyutta matkap ucunu, hangi derinlikte kullanacağınızı belirlemenize yardımcı olur. Dübeli matkap ucuyla yan yana getirin ve dübelin bitiş hizasında matkap ucuna maskeleme bandı sarın. Bu işlem, duvarı dübel boyundan daha fazla delmenizi önleyecektir.
Eğer sert bir duvarı delecekseniz, kalemle duvarda deleceğiniz noktayı işaretleyin. Matkabınızın ayarını "darbeli" olarak ayarlayın, matkap ucunun en uç kısmını işaretlediğiniz noktaya dayayarak normalden hızlıya doğru delin. Uygun derinliğe ulaştığınızda durun ve matkap ucunu delikten çıkarın. Delikteki tozu üfleyerek temizleyin, tabii gözlerinizi korumayı unutmadan.


İpuçları:
Önce güvenlik. Asla bir elektrik prizinin, ışık veya gaz düğmesinin veya su tesisatının altını ya da üzerini matkapla delmeye kalkışmayın Çalışmayı planladığınız bölgeyi delmeden önce pilli bir kablo detektörüyle iki kez kontrol edin.

Sıkışan çekmecelere pratik çözüm
Sıkışan çekmeceler can sıkıcı olsa da çoğu zaman kolayca düzeltilebilirler. Aşağıdaki basit adımları izlemeniz yeterli.
Bir mumya da kalıp sabunu kızaklar üzerine, çekmecenin alt ve üst kenarlarına sürün.
Boya tabakaları sıkışma yapabilir. Kızaklar üzerindeki ve çekmece kenarlarındaki boyaları zımpara kâğıdı ya da tiriz ile çıkarın.
Kızak gevşediyse ya da kızaksız çekmece, diğerlerini geçiyorsa tahta parçasını kızak boyutlarında kesin. Üzerine de¬likler açarak kızağı vidayla tutturun.
 

Benzer İçerikler

Üst