Mavi Yolculuk için Pratik Bilgiler

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Mavi Yolculuk için Pratik Bilgiler
Mavi Yolculuk için Pratik Bilgiler :

Deniz üzerinde zaman nasıl geçer ?
Sabah kahvaltısında sonra demir alınır ve gidilecek koya ulaşılır. Denize girilir, yüzülür. Öğle yemeğinden sonra güzellik uykusuna dalınır. Akşam konaklanacak koya hareket edilir. Akşam yemeğinden önce karaya çıkılıp yeni bitkiler, hayvanlar, patikalar keşfedilir. Akşam Barbeküsü ile geçenin geç vaktine kadar sohbet edilir.

Yanımıza neler almalıyız ?
Mavi Yolculuk Mayıs'tan Ekim sonuna kadar yapılabilir. Denize girileceği için 2-3 takım mayo, ve havlu. Yat üzerinde vakit geçirmek için birkaç tişört ve şort, Serin akşam vakitleri için uzun kollu bir svet-şört ve pantolon, Ayrıca güneşten korunmak için krem, şapka, gözlük. Doğada yürüyüş yapmak için spor ayakkabıları ve deniz felsefesine uygun birkaç kitap.

Hangi yatı seçmeli ?
Günümüzdeki yatlar çeşitli form ve kalitede üretilmektedir. Mürettebatlı ve mürettebatsız olmak üzere ikiye ayrılır. Yelken tekneleri mürettebatsızdırlar. Guletler ise mürettebatlıdırlar.

Tekilmisiniz / Çoğulmusunuz ?
Tekilseniz Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Antalya limanlarından haftanın çeşitli günlerinde kalkan sabit geziler düzenleyen kabin charter tekneleri mevcuttur. Şayet bir grupsanız tarzınıza ve kesenize uygun özel bir yat seçebilirsiniz. Bu konuda özellikle yat firmaları ile fikir alış-verişinde bulunmanızı önemle bildiririz.

Hangi Rota ?
Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye, Antalya limanlarından çıkılarak istenilen yönde istenilen güzergahta arzu edilen yerler ziyaret edilir.

Önce karar verin !!
Tüm tekneyi mi kiralayacaksınız, yoksa < Kabin Charter > turlarına mı katılmak istiyorsunuz ?
Hangi tarz yat ? Mürettebatlı /-sız mı ?

Ayırdığınız bütçe nedir ?
Hangi tarihte, hangi limandan başlayıp hangi tarih ve limanda bitirmek istiyorsunuz ?
Talep ettiğiniz özel istekleriniz var mı ?


Bugün Mavi yolculuk için yapılmış Bodrum'da, Marmaris'te, Fethiye ve diğer limanlara kayıtlı olan binlerce yat ile, bu yatların içinde çalışan on binlerce mürettebat ile ülke ekonomisine önemli miktarda döviz / gelir kazandırmaktadır. Gelişen Turizm olgusuyla, gelişen " Mavi Yolculuk " ...

mavi-yolculuk.com
 
Üst