Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Maya Estetik Cerrahi ve Saç Ekimi Kliniği

  Konu, 'Estetik Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  saç ekimi anadolu yakası anadolu yakası saç ekim merkezleri istanbul ekim merkezleri istanbul maya estetik caddebostan Estetik cerrahi plastik cerrahi'nin en fazla ilgi çeken ve en çok gelişmeye açık bölümlerinden biridir. Her geçen gün yeni teknik ve ürünlerin kullanılmaya başlanması ile hem seçenekler artmakta, hem de daha etkili sonuçlar elde edilmektedir. Bu durum başvuran kişilerin memnuniyetini arttırmaktadır.
  Maya Estetik Cerrahi'de amacımız öncelikler kişinin beklentilerinin iyi anlaşılmasıdır. Bunu takiben ilgili seçenekler değerlendirilerek uygun yönteme karar verilir. Bu aşamada önemli olan herbir kişinin ayrı olarak düşünülmesi ve ihtiyaçlarına cevap verilmesidir. Seçilen yöntem her yönü ile tartışıldıktan sonra uygulamaya geçilir.  Maya Estetik Cerrahi ve Saç Ekimi Kliniği

  Adres: Bağdat Caddesi Ogün Sk. Şan Apt.

  No:1/17 Caddebostan-İstanbul  E-mail: Maya
  Tel: (0216) 360 53 30


   
 2. elisabetta

  elisabetta Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ocak 2010
  Mesajlar:
  172
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  saç ekimini erkekler denemeliler bence çünkü saç kaybı ciddi bir özgüven eksikliğine neden oluyor erkeklerde
   
 3. beautyforever

  beautyforever Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2011
  Mesajlar:
  38
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Fut yöntemi ile saç ekimi Tüm dünyada en ileri ve en büyük gelişme gösteren saç nakli yöntemi olan Foliküler Saç Nakli minimikro grefltlemeyle yapılan saç nakillerini büyük bir özenle onlarca yıl geride bırakmayı başarmıştır. Modern saç nakli uygulama yöntemi ve Foliküler Ünite Transplantasyonu’nun en önemli özelliklerinden bazıları bu kısımda ele alınmaktadır. Bir Foliküler Ünite Nasıl Elde Edilir?
  Saç ekiminin yapılacağı yere gerekli olan uygun miktarın elde edilmesi için cm2 başına düşen foliküler ünitelerin“saç yoğunluğu ”önceden sayılır ve ölçülür. İstenilen saç yoğunluğunun elde edilmesi için lazım olan şerit uzunluğunun ve genişliğinin en uygun durumda olması gerekli hesaplamalarla yapılır. Greftler kafa derisinin arka kısmından cerrahi yolla çıkarılır.Foliküler ünite zarar görmesin diye doku tek parça halinde çıkarılır.Bu teknik foliküler ünite naklinin oldukça önemli bir özelliğidir.Çünkü foliküler üniteler korunmakla kalmayıp aynı zamanda ayrı ayrı saç foliküllerinin zarar görmesini(kesilmesini) önlemektedir.Bu tekniğin mini-mikrogreftleme tekniğinden en büyük farklılığı çok uçlu bıçaklar kullanılarak foliküler ünitelerin parçalanmasına ve saç folküllerinin kabul edilemez derecede kesilmesine imkan vermemesidir. Verici Alanın Kapatılması ve Ortaya Çıkan Yara İzi Şerit alınan kısım özel cerrahi ipliklerle dikilerek kapatılır ve buradaki dikiş 15 gün sonra alınır.Oluşan iz saçınızı çok kısa kestirmedikçe hiçbir şekilde belli bile olmamaktadır.Bu yöntem kafanın ve saç yapısının doğal bütünlüğünü bozmadığı için elde edilen sonuç ta oldukça doğaldır.
  Foliküler Ünite Ekstrasyonunun Seçilmesi Gereken Durumlar:
  • Sıfır numara ya da 0,5 cm’den daha kısa saç kesirtirmeyi hiçbir zaman düşünmeyen hastalarda.
  • Daha çabuk saç ekimini gerçekleştirmek isteyen zamanı kısıtlı olan hastalarda. FÜT yönteminin seçilmesi hastanın isteğine uygun olumlu sonuçlar almasını sağlar.
  FUT Tekniğinin Avantajları:
  • En kısa sürede en fazla saç kökünün nakledildiği tekniktir.
  • Daha çok saç kökü ihtiyacı olduğunda diğer teknikneklerle beraber aynı gün içinde kombine edilebilir
  ( FUT + FUE )
  • Saç gruplarının doğal yapısına zarar verilmez ve bu yüzden maksimum büyüme sağlanır.
  • Saçın ekilmesi için alıcı kısımda açılacak kanalların daha küçük olmasını sağlar. Bu da yapılacak ekimin doğala en yakın ve daha sık olmasına neden olur.Kanalların küçük oluşu kan dolaşımı yani saçın kandan beslenmesini bozmadığı için ekilen saçlarda yine hızlı büyüme görülür.
  • Stereoskopik mikroskoplar altında yapılan FUT yönteminde saçın dışındaki doku üniteye zarar verilmeden traşlanarak atılır.Böylece ekim için dokusu zedelenmemiş, sade saç içeren greftler hazırlanabilir.Bu şekilde hazırlanan greftleri saçın doğal duruşunu taklit ettiğinden istenilen şekilde yönlendirmek mümkündür.
  • FUT tekniğinde kanallar slit adı verilen çok ince çizikler halinde açılır. Slit tekniği ile var olan saçların aralarına etrafındaki saç köklerine hiç zarar vermeden girilebilir. Bu yüzden tam dökülmemiş saçlarda sıklaştırma yapmak fazlasıyla kolaylaşır. FUT Tekniğinin Dezavantajları:
  • Ağrısız bir teknik olmasına rağmen cerrahi işlemler yapıldığı için mutlaka dikiş atılması gerekir.
  • Saç aşırı kısa kesildiği durumda ensede ince bir çizgi şeklinde iz kalabilir.


  Saç Ekimi Nedir ?
  Diğer adıyla saç nakli sağlıklı ve güçlü saç köklerinin verici bölgeden genellikle başın arkasından alınarak incelmiş ya da tamamen açılmış bölgeye taşınması işlemidir. Çağdaş cerrahi teknolojileri sayesinde saç ekimi ile son derece doğal görünümler elde edilebilmektedir. Bu sayede saç kaybına bağlı kişide oluşabilecek psikolojik travmalar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma saç nakli ile düzeltilerek bireyin kendini daha güçlü hissetmesi sağlanabilmektedir. Kimler Saç Ektirebilir? Saç ekimi cerrahisine uygun adaylar, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saç olan kişilerdir. Bu kişilerde FUT ve FUE yöntemlerinin her ikiside kullanılabilir. Saç ekimi operasyonun uygun bir diğer aday grubu ise göğüs, bacak vb. bölgelerde yeterli miktarda sağlıklı kıl olanlardır. Bu kişilerde kullanılan saç ekimi yöntemi FUE dir. Modern tekniklerin saç ekimi cerrahisinin geliştirmesi ile birçok erkek geçmişte saç nakli cerrahisine uygun aday değilken bugün uygun aday haline gelmiştir. Büyük graftların kullanımı ile oluşturulan doğal olmayan görüntüler yerlerini, küçük boyuttaki graftların kullanımı ile doğal görünümlere bırakmış ve gelişen yeni aletler ile birlikte her kişiye uygun doğal saç görünümünü gerçekleştirme olanağını sağlanmıştır.
  Saç Nakli Öncesi Dikkat Edilecekler
  • Operasyondan 2 hafta öncesinde ASPİRİN ve diğer antienflamatuar ilaçlar(İbuprofen,ecopirin,alka seltzer v.s.) kullanmayınız.
  • Operasyondan 3 gün öncesinde ALKOL almayınız.
  • Kronik (şeker, kalp,tansiyon, tüberküloz v.b.) veya akut hastalıklar nedeniyle kullanmakta olduğunuz ilaçları doktorunuza mutlaka söyleyiniz.
  • Operasyondan önceki 2 hafta trisıklik antidepresanlar,pıhtılaşmayı önleyen ilaçlar(heperin coumadin v.b.),beta blokerler ve mao inhibitörleri(aurorix v.b.) kullanmayınız.Bu süre içinde eğer bu ilaçlardan almış iseniz lütfen doktorunuza bildiriniz.
  • Operasyon öncesi kafa derisi ve saçınıza hiçbir lokal ilaç sürmeyiniz.
  • Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayınız ve yıkama sonrası hiçbir hiçbir jöle veya sprey kullanmayınız.
  • Operasyona gelmeden önce mutlaka kahvaltınızı yapınız.Eğer operasyonunuz öğleden sonra olacaksa gelmeden önce hafif bir öğle yemeği yiyiniz.
  • Operasyon sonrası takmak için mutlaka arka kısımdan gevşetilip sıkılaştırılabilen bir şapka getiriniz.
  • Operasyon öncesi 24 saat mümkünse sigara içmeyiniz,eğer yapamıyorsanız azaltmaya çalışınız.Unutmayınız ki sigara iyileşme sürecinizi uzatacak,infeksiyon ve skar oluşma riskini artıracaktır. • Operasyon günü kahve veya kafein içeren diğer tür içecekler içmemeye özen gösteriniz.Bu tür içecekler operasyon esnasında kanamanızı ve kullanılan ilaçlara olan hassasiyetinizi artıracaktır.
  • Operasyondan 1 hafta öncesinde B ve E vitaminleri içeren multivitamin preparatlarını kanamanızı artıracak olması nedeniyle almayınız.
  • Başınızın arka bölümündeki saçları, operasyon sonrası burada bulunacak dikiş bölgesinin kapatılmasında kullanılacağı için kestirmeyiniz.
  • Operasyon sonrası 12 saat araba kullanamayacağınız için eğer aracınız ile gelecekseniz yanınızda kullanacak birisinin olmasına dikkat ediniz.
  • Operasyona gelirken giyip çıkarma esnasında başınıza sürtmeyecek ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte bir kıyafetle(gömlek,hırka v.b.) geliniz.


  EkipEstetik
  EkipEstetik tel:444 20 64

   
Maya Estetik Cerrahi ve Saç Ekimi Kliniği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. estetik ameliyat ve plastik cerrahi

  estetik ameliyat ve plastik cerrahi

  Bilim ve sanatın mükemmellik arayışında buluşma noktası olan estetik cerrahi, kusurların giderilmesinde mucizeler yaratıyor. İstatistiklere göre her yıl milyonlarca kişi, güzelleşmek için estetik ameliyat oluyor. Bunlardan bir kısmı büyük, bir kısmı daha küçük değişiklikler talep ediyor. Uzun süre sadece kadınlara hitap ettiği düşünülen estetik cerrahi, olumlu sonuçları ve avantajlarıyla...
 2. Estetik Cerrahi -SAÇ EKİMİ

  Estetik Cerrahi -SAÇ EKİMİ

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Krokodil ve Piton'un Estetik Cerrahi ile Buluşması

  Krokodil ve Piton'un Estetik Cerrahi ile Buluşması

  Kim demiş botoks sadece insan derisine uygulanır diye? Moda dunyası ve sosyetik kadınların dillerinden düşmeyen estetikli Zagliani çantalar vitrinlerde yerini aldı. Bu sezon, aksesuarlarda krokodil ve yılan derisinin büyük ilgi gördüğünü biliyorsunuzdur. Başarılı modacılar; Prada, Roberto Cavalli, Jimmy Choo, bu trendi getirenlerden oldular. Fakat aralarında kıyametleri koparan Zagliani...
 4. Estetİk Cerrahİ

  Estetİk Cerrahİ

  ESTETİK CERRAHİ Estetik cerrahi hızla gelişiyor. Özellikle son 10 senede bir çok yenilik oldu ve artık eskiden hayal bile edilemeyen şeyleri yapmak mümkün. Estetik cerrahi çok hızlı gelişen çok dinamik bir alan. Ben bu siteyi hazırlarken bir estetik cerrah olarak yaptığım işe bakış açımı yansıtmaya çalıştım. Amacım sizin dışarıdan göremeyeceğiniz bazı ayrıntıları gösterebilmek. Yazdıklarım...
 5. Bellaplast Lazer Ve Estetik Cerrahi Merkezi Nerede biliyor musunuz

  Bellaplast Lazer Ve Estetik Cerrahi Merkezi Nerede biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar aranızda Bellaplast Lazer Ve Estetik Cerrahi Merkezi Nerede bilen var ise lütfen bana acil tarafından Bellaplast Lazer Ve Estetik Cerrahi Merkezinin adres ve iletişim bilgilerini yazsın.

Sayfayı Paylaş