Maydanozlu köfte

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Maydanozlu köfte
maydanozlu köfte Yemek kültürümüzde önemli yeri olan köftelerden sizlere maydanozlu köftenin tarifini ve gerekli olan malzemeleri veriyorum 5 kişilik

Malzemesi: -1 kg. yağlı koyun kıyması
-200 gr. soğan (ince kıyılmış), (2 0rta boy)
-7 bağ maydanoz ince kıyılmış)
-tuz
-taze çekilmiş karabiber
-100 gr. tereyağı

(6,5 çorba kş) Yapılışı:
1.Kıymanın içine soğanı, maydanozu, tuzu, biberi, gerekiyorsa biraz da su katarak yoğurup köfte harcı hazırlayın. Hazırladığınız bu harçtan kuşbaşından biraz daha iri parçalar koparıp iki avucunuzun arasında yuvarlayarak parmak biçiminde köfteler elde edin.
2.Tereyağını tavada eritin. Yağ kızınca köfteleri tavaya yerleştirin. Her yanını eşitçe kızartıp, süzdürerek yağdan alto, İçi ince kıyılmış maydanoz ile kaplanmış bir servis tabağına aktararak servis yapın.

Kalipta Maydanozlu Tavuk hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Maden köftesi ( Sulu köfte ) Tarifi Maden köftesi ( Sulu köfte ) Tarifi
Hanımların en büyük telaşlarından biridir yemek yapmak. Gün için yemek yapacak fikriniz yoksa bu durum canınızı sıkabilir. Hiç bir zaman böyle bir kaygıya düşmedim. Kafamı yastığa koyar koymaz , sonraki günün planını yapıyorum. Şayet Allahın...
Yemek Tarifleri 3
patatesli içli köfte patatesli içli köfte
İçi patates olan etsiz içli köfte yiyen var mi nasil tadı? Ben hep nohutlu severdim yerdim ama evde nohut yok su an patatesli yapsam sizce nasil oluyor tadi
Yemek Tarifleri 0
mercimekli köfte mercimekli köfte
mercimekli köfte cg4Xmv3afHM herkese afiyet olsun.
Kekler - Pastalar 0
Maydanozlu Balık Fileto ( 6 kişilik) Maydanozlu Balık Fileto ( 6 kişilik)
Gerekli Malzemeler : 6 dilim tost ekmeği 4 adet beyaz etli balık filetosu 1 demet maydanoz Tuz, karabiber 1 kg. patates 450 gr. ıspanak 75 gr. tereyağı 1 adet soğan Limon sosu...
Deniz Ürünleri 1
Kalipta Maydanozlu Tavuk Kalipta Maydanozlu Tavuk
Tavsiyeler Kalibin kenarlarindan çikmis parçala parmaginizla düzeltin. Kalibi 1-2 dak. çok sicak suyun içine koyup sonra üstüne bir tabak koyup ters çevirin. Jelatinli karisimi kesip küçük küçük yaninda servis yapin Malzemeler 2...
Sebze Yemekleri 0