1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Mazi Kalbimde Yaradır Dizisini Oyuncuları Anlattı

  Konu, 'Reytingli Diziler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  mazi kalbimde yaradır dizisi nerede çekiliyor mazi kalbimde yaradır nerede çekiliyor dizisinde okunan şiirler müjgan kim çekim yeri Trt ekranlarında yayınlanan ve beğenilen dizi Mazi Kalbimde Yaradır dizisini dizinin genç ve başarılı 3 oyuncusu anlatmış kızlar...

  [​IMG]


  İstanbul’da, 1974 yılında geçen bir hikaye… Bahriyeli Ferit ve Müjgan’ın aşkını anlatan ‘Mazi Kalbimde Yaradır’, TRT 1 ekranında izleyiciyle buluştu. Dizinin ayrıntılarını başrol oyuncuları Selçuk Yöntem, Sedef Avcı ve Özgür Çevik anlattı
  ÖZGÜR ÇEViK – Ferit
  “AŞK İNSANI APTALLAŞTIRIYOR”
  * ‘Akademi Türkiye’ yarışmasıyla sizi tanıdık. Yarışmaya katılmasaydınız şu an ne yapıyor olurdunuz?
  Kim bilir? Belki de sadece müzik yapıyor olurdum. Lise döneminde tiyatro grubumuz vardı, ama bu profesyonellikte bir şey yoktu.
  * ‘Düşünce’ adlı bir albüm çıkardınız ancak pek ilgi görmedi.
  Popüler bir iş yapmadım ki. Müzik benim için popüler bir iş olmayacak bundan sonra. Yarışmadan çıkıp ‘Yabancı Damat’ gibi bir iş yaptıktan sonra karar verdim. Albümlerimi insanların beğenisini gözeterek yapmayacağım.
  * Ferit karakteri nasıl biri?
  Bahriyeli kendisi. Kadınlarla arası iyi olan bir arkadaş. Neşeli, hayatı, yaşamayı seven bir adam. Keyfine düşkün, ama işler sarpa sarmaya başladı. Bir dram izleyecek seyirci. Seveceklerini düşünüyorum çünkü çok özenerek çekiliyor.
  * Sizin kadınlarla aranız nasıl?
  İyidir.
  * Aşık olunca neler değişir sizde?
  Aşk bence insanı gerçekten aptallaştırıyor. Ama enerjisini ve ışığını parlatan bir duygu. Daha önce aşık oldum. Şu anda sadece hafızamda var o halim. Dışarıdan nasıl göründüğümü de bilmiyorum, ama tahmin edebiliyorum. O kadın dışında geri kalan her şey flulaşıyor, buzlanıyor. Sadece onu görüyorsun, etrafındakiler garnitür gibi kalıyor. Güzelleştiriyor insanı.
  * 70’li yıllarda geçen bir aşk hikayesi var. Sizce o dönem aşklarıyla günümüz aşkları arasındaki farklar neler?
  Çok fark var. Ben 1982 doğumluyum, yaşadığım bir dönem değil, ama annelerimizden biliyoruz. O dönemin
  aşklarında dokunmak, öpmek, bakmak bile bir olay. Göz göze bakmak pek olası bir durum değil, 10 saniye baktın mı zaten aşık oluyorsun, belki de evlenme teklif ediyorsun. Çünkü mahremiyetlerin saklı kaldığı bir dönem. İnsanlar daha içe kapanık, ilişkiler daha az yozlaşmış. Bugün daha az olan utanmak diye bir şey var.
  * O yıllarda yaşamak ister miydiniz?
  O dönemin insanlarını yaşamak isterdim. Ama darbeleri, o buhranlı günleri yaşamak istemezdim.
  Sedef Avcı – Müjgan
  “FERİT VE MÜJGAN BİR ARAYA GELEMEYECEK”
  * Bu hikayede sizi çeken ne oldu?
  Dönem işinde yer almak istediğim bir şeydi. Senaryosu beni çok etkiledi, akıcı bir dili vardı. Çok beğendim ve hemen kabul ettim.
  * Dizinin ilerleyen bölümlerinde Müjgan ve Ferit bir araya gelebilecek mi?
  Gelemeyecekler, onlarınki imkansız bir aşk hikayesi. Mutlu bir ilişki göremeyeceğiz.
  * Müjgan’ın Selim’le nişanlanmayı kabul etmesinin sebebi neydi?
  Müjgan Selim’i kardeşi gibi görüyor ama Rauf Bey’e vefa borcu var. O yüzden Ferit onun ilk aşkı olmasına rağmen Selim’le nişanlanmayı kabul ediyor.
  * Role nasıl hazırlandınız?
  O dönem bilgilerini içeren bir arşiv hazırlamışlardı, onları okudum. Dönemin siyasi olaylarını araştırdım ve 70’li yıllara ait Türk filmlerini izledim.
  * 70’lerin en beğendiğiniz oyuncuları kimler?
  Gülşen Bubikoğlu, Filiz Akın ve Tarık Akan aklıma gelen ilk isimler. Hepimizin izlemiş olmasına rağmen her seferinde ayrı keyif aldığı filmler yaptılar. Bizimki de onların tadında ama dramatik yönü daha ağır basıyor.
  * ‘Romantik Komedi’ filmindeki karakteriniz çok sevilmişti. Yeni bir film projesi var mı?
  Keyifli, güzel bir işti. İkincisinin çekilmesi gibi bir fikir var, ama netleşmedi.
  SELÇUK YÖNTEM – Rauf Bey
  “70’Lİ YILLAR DAHA ANLAMLI”
  * Yine bir aile babası rolüyle karşımızdasınız.
  Aile babası olması, yalıda yaşaması, fabrikatör olması Adnan Bey’e benziyor, ama farklı bir karakter. Küçük farklar çok önemlidir, biz de o farkları yansıtmaya çalışacağız.
  * Dönem dizisinde çalışmanın zorlukları var mı?
  Zorlukları pek yok esasında. Kıyafetler, mekanlar, arabalar döneme göre seçiliyor. O dönemleri yansıtan unsurları ortaya çıkarmak da güzel bir etki yaratıyor.
  * Dönem dizilerindeki artışı neye bağlıyorsunuz?
  Günümüzle ilgili birçok dizi çekiliyor. Türkiye’nin hem tarihi hem de kültürel yapısını, o dönemlerde yaşanan tarihsel olayları insanlara anımsatmak, gündemi eskiyle birlikte değerlendirmek güzel bir şey. O yüzden dönem dizileri bence sık sık yapılmalı.
  * 70’li yıllar sizin için nasıldı?
  Ben yaşadığım her dönemden memnunum. Ama 70’li yıllarda dünya daha keyifli, daha saf ve daha temizdi. Barış için yaşanması gerektiği felsefesinin hakim olduğu bir ortam vardı. Doğa bu kadar kirlenmemişti. Onun için 60’lı ve 70’li yıllar çok daha anlamlı geliyor bana. 2000’li yılları düşündüğüm zaman geçmiş her yılı özlüyorum.
  * Levent Semerci’nin yeni filmi ‘Ayhan Hanım’ da yer alacağınızı biliyoruz. Çekimleri başladı mı?
  Hazırlıklar sürüyor, bu ay içinde çekimlerine başlayacağız. Sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü hazırlıkları gördüm, birlikte birkaç deneme yaptık ve çok güzel geçti.

  alıntı

   
 2. morkedi

  morkedi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2011
  Mesajlar:
  32
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Bu kadrou bir arada görmek harika! Selçuk yöntem ve Sedef avcı zaten bailı başına harika, sakin ve gayet kafa dinlendiren bir dizi yeni bölümünü meraklabekliyorum
   
 3. banusay

  banusay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2011
  Mesajlar:
  32
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Evet 70lerin türkyesni de güzel yansıtan bir dizi olmuş bence. Yeni sezonda Cuma 19:50'ye alınmış dizi. kaçırmamak gerek.
   
Mazi Kalbimde Yaradır Dizisini Oyuncuları Anlattı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mazi Kalbimde Bir Yaradır (TRT 1) Genel Hikaye

  Mazi Kalbimde Bir Yaradır (TRT 1) Genel Hikaye

  mazi kalbimde bir yaradır oyuncuları mazi kalbimde yaradır nerede çekiliyor bir trt hikayesi dizisi trt 1 Trt 1 ekranlarında yeni bir dizi başladı kızlar...Başrollerinde Akademi Türkiye yarışması ile adını duyuran Özgür Çevik, Aşk-ı Memnu dizisinin Adnan Ziyagil'i Selçuk Yöntem ve Sedef Avcı yer alıyor... Şimdi geçiyorum dizinin genel hikayesine :tik: 1974 yılının kışında, bahriyeli...
 2. Mazi Kalbimde Bir Yaradır Dizisi Oyuncuları

  Mazi Kalbimde Bir Yaradır Dizisi Oyuncuları

  mazi kalbimde bir yaradır dizisi mazi kalbimde yaradır dizisi oyuncuları bir oyuncuları dizi Trt 1 ekranlarında yayınlanan Mazi Kalbimde Bir Yaradır dizisinin oyuncuları kimlermiş bakalım :tik: “Mazi Kalbimde Yaradır” Adlı Dizi Sizi 1974‘lere Götürecek. 17 Şubat 2011 Tarihinde Trt 1 Kanalında Başlayacak “Mazi Kalbimde Yaradır” Dizisi Oyuncuları Şu Şekildedir; Selçuk Yöntem, Sedef Avcı...
 3. Mazi kalbimde yaradır- incesaz

  Mazi kalbimde yaradır- incesaz

  mazi kalbimde yaradır şiirleri mazi kalbimde yaradır dizisinde okunan şiir şiir şiiri dizisinde okunan şiirler ben de gönül çektim eskiden yandı hayatım bu sevgiden anladım ki bir aşka bedel gençliğimmiş elimden giden önünde ben geldim de dize yar olmadı bu kimse bize en nihayet düşüp can verdim gözündeki yeşil denize sarmadımsa da belden, geçmedim bu emelden bir hazin maceradır...
 4. Mazi Kalbimde Yaradır 2. sezon

  Mazi Kalbimde Yaradır 2. sezon

  Dizinin yeni sezonunda yayın günü değişmiş. cuma 21:45'te TRT 1 'de. geçen haftaki bölümünü izlemenizi özellikle tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş