1. İzmirella

  İzmirella Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.370
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Meclis’in ortasında anırırım’

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

  Meclis’in ortasında anırırım’
  < Konu Resmi..>
  Olay sözlerin sahibinden travmatik savunma

  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ANKARA- AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, “Atatürk devrimleri toplum üzerinde travma yarattı” sözleri nedeniyle kendisi eleştirenlere ilginç bir tepki verdi.

  Dün Meclis’te bütün gözler yine Fırat’ın üzerindeydi. Fırat, Meclis kulisinde gazetecilerin tartışma yaratan sözlerini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

  YALAN MI?: Beni sert şekilde eleştiriyorlar. Devrimler nedeniyle travma yaşandı dedim. Yalan mı, yanlış mı? Ben kötü niyetle o sözleri kullanmadım. Devrimler kötü demedim ama bir gecede tekke ve zaviyeler kapanmadı mı? Şeyhülislamlık sona ermedi mi? Dünyanın her yerinde devrimler böyle yapılıyor. Türkiye’de böyle yapıldı. Türkiye’de de bir travmaydı.

  BİR GECEDE: Devrimler uzun bir içselleştirme sonunda oturdu. Bir gecede yaşanan her şey travmadır. Bugün herkes her konuda bir şeyler söylüyor. Devrim Kanunları konusunda söylediklerinden dolayı beni eleştiriyorlar. Devrim Kanunları konusunda konuşanlar eğer bunların tamamını okuduysa ben Meclis’in ortasında eşek gibi anırırım.

  KİM KAVRADI: Lozan Anlaşması’nı kim tam anlamıyla okudu ve özünü kavrayabildi. Okumadan konuşuyoruz. Benim NY Times’a söylediklerimin tam metnine bakmak lazım. Benim her zaman yapmaya çalıştığım yabancılarla konuşurken Türkiye’yi anlamaları için tarihsel bir çerçeve çizmektir. O nedenle de benim burada yaptığım. Bugüne nasıl gelindiğini anlatmak için tarihsel bir çerçeve çizmektir.

  Erdoğan’dan destek

  AKP MYK toplantısında Fırat, açıklamalarının belli bir grup medya tarafından çarpıtıldığını ifade etti. Fırat, basın açıklaması yaptığını hatırlatınca Erdoğan’ın, “O medya grubu, basın açıklamanı dikkate almayacaktır, görmezden gelecektir” dediği öğrenildi. MYK üyeleri Fırat’a, “Yine gündem sensin”, “Basın seni seviyor” diye espriler yaptı.
  [/FONT]
  gazetevatan.com


   
Meclis’in ortasında anırırım’ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ortasında kalbimin

  ortasında kalbimin

  ortasında kalbimin kalbimin ortasında türkiye
 2. Ortanca

  Ortanca

  İyi niyetli, kimseye ilişmeyen, hoş, duygulu, beğenilen,nazik, zeki kadın veya erkektir. Rüyada bahçesinde ortanca çiçekleri bulundugunu görmek, büyük bir haberle karsilasip sevinecegine delalet eder. Bir rivayete göre, ortanca görmek, yakin bir yere yolculuk yapacagina da isarettir.
 3. Elektrik kabloları ortadan kalkıyor

  Elektrik kabloları ortadan kalkıyor

  Kablosuz iletişin yaygınlaşmasının ardından,dünya artık kablosuz şarj dönemine hazırlanıyor... Yeni geliştirilen bir sistem sayesinde çok kısa süre sonra bilgisayarlar, cep telefonları ve televizyonlar prize ihtiyaç duymadan hem kullanılabilecek hem de şarj edilebilecek. Fizik dünyasında yeni bir devrin başlangıcı olarak kabul edilen bu teknoloji, ABD’den WiTricity firması tarafından...
 4. Agresifliğinin nedeni ortaya çıktı!

  Agresifliğinin nedeni ortaya çıktı!

  agresifliğin nedenleri çocuklarda agresiflik timuçin esen şebnem ferah timucin esen şebnem ferah sevgilisi Bi sanatçıya yakışmayan görüntülerdi izlediklerimiz ne ve neden yaptığı önemli değil ama suçlu kim gazetecilermi yaksa timuçin esenmi kavgayı önce kim başlattı?onu anlıyamadım:D GEÇTİĞİMİZ HAFTA MAGAZİNCİLERE SALDIRAN OYUNCU TİMUÇİN ESEN'İN AGRESİFLİĞİNİN NEDENİ ORTAYA...

Sayfayı Paylaş