Meclis çalışanlarına Meclis Başkanı Köksal Toptan'dan zam

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Meclis çalışanlarına Meclis Başkanı Köksal Toptan'dan zam
TBMM çalışanlarına müjde! Meclis Başkanı Köksal Toptan, tüm çalışanlara zam yapıyor. Ekonomik kriz nedeniyle tüm ülkede işten çıkartmaların ve maaşlarda kısıtlamaya gidildiği bir dönemde, Toptan’ın Meclis personeline yapacağı zam 350 YTL’yi bulacak.


TOPTAN: "KARAR SALI GÜNÜ"

İNTERNETHABER’in, personele zam ile ilgili sorusunu yanıtlayan TBMM Başkanı Toptan, “Evet bu doğru. Çalışanlarımıza uzun süredir bir zam yapılmamıştı. Ayrıca devlet memurlarına yapılan zam oranı TBMM personeline de yansımadı. Bu nedenle Salı günü bu zam kararını almak için olağanüstü Başkanlık Divanı toplantısı yapacağız ve bu kararı alacağız. Hazırlıklar ve hesaplamalar yapıldı. Yapılacak zam ile çalışanlarımıza vereceğimiz zam 350 YTL’yi bulacak” dedi.

SEYYANEN 200
Toptan’ın verdiği bilgilere göre; TBMM personeli olan herkese, kadro düzeyine bakılmadan seyyanen 200 YTL maaş zammı verilecek.


OTOBÜS BİLETİ
Bunun yanı sıra; her çalışana ulaşım bedeli olarak 90 YTL’lik toplu taşıma bileti verilecek. Ulaşım bedelini de maaşa zam olarak yansıtmayı düşünen TBMM yönetimi, yasal engel ile karşılaştığı için çalışanlarına bilet verecek. Her ay topluca alınacak ulaşım biletleri, çalışanlara dağıtılacak.

DİL FARKI
Ayrıca, yabancı dil bilen devlet memurlarının aldığı ancak TBMM’de 4-C kadrosunda bulunan personelin yararlanamadığı yabancı dil farkı da bundan böyle ödenecek. TBMM personelinden 4-C kadrosundaki çalışanlara yabancı dil farkı olarak 70 YTL ödenecek. Bu durumda Salı günü alınacak karar ile TBMM personeli; 350 YTL’lik bir gelir kazancı elde edecek.

internethaber
 
Üst