Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Meclis çalışanlarına Meclis Başkanı Köksal Toptan'dan zam

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  TBMM çalışanlarına müjde! Meclis Başkanı Köksal Toptan, tüm çalışanlara zam yapıyor. Ekonomik kriz nedeniyle tüm ülkede işten çıkartmaların ve maaşlarda kısıtlamaya gidildiği bir dönemde, Toptan’ın Meclis personeline yapacağı zam 350 YTL’yi bulacak.

  TOPTAN: "KARAR SALI GÜNÜ"

  İNTERNETHABER’in, personele zam ile ilgili sorusunu yanıtlayan TBMM Başkanı Toptan, “Evet bu doğru. Çalışanlarımıza uzun süredir bir zam yapılmamıştı. Ayrıca devlet memurlarına yapılan zam oranı TBMM personeline de yansımadı. Bu nedenle Salı günü bu zam kararını almak için olağanüstü Başkanlık Divanı toplantısı yapacağız ve bu kararı alacağız. Hazırlıklar ve hesaplamalar yapıldı. Yapılacak zam ile çalışanlarımıza vereceğimiz zam 350 YTL’yi bulacak” dedi.

  SEYYANEN 200
  Toptan’ın verdiği bilgilere göre; TBMM personeli olan herkese, kadro düzeyine bakılmadan seyyanen 200 YTL maaş zammı verilecek.


  OTOBÜS BİLETİ
  Bunun yanı sıra; her çalışana ulaşım bedeli olarak 90 YTL’lik toplu taşıma bileti verilecek. Ulaşım bedelini de maaşa zam olarak yansıtmayı düşünen TBMM yönetimi, yasal engel ile karşılaştığı için çalışanlarına bilet verecek. Her ay topluca alınacak ulaşım biletleri, çalışanlara dağıtılacak.

  DİL FARKI
  Ayrıca, yabancı dil bilen devlet memurlarının aldığı ancak TBMM’de 4-C kadrosunda bulunan personelin yararlanamadığı yabancı dil farkı da bundan böyle ödenecek. TBMM personelinden 4-C kadrosundaki çalışanlara yabancı dil farkı olarak 70 YTL ödenecek. Bu durumda Salı günü alınacak karar ile TBMM personeli; 350 YTL’lik bir gelir kazancı elde edecek.

  internethaber


   
Meclis çalışanlarına Meclis Başkanı Köksal Toptan'dan zam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Millet meclisi

  Millet meclisi

  Rüyada bir milletvekili olarak Millet Meclisi'ne girdiginizi görmek, yakinda yapacaginiz bir çok isleri kolaylikla basaracaginiza ve karli çikacaginiza delalet eder.
 2. Meclis

  Meclis

  Politikacıların bulunduğu meclis menfaat çatışmasına, söz ve fiilde gösteriş ve riyaya, iş değil söz üretmeye, kitle avcılığına ve demagojiye; Vaaz ve nasihat meclisi üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, öğüt ve tavsiyelerin gereğini yerine getirmeye, Kur'ann meclisi ve orada adabına uygun olarak oturmak esenlik ve makama, İlim meclisi adınlık kafaya, güzel ve anlamlı hayata; Meclis rütbeye,...
 3. Mecliste vekiller yine tartıştı

  Mecliste vekiller yine tartıştı

  Meclis'te yine tartışma vardı. Ancak bu kez birbirlerine yalancı diyenlerle, bela okuyanlar karşı karşıyaydı. İşte o vekiller; Meclis Genel Kurulu’nda yine bir tartışma vardı. Bu kez tartışmanın tarafları AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç'ti. Tartışma “Senin de Allah belanı versin” düzeyine kadar indi... İŞTE O TARTIŞMA: GENÇ...
 4. Son Osmanli Mebusan Meclİsİ

  Son Osmanli Mebusan Meclİsİ

  meclisi mebusan nedir kısaca Gerek kongrelerin ilgili kararları gerekse Mustafa Kemal ile yakın arkadaşlarının çabaları sonunda Osmanlı Parlamentosu (Ayan Meclisisenato) ve Meclis-i Mebusan (Millet Meclisi) 12 Ocak 1920 günü İstanbul'da açıldı. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri'nin seçip gönderdikleri üyeler kısa zamanda İstanbul Meclisi'nde her bakımdan üstünlük sağlayıp söz...
 5. Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir

  Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir

  Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir bilenler parmak kaldırmasın yazsın diyor ve şimdiden yazanlara teşekkürlerimi sunuyorum :)

Sayfayı Paylaş