Meditasyon Yapmak İstiyorsanız

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Meditasyon Yapmak İstiyorsanız
meditasyon yapmak meditasyon yapmak istiyorum merkezleri online ücretsiz
İlk önce size, şimdi bilgisayarınızın ekrarınından yada merkezlerimizden birindeki ücretsiz SY derslerine katılarak yapabileceğiniz aydınlanma meditasyonunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Aydınlanma, Sakrım kemiğinde uyuyan içsel ruhsal enerji olan Kundalini'nin uyanışı demektir. Kundalini, altıncı enerji merkezi-Agnya çakrayı açacak ve rahatlatacaktır. Sadece bundan sonra kişi gerçek meditasyonu deneyimleyebilir çünkü meditasyon düşüncesiz farkındalık konumudur. Agnya çakra açılmadan, bir saniyelik bir bölüm için bile olsa düşüncelerimizden kurtulamayız. Bu yüzden, kişi ne denerse denesin, meditasyon konumunun içine giremez. Bu yüzden, zaman içinde birçok karmaşık meditasyon tekniklerinin geliştirlmesinin sebebi budur. Öğrenmesi karmaşık ve zor olmasına eağmen, o teknikler istenen sonucu getirmez-kişi hala düşüncelerden kurtulamaz.

Ancak, Kkundalininiz uyandırıldıktan sonra, herşey kolayca olur-'sahaj' (Sanskritçe bir kelime olan 'sahaj'ın anlamlarından biri 'spontan' dır). Sadece dikkatinizi yedinci enerji merkezi-Sahasrara çakrada (başınızın üzerindeki bıngıldak kemiği) tutarsınız ve me hisederseniz onu syredersiniz. Gerisi, Agnya çakranızı rahatlatacak ve düşünceleriniz tamemen durana kadar onları yavaşlatacak kundalini tarafından yapılır. Çok önemli olan şey, düşüncelerinizle savaşmamanız, onları durdurmaya çalışmamanızdır. Eğer denerseniz, bu sadece ters bir etki yaratır-daha bile fazla düşünce gelir. Bu yüzden, sabırlı olmak ve olayları zorlamamak önemlidir. Çakralarımız temiz değildir bu yüzden başlangıçta Kundalininin yükselmesi zor olabilir. Ancak, yavaşça Kundalini çakraları temizleyecek ve kolayca ve sabit bir şekilde yükselmeye başlayacaktır. Daha sonra, meditasyonun neşesini kolayca deneyimleyebilirsiniz. Genellikle, bir kişinin, hergün düzenli meditasyon yapması ve haftalık kollektif meditasyonlara (kollektif meditasyonun önemi ile ilgili aşağıya bakın) katılmasının sağlanması koşuluyla meditasyon konumunun içine girmesi kolaylaşabilir. Ayrıca, ücretsiz derslerimizde çakraları temizlemek için özel teknikleri de öğrenebilirsiniz. Bu, sizin meditasyon konumunu daha hızlı başarmanıza yardım eder
Meditasyon konumunu başarmaya yardımcı olan şey nedir?
Hindistanda Guru'nun fotoğrafıyla meditasyon yapmak bilinen bir uygulamadır. Sadece doğru bir gurunun fotoğrafına bakarak, o meditatif hali hissedebilirsiniz. Bunun dışında, her kişinin fotoğrafı onun enerjisini (vibrasyonlarını) yayar ve Guru'nun vşbrasyonları Kundalinimizin yükselmesine ve öakralarımızı temizlemesine yardım eder. Çoğu büyük Gurular ve azizler fotoğrafçılık icat edilmeden çok önce yaşamışlardır. Onlardan bazılarının resmedilmiş görüntüleri vardır ancak bu gerçek değildir. O görüntüler, bazı sanatçıların kendi hayalgüçlerine göre yaratılmıştır çünkü resmedilmiş kişilerin vibrasyonları tamamiyle yardımcı olmaz. Ancak, Sahaja Yoga'da, Guru'nun fotoğrafları kolayca bulunabilir ve meditasyon Shri Mtaji'nin önünde yapılır. Şimdi dikkatinizi başınızın üzerinde tutarak, ellerinizi açın ve ellerinizde ve başınızın üzerinde ne hissettiğinizi seyrederek bunu deneyebilirsiniz. İlk önce, bir süre Shri Mataji'nin fotoğrafına bakabilirsiniz ve daha sonra gözlerinizi kapatın ve kendinizden neşe duyun.

Mum ışığı, derin bir meditasyon konumunu elde etmede çok yardımcı olur. Mum ışığına bakmak sizi rahatlatır ve düşüncelerinizi azaltır. Bunun dışında, alev, çevrenizdeki negatif enerjileri yakar ve böylece meditasyon konumunun içine girmek kolaylaşır.

Diğer bir etkin ve aynı zamanda çok kolay bir teknikte sadece"Affediyorum" demektir. Bunu söylerken, özellikle birini hatırlamayın. Kendinizde dahil genelde herkesi affedin. Bunu kalbinizden söyleyin ve bunun düşüncesiz kalmada nasıl yardım edeceğini göreceksiniz.
Kollektif meditasyon
Kollektif meditasyonun özellikle derin ve güçlü olması Sahaja Yoga'nın bir özelliğidir. Nedeni, Sahaja Yoga uygulamasının Kundalini uyanışı ile başlamasıdır. Bir kez uyandırıldığında, bizim bireysel Kundalinilerimiz birbirini hisseder ve kollektif meditasyon sırasında bir güçlü enerji akışının içinde birleşir. Bu yüzden, kollektif meditasyon sadece daha büyük bir derinlik kazandırmaz ancak bireysel meditasyonda mümkün olmayan yeni bir boyut kazandırır. Biz, sizi, Kendinizin kollektif meditasyonun derinliğini hissedeceğiniz ücretsiz Sahaja Yoga derslerine gelmeye davet ediyoruz.

Meditasyon konumunu başarmaya yardımcı olacak birçok teknikler vardır. Zor olmamalarına rağmen, gerçek uygulama ile gösterilmelidirler. Bu yüzden, biz burada bu tanıtımı durduruyoruz ancak sizinle Sahaja Yoga derslerinde uygulamalı bilgiyi paylaşmaktan mutluluk duyacağızkaynak:forumtempo
 
Üst