1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Meditatif Dans.

  Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]

  Meditatif dans gerçek bir keşiftir. Dünyada yeni yeni oluşmaya başlayan bu akımın Türkiye'de ilk defa gerçek yerini bularak ve genişletilerek sunulması Quote araştırma grubunun çalışmaları ve vücut eğitme zengin altyapısı, üstün yeteneği ve yaratıcı ruhu ile geliştirdiği ders tekniği ile başlamıştır.

  Meditatif dans modern dünya sisteminin gelişimi ile birlikte insanlığın kaybettiği vücut bilinci, sezgisel akıl ve doğal yaşam gibi varlığının geçmişte oluşan sihirli mutluluk ve yeteneklerini, odaklanma ve meditasyon, ve özel olarak tasarlanmış vücut çalışmaları yoluyla sahiplerine geri kazandırır. Duruşu düzelterek ve omuriliğin akordeonal yapısını koruyup güçlendirerek insana hak ettiği güveni ve sağlığını verir. Aksi halde oluşacak yanlış alışkanlıklar, ağrılar, rahatsızlıklar ve hastalıklardan vücudu sonsuza dek korur.

  Vücut bilinciyle vücudunuzu baştan şekillendirebilirsiniz. Gerçek, güçlü bedene ulaşırsınız. Hastalıklarınızı, sakatlıklarınızı kontrol altına alırsınız. Bedeni dinler ve onu yönlendirirsiniz. O da sizi dinler ve kendinizi dilediğiniz gibi yansıtmanızı sağlar; kendinizle ve diğerleriyle kurduğunuz ilişkileri, oluşturduğunuz yaratıcı kombinasyonlarla ifade etmenize, yaşamınızla uyum içinde varolmanıza yardımcı olur..

  Beden üzerindeki binlerce yıllık insan düşüncesini ve deneyimini bu geniş yelpazede yepyeni ve ışıltılı bir zekayla yorumlayan Nephes tekniği; vücuda güç, form ve esneklik kazandırır. İnsan bilincini vücut üzerinde gerçekleyerek duygu ve beden dünyası arasındaki dengeyi sağlamak, katılımcılarda sınırsız bir yaratıcı enerji oluşturur. Grup enerjisinin iyileştirici gücü, hareketin ve dansın sonsuz varlığı, insanı köklerine, gizli dünyalarına ulaştırır ve onu geleceğe taşırken hak ettiği güveni ve saf neşeyi verir. Meditatif dans, Doğunun birikimini, duygusunu ve evrenle bütünleşme tarzını, Batının tekniğini ve hızını kendi saf gerçekliğimize yansıtarak, insana yeni açılımlar ve ihtiyacı olan anlayışı vaat eder. Bu çalışmadan varlığımızın tüm birleşenleri yararlanır:

  Bedenimiz güç, uzama, esneme; bilincimiz konsantrasyon; ruhumuz güven ve anlayış kazanır ve böylece aralarındaki sağlıklı dengeye ulaşılır.

  [​IMG]
  MEDİTATİF BİLİNÇ

  Meditatif Dans kendimizi keşfetmek için benzersiz bir sistemdir. Kendimizle, diğer insanlarla ve evrenle kurduğumuz ilişkilere yeni bir gözle bakmak için harika bir fırsattır. Yaşadığımız dünyanın karmaşasından, benliğimizde oluşan yabancılaşma duygusunundan kurtulmayı; kendimizi ve bedenimizi tanımayı, bilerek varolmanın sihrini tatmayı, ruhunuzu rahatlatmayı ve canlı tutmayı amaçlar. Meditatif Dans kendimizi denetlemek için varolan yeteneklerimizi besler; vücudumuz ve aklımız arasında bütünleşme sağlar, bilinçliliğimizi ve yaratıcılığımızı artırır.

  Meditatif dans tek bir sisteme veya tekniğe bağlı kalmadan, doğu ve batı disiplinlerini kendi amacı doğrultusunda sentezleyerek birçok teknik ve çalışma metodunu buluşturur.

  Klasik Bale, Yoga, Modern Dans, Alexander, Risk Teknik, Contact Improvisation, ve Horton gibi köklü vücut disiplinleri ve teknikleri meditatif dansın temelini oluşturur. Dünyanın dört bir yanında oluşan bu tekniklerle dengeye bakış açıları ve vücut formları buluşur. Katılımcılarda eşsiz bir form, enerji ve bilinç oluştururken, bedene gerçek gücünü iade eder.

  Bedeni gerçekten keşfetmek, tüm iç ve dış kas sistemlerini harekete geçirerek gerçekliği yakalamak; duruşu düzeltmek ve gerçek nefes teknikleriyle bedeni tüm potansiyeline ulaştırmak, birçok rahatsızlığa, hastalığa karşı koyar. Bedene tüm potansiyelini kazandırır, iç organlar üstündeki baskıyı kaldırır, ve katılımcılarda köklü bir değişim sağlar.
  Duruş&Çizgi

  İlk hedef duruşu düzeltmektir. Meditatif dans bu amaç için ilk önce duruş çizgisine odaklanır, omuriliğin akordeonel yapısını koruyup, güçlendirir, çizgisini doğrular.

  Türkiye�de sekiz kadından birinde oluşan disk kaymaları ve çağımız hastalığı bel fıtığı ve kireçlenme gibi rahatsızlıklar bu çalışma ile insanı sonsuza kadar rahat bırakır.

  Vücut Bilinci

  Çağımız insanının yaşam biçimi bedenin ve beyinin büyük ölçüde potansiyelini kullanmamasına, bu da zamanla çoğu özelliğini yitirmesine neden olmuştur. Zincirleme öğrenme becerilerini barındıran sol beyinin gelişimiyle sağ beyin ve ürünü olan sezgisel bilgi yitirilmeye başlamış, aralarındaki denge bozulmuştur. Sağ beyinin özellikleri, sezgisel akıl bu çalışmayla tekrar canlanmaya başlar, insana kaybettiği yarısını bulmasının mutluluğunu verir.

  Vücut Kondisyonu

  Kendi ağırlığımızı, dengemizi ve yerçekiminin yarattığı baskıyı kullanarak, vücut çizgilerini keşfedip düzelterek, bedenin potansiyelini ortaya çıkardıktan sonra, çeşitli tekniklerle limitlerimizi zorlamak bizi enerjik, sağlıklı ve güçlü bir bedene ve tatminli ve yaratıcı bir ruha ulaştıracaktır.

  Meditasyon ve odaklanma

  Bilimsel olarak alt-beyinin keşfi konusundaki çalışmalar artmıştır. Meditatif dans alt beyine ulaşmanın en etkili yolu olan meditasyon ve odaklanma metotlarını kullanır. Beyin ve beden arasındaki uyumu yakalar, akıl vücut koordinasyonunu geliştirir. İnsanı stresten, sıkıntıdan, seçeneksizlikten ve depresyondan uzaklaştırır.

  Grup enerjisi

  Sanayi devrimi ile birlikte rekabet ve iş bölümü insanı grubundan ve tarihinden ayırmıştır. Ancak insan tek başına bir birey olarak yaşayamaz ve duygusuna ve gücüne ulaşamaz. Meditatif dans hem kişi hem de grup üzerine yoğunlaşır. Grup, enerji birleşimi ve uyum için vardır. Grup enerjisinin bireye sağladığı olumlu duygular, insanı kendi egosundan uzaklaştırması, önüne uçsuz bucaksız bir yol açar.

  NEPHES derslerinde, grup enerjisini eşi bulunmaz bir motive edici güce dönüştürür, ortak bir amaç, sağlık ve mutluluk etrafında varolan grubun zekasını tüm arınmışlığıyla ortaya çıkarır. Katılımcıların bedensel farklılıklarına tek tek yaklaşır, her sorunu inceler ve çözümler oluşturur.

  Kişi, grup enerjisinin itici ve destekleyici gücüyle, açığa çıkan kendi gücüne, köklerine, bedenine, düşünce dünyasına ve oradan evrene yansıyan görüntüsünün gerçekliğine ve uyumuna ulaşacaktır.

  Meditatif dans insanı yalnız bir birey değil, enerjinin doğa ve dünya yüzündeki tüm canlılarla paylaştığı ortak gerçeği olarak görür. İnsana hafızasının hak ettiği güveni hediye eder. O hafızada hepimizin yerini ve rengini görmek elimizdedir.


  Ve dans...

  Gezegenimizin hareketi, bizi oluşturan tüm hücre ve atomların hareketleri bir ritim ve uyum oluşturur. Bu hareketin sihrini yakalamak, onunla uyum sağlamak, dansla mümkündür. İnsanlığın en eski ortak noktası dans ve ritimdir.

  Vücut kondisyonu, grup enerjisi ve binlerce yılda oluşmuş teknik ve duyguların birikimiyle çalışma başlar. Derste öğrenilenlerin uygulamaya dönüşü ve verimi yine derste açığa çıkar. İnsana güven ve güç duygusu ve eşi bulunmaz bir tatmin verir. Doğan enerji modern dans teknikleri ile kendini yaratıcı kombinasyonlarla ifade eder. Medeni cesaret, güven ve uyum duyguları gelişir.

  Etrafımızdaki her şeyin, gezegenimizin ve tüm evrenin ortak özelliği hareket ve değişimdir; bu sonsuz dansa uyarsak yaşamı ve onun sihrini, sağlığımızı ve geleceğimizi güven altına almış oluruz.

  Hafızanın ve bilincin sırlarını çözmek, tüm tarihle ve insanlıkla paylaştığımız ortak anahtarımız olan Bedenimizle ve onu güçlendirmekle mümkündür. Unutulmamalıdır ki düşünceyi üreten bedendir ve geleceği hazırlayan düşüncedir.

  İnsan tarih boyunca olduğu gibi yine sentezle kendini buluyor;
  Doğunun duygusu ve evrenle bütünleşme tarzı
  + Batının tekniği ve hızı
  Klasik bale zarafeti * Yoga esnekliği * Modern Dans dinamizmi
  Sağlık ve estetik, sınırsız yaratıcı enerji ve düşünce gücü...
  Meditatif dans ile bilincinizi uyandırın...

  [​IMG]
   
Meditatif Dans. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dans Nedir?

  Dans Nedir?

  Dans Nedir? insan ,maddi ve manevi yönleri ile bir bütündür.Bu bütünün duygusal şekiillenmesine "iç olusum" diyoruz.insanın bu iki yönünün uyum saglaması ise egitim ile mümkündür.Bu uyumu saglayacak egitimin içinde "sanat etkinlikleri" yer almaktadır. Sanat;duygu ve düsünce arasındaki karşılıklı iç içe geçmiş baglantıyı vurgular.Sanatın işitsel yanını kapsayan...
 2. dans ettırın:D

  dans ettırın:D

  BURAYI TIKLAYINIZ
 3. Dans

  Dans

  kişinin ve ev halkının ev içinde dans etmesi sevinç ve neşeye, Dans pistinde yahut başka insanların bulunduğu yerlerde eşiyle, yalnız yahut başkası ile dans etmek musibet ve hayasızlığa, Dans yorgun kimse için rahatlamaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; EEğlence, Oyun.)Bu rüyalar iyi yorulmazlar. Ancak rüyasında güzel bir yerde, çok tatlı bir müzik duyarak dans edenleri seyreden insan için bir...
 4. Dans Kategorileri

  Dans Kategorileri

  1. Sosyal Danslar: Canınızın istediği herhangi bir zamanda herhangi bir yere gidip o dansı yapabiliyorsanız, o dans sosyal danstır. Dünyada en yaygın olarak yapılan sosyal danslar, başta Salsa daha sonra Tango, Bachata, Merengue, Rueda ve Klüp Cha Cha’dır. Dünyanın neresine giderseniz gidin, minik bir araştırmadan sonra mutlaka bir latin gecesi bulursunuz. O ülkede konuşulan dilden tek bir...
 5. Dans müzikleri

  Dans müzikleri

  lonestar amazed dans müziği çocuk dans şarkıları italyan müzikleri italyan şarkıları evlenirken müziği Düğünlerde özel olan bazı dans müzikleri olduğu gibi bu dans müziğinede karar vermek yine sizin elinizde olan birşey Bakalım dünya hangi dans müzikleriyle evleniyor en çok tutulan rağbet gören müzikler hangileriymiş İngiltere'de gelin ve damatların düğünlerinde ilk dans için seçtiği...

Sayfayı Paylaş