Etiketler:
 1. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Medya da kadın olmak zor mu?

  Konu, 'Magazin' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

  Kanaltürk ekranlarında Doğa Rutkay "ın hazırlayıp sunduğu �Her şeyi söylemek mümkün � isimli programının bu hafta ki konukları Ruhat Mengi, Nazlı Ilıcak, Yazgülü Aldoğan ve Can Ataklı idi.
  Sevgili okuyucular, kadın, önce anne, sonra ev kadını , ardından da iş kadınıdır.
  Hele hele gazeteci ise�
  Can Ataklı"yı programın tek erkek konuğu olarak ince bir çizgide gidip gidip gelirken gördüm. Çizgiyi aşmaya kalktığı an sık sık program konuklarının hışmına uğradı.

  Erkek gazetecilerin, erkek köşe yazarlarının gerek transferlerde,gerekse köşe yazılarında inanılmaz paralar kazanmaları, kadınların köle İsaura muamele görmeleri, çok daha az paralara çalıştırılmaları program boyunca uzun uzun tartışıldı.

  Neden kadınlar televizyon ve basından erkekler gibi büyük paralar kazanamıyor,yatlar,katlar alamıyorlar?

  Konu hararetle tartışılırken Can Ataklı hayatının hatasını yaptı ve Ruhat Mengi"nin konu hakkında ki sorusuna �Demek ki reyting alamıyorsunuz� yanıtını verdi.
  Bu arada Ruhat Mengi � Anchorwomanlığa� talip olduğunu açık ve net olarak belirtti..

  Yani kadınlar da medya içinde kariyer, mevki ve yüksek transfer ücretleri istiyorlar.
  Ve de bu isteklerinde son derece haklılar.
  Unutmayın ! Kadın çocuk da yapar, kariyer de�
  Anchorwoman da olur, en baş köşe yazarı da�

  Söz Nazlı Ilıcak"a geldiğinde Ilıcak ; Medya siyaset gibidir. İlişkilerde son derece dikkatli olmanız gerekir. Her başarılı erkeğin ardında mutlaka bir kadın vardır. Ama ne yazık ki evli de olsa her başarılı kadının ardında bir erkek yoktur. Eve geldiğinde onu pohpohlayacak insanı yoktur.� yorumu ile benden artı puan aldı.
  Yazgülü Aldoğan ise ; �Tartışma programlarına neden kadın yazarlar, fikirlerini söylemek için çağrılmıyorlar da, habire Can Ataklı çağrılıyor?� sorusunu yöneltti.
  Ruhat Mengi � Tansu Çiller"in � haydi kadınlar meclise !� dediği gün çekilen fotoğrafında bile sağında 25,solunda 25 erkek vardı. Tansu Hanım tek bir kadını meclise taşımadı.� diyerek önemli bir gerçeğe parmak bastı.

  Programın önemli sorularından biri Nazlı Ilıcak"ın son günlerde Sabah gazetesinde yayınlanmayan yazıları , yerini Haşmet Babaoğlu"nun alması idi.
  Nazlı Ilıcak"ın konu hakkında ki yorumu; �Yerimi bir erkeğe verdiler� şeklinde iken, Sabah gazetesinde ki gelişmeleri bizler de merakla izlemeye devam ediyoruz.

  Sözün özü , yazının ana fikri ; Evet, medyada kadın olmak çok zor. Genel Kurmay Başkanlığı günlerdir basın mensupları ve TV programcıları ile toplantılar yapıyor. Genel Kurmayın basın mensupları ile yaptığı toplantıdan bir kare fotoğraf dikkatimi çekti. Masanın etrafında oturan erkeklerin arasında tek zarif baş bir kadına aitti.
  Yeni Asır Gazetesi Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı.
  Masada ki tek kadın Bursalı idi.
  Bilmem medyada kadının yerini anlatabildim mi?


   
Medya da kadın olmak zor mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadın olmak zor ıs

  Kadın olmak zor ıs

  Fikralarda bile yoktur, yarim hamile olmak. Ama hayatta var. Bu devirde kadin olmak, yari hamile olmak gibi bir sey. Ayni anda hem hamile olmak, hem olmamak, hem de olmak-olmamak gibi yani... Hem seksi ve erkeksi savasçi Zeyna, hem de giyinip süslenip Ken'i bekleyen Barbie Bebek olmak. Hem erkeklerle ayni okullarda esit sartlarda okumak, hatta daha iyi olmak, Hem de ise girebilmek...
 2. Affedici Olmak Zor Olsa da...

  Affedici Olmak Zor Olsa da...

  affedici mesajlar affedici sözler güzel sözler affedilmek için aşk sözleri Çok büyük hatalar yapabiliriz hayatta.Bize karşı işlenmiş çok büyük hatalar da olabilir.Geride bırakmak unutmak nefret etmek hatta silmek kolaydır.Affetmek, af dilemek ,affedilmek için çaba göstermekse gerçekten zordur.İnsanoğlu hep kolayı seçiyor değil mi?Ama asıl maharet zor olanı seçmekten ,zoru başarmaktan...
 3. Zor iş kadın olmak

  Zor iş kadın olmak

  Kadınca bir hayat için debelenip duruyoruz hepimiz. Hayatımız zor. Hayatımız çetrefilli. Erkek egemen bir toplumda erkekler ve kendimizle uğraşıp duruyoruz. Feminist değilim. Anaerkil bir düşüncem de yok açıkcası. Ataerkil bir hayattan gelen insan nasıl olur da feminist olabilir ki ? Sanki bize söz hakkı verdiler de konuşabildik. Hangimiz kadınca korkularımızdan sıyrılıp bütün cesaretimizle...
 4. Kadın olmak da zor, kadınca yaşamak da zor..

  Kadın olmak da zor, kadınca yaşamak da zor..

  Kadınca kararınca bir hayatta yaşayan kadınların sorunları neler ? Ev kadınları nasıl zorluklarla karşılaşıyor bu hayatta ? Biz kadınlar neden zoruz, neden karmaşık, duygusal, plancı, yorucu ve kimi zamanda yoran tarafız ? Neden bir kadının en büyük düşmanı gene başka bir kadın ? Kocalarımız bizi gene hemcinslerimizle aldatıyor mesela, bizi en çok en yakın arkadaşlarımız kıskanıyor değil mi?...
 5. kadın olmak zor zanaat

  kadın olmak zor zanaat

  kadın olmak zor zanaat zor zanaat ne demek Kadın nedir diye bir soru sorulsa; acaba nasıl bir cevap verilirdi; akıla hemen “Anne” geliyor. öyle değilmi, Annelerin hakkı ödenir mi? Bilemiyorum.. Herhalde ödenmez! Onlar o kadar merhametli, o kadar şefkatli, o kadar nazenin, ince ve zarif yaratılmışlar ki.. Sormayın gitsin. Araştırırsanız; Nefsin Vahidetin’e kadar yol alabilirsiniz.. Hacer...

Sayfayı Paylaş