1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Mehmetçiğe biyolojik araçlar geliyor

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı olan biyolojik araçların ihalesine teklif veren firmalar belirlendi. Savunma Sanayii Müsteşarlığınca Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı için tedariki planlanan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) Mobil Arazi laboratuvar ihalesinde teklife çağrı dosyası alan firmalar belirlendi.

  Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yapılan açıklamada, KBRN Mobil Arazisi Laboratuvarı ihalesi için, Finlandiya'dan Envıronıcs Oy, ABD'den Germfree Laboratorıes, İspanya'dan Indra Sistemas ile Almanya'dan Rheınmetal Landsyseme teklife çağrı dosyası aldığı bildirildi.

  İHALENİN KAPSAMI


  Savunma Sanayii Müsteşarlığınca proje çalışmaları yürütülen KBRN Mobil Arazi laboratuvarı projesi kapsamında bir adet mobil arazi laboratuvarı ve bir adet de taktik tekerlekli araç ve entegre lojistik destek kapsamındaki gereksinimler ve hizmetlerin tedariki bulunuyor.

  İhalenin önümüzdeki günlerde sonuçlandırılması halinde söz konusu mobil arazi laboratuvarı ve ilgili teçhizatlarının bu yıl içinde tedarik edilerek TSK'nın ilgili birimlerinin hizmetine verilmesi planlanıyor. Mobil arazi laboratuvarları finansmanın Savunma Sanayii Geliştirme ve Destekleme Fonu tarafından karşılanması öngörülüyor.
   
Mehmetçiğe biyolojik araçlar geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mehmetçiğe süper araçlar geliyor

  Mehmetçiğe süper araçlar geliyor

  Kara unsurlarının lojistik gücü, en ileri teknolojilere sahip modern araç ve gereçlerle takviye edilecek. Son yılların en büyük boyutlu askeri araç ihalesinde düğmeye bastı. Bu sayede Türk Silahlı Kuvvetlerinin mevcut lojistik yapısına büyük güç kazandırılırken, ilgili birimlerin terörle mücadelesi de daha etkin olarak yapılacak. TSK'nın uzun vadeli ihtiyacı doğrultusunda tedariki planlanan...
 2. MehmetÇİk

  MehmetÇİk

  Esaret zincirini kanlarla kıran Mehmet, Hürmetle eğilmede huzurunda bu millet, Kan verdin şu toprağa ebedi şan aldın sen. Öldünde savaşlarda yaşatmak için yurdunu, Çoştunda savaşlarda azgın düşmanlar durdu. Bütün dünya milleti o azgın düşmanlar ki, Memleketi istila edeceklerdi sanki. Düşündüler mi onlar üç kıtanın fethini, Düşündüler mi onlar şanlı tarihini. Çoştun da bir zamanlar...
 3. Biyolojik Gözyaşı

  Biyolojik Gözyaşı

  Gözyaşı kimi zaman üzüntünün, kimi zaman da sevincin bir ifadesi olarak akar. Bazen de insandaki kalb inceliğinin bir emaresi olarak boşalır. Gözyaşlarımız, ruhun penceresi olan ve yalan söylemeyen gözlerimizin, iç dünyamızdan dışa açılan bir dili oluverir âdeta. Gözyaşının kalb ve ruha dâir verdiği mesajlar yanında, bedene dâir verdiği mesajlar da vardır. Gözyaşının fonksiyonlarını tam...
 4. mehmetçik

  mehmetçik

  türk kara ordusu bilgi
 5. Otomobilimiz artık küçük geliyor araç tavsiyesi olan ?

  Otomobilimiz artık küçük geliyor araç tavsiyesi olan ?

  Merhaba.Biz çekirdek aileyiz, 3 kişiyiz ama artık aracımız küçük geliyor. Peugeot 307.Şöyle ödemesi kolay, kullanımı rahat fazla uçuk olmayacak bir otomobil tavsiyeniz varmı ?

Sayfayı Paylaş