1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Mehmetçiğe süper araçlar geliyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Kara unsurlarının lojistik gücü, en ileri teknolojilere sahip modern araç ve gereçlerle takviye edilecek. Son yılların en büyük boyutlu askeri araç ihalesinde düğmeye bastı.
  Bu sayede Türk Silahlı Kuvvetlerinin mevcut lojistik yapısına büyük güç kazandırılırken, ilgili birimlerin terörle mücadelesi de daha etkin olarak yapılacak.

  TSK'nın uzun vadeli ihtiyacı doğrultusunda tedariki planlanan toplam 1411 adetlik askeri araç alımına yönelik ilk adım, Savunma Sanayii Müsteşarlığınca hafta içinde ilan edilerek ilk adım atılmış oldu.

  Bu kapsamda zırhlı araçlar iki ayrı proje kapsamında tedarik edilecek. Buna göre, özel maksatlı taktik tekerlekli zırhlı araç grubu kapsamında, 54 adet komuta, 108 adet sensör, 36 adet radar, 108 adet destek, 30 adet KBRN (kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer) keşif aracı, silah taşımacı araç projeleri kapsamında ise; 344 adet Milan taşıyıcı, 229 adet bomba atar taşıyıcı, 350 adet Tow taşıyıcı ile 152 adet de orta menzilli tanksavar füze sistemi taşıyıcı araç alınacak.

  Programa göre, söz konusu araç ihalesinde yeterli görülen savunma sanayi şirketleri teklife çağrı dosyalarını 18 Mart 2008 tarihine kadar Savunma Sanayii Müsteşarlığına iletebilecekler.

  FİRMA PORTFÖYÜ OLUŞTURULDU

  Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından konuya ilişkin yapılan ihale duyurusunda, Ekim 2006-Haziran 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilen fizibilite çalışması sonuçlarına göre yayımlanan projelerin teklife çağrı dosyası, BMCS Sanayi ve ticaret A.Ş., FNSS Savunma Sistemleri A.Ş., Hema Endüstri A.Ş., Nurol Makina ve Sanayi A.Ş., OTOKAR Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş. ve Uzel-Şınlak Savunma Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından alınabilecek.

  AA
   
Mehmetçiğe süper araçlar geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. MehmetÇİk

  MehmetÇİk

  Esaret zincirini kanlarla kıran Mehmet, Hürmetle eğilmede huzurunda bu millet, Kan verdin şu toprağa ebedi şan aldın sen. Öldünde savaşlarda yaşatmak için yurdunu, Çoştunda savaşlarda azgın düşmanlar durdu. Bütün dünya milleti o azgın düşmanlar ki, Memleketi istila edeceklerdi sanki. Düşündüler mi onlar üç kıtanın fethini, Düşündüler mi onlar şanlı tarihini. Çoştun da bir zamanlar...
 2. Mehmetçiğe biyolojik araçlar geliyor

  Mehmetçiğe biyolojik araçlar geliyor

  Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı olan biyolojik araçların ihalesine teklif veren firmalar belirlendi. Savunma Sanayii Müsteşarlığınca Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı için tedariki planlanan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) Mobil Arazi laboratuvar ihalesinde teklife çağrı dosyası alan firmalar belirlendi. Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yapılan açıklamada, KBRN...
 3. Süper Citroen C5 2013 Model Araç Tanıtım Resimleri

  Süper Citroen C5 2013 Model Araç Tanıtım Resimleri

  2013 citroen c5 tanıtımı 2013 citroen c5 resimleri 2013 model citroen c5 Daha önce forumumuzda tanıtımını yaptığımız 2013 Citroen C5 marka aracın resimlerini sizlerle paylaşıyoruz melekler :)
 4. mehmetçik

  mehmetçik

  türk kara ordusu bilgi

Sayfayı Paylaş