1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mekik Oyası Modelleri Resimleri Örnekleri

Konu, 'Ören Bayan' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

mekik oyası mekik oyası modelleri mekik oyası resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Çeyiz sandıkları içinde tığ işi oyalar dışında bir de eskilerin daha çok yaptıkları mekik oyaları bulunur melekler :) Küçük bir aletten çıkan onlarca havlu kenarı , yazma kenarı örneklerine bayılırsınız. Hatta mekik oyasından örtüler bile yapılıyor. Bu yazımızda da sizlere mekik oyası örnekleri vermek istiyoruz melekler. Şu zamanda kullanılmasa da elişleri unutulmamalı , her çeyizde bulunması lazım diyoruz ve resimlere geçiyoruz..

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

Mekik Oyası Modelleri Resimleri Örnekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mekik oyasıyla yapılmış harika takı modelleri

mekik oyasıyla yapılmış harika takı modelleri

mekik modelleri mekik oyası takılar oyası takı modelleri 2011 takı Evet arkadaşlar yanlış duymadınız artık mekik oyasıylada yapılan takılar mevcut.Ne zamandır var bilmiyorum ama baya emek verilmiş,ince ince işlenerek göz nuru dökülmüş.Yapan hanımlarımızın ellerine sağlık diyerek sizi mekik oyasından yapılmış takı modelleriyle başbaşa bırakıyorum:)...
  2. mekik oyası örneği bulunur mu

mekik oyası örneği bulunur mu

mekik oyası örneği arıyorum teşekkürler.
  3. Harika iğne oyası 2012 modelleri

Harika iğne oyası 2012 modelleri

yeni iğne oyası modelleri 2012 iğne oyası havlu kenarı modelleri 2012 Bana göre büyük bir ustalık isteyen bir sanattır iğne oyası. Kaldı ki günümüzde çeyiz sandıkların süsleyen havlu kenarı modellerinde ve yazma, tülbent kenarlarında ve daha farklı bir çok kumaş üzerinde kullanılıyor. Demek ki Türk Kadınları bu kadar yetenekli diyor ve o muhteşem kadınlar için 2012 iğne oyası modellerini bu...
  4. Çeyizlik İğne Oyası Modelleri Burada!

Çeyizlik İğne Oyası Modelleri Burada!

Bu konu 2013 iğne oyası modellerine yer vermektedir. Milli kültürümüz için de yer alan yemeni, yazma ve tülbent kenarlarına işlenen iğne oyaları, çeyiz sandıklarının demirbaşı olmaya devam ediyor. Kış beşikte çeyiz sandıkta diyerek sizlere en yeni iğne oyası modellerini galerimiz de bir araya getirerek beğeninize sunuyorum. İster kızınizin çeyizine isterseniz kendiniz için düşünebileceğiniz...
  5. Mekik oyası modelleri

Mekik oyası modelleri

Tesettürlü hanımlar için her biri diğerinden güzel mekik oyalarını görünce çok beğeniceksiniz.Ayrıca gelin adaylarımız çeyiziniz için de çok şık olan mekik oyalarını tercih edebilirsiniz.Mekik yapılışı zahmetli ama görünümü çok zarif ve ağır olan bir oya çeşididir. Mekik oyalarından havlu kenarları,yazmalar örtü kenarları da tasarlanabilir.Mekik oyalarını daha çok mevlüt örtülerinde...

Sayfayı Paylaş