1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Melisa Aslı Pamuk ile röportaj

  Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  melisa aslı pamuk melisa aslı pamuk röportaj diyeti sözen Melisa Aslı Pamuk, söyleşi röportaj, yarışmaya nasıl katıldı, güzellik kraliçesi, kraliçe olmadan önce, demet akalın, haberleri vce dahası burada arkadaşlar.

  < Konu Resmi..>


  Hürriyet Kelebek sayfasına güzel bir röportaj veren yeni güzellik raliçemiz Melisa Aslı Pamuk hakkında merak ettiklertiniz burada Melek'ler.

  Röportaj: Gülbahar KARAKUŞ Fotoğraflar: Sinan ÖZBALKAN Mekân: Mia Mensa


  Miss Turkey 2011’e başvurduğunda fazla kiloları nedeniyle çok fazla şans tanınmayan Melisa Aslı Pamuk, hırs yaptı ve iki ayda zayıfladı. Türkiye’nin yeni kraliçesi seçilen 20 yaşındaki güzel, şimdi asıl büyük finale hazırlanıyor. Pamuk, eylül ayında Brezilya’da düzenlenecek Miss Universe’te (Kâinat Güzellik Yarışması) Türkiye’yi temsil edecek.  Mankenlik yapmaya nasıl başladınız? Azra Akın’dan ilham aldığınız doğru mu?

  - Azra Akın, Türkiye ve dünya güzeli seçildikten sonra, mankenlik yapmak istediğime karar verdim. “Ben de bir Türk kızı olarak, Azra Akın’ın başardıklarını yapabilirim” diye düşündüm ve fotoğraflarımı bir ajansa gönderdim.

  Kaç yaşındaydınız o zaman?

  - 14... Hollanda’da kısa filmlerde ve reklam filmlerinde de rol alıyordum. Çok hoşuma gidiyordu bunları yapmak. Bir taraftan da okula devam ediyordum. Sonra etrafımdakiler “Türk kızısın, çok güzelsin. Neden şansını Türkiye’de denemiyorsun? Orada şansın daha açık olur” demeye başladı.

  Siz de böylece Hollanda’dan Türkiye’ye gelmeye karar verdiniz...

  - İstanbul’a gidip geliyordum zaten. İstanbul’u ve Türkiye’yi çok seviyorum. Üniversitede Psikoloji okumaya başlamıştım. Okulu dondurdum ve İstanbul’a gelip şansımı burada denemeye karar verdim.

  Bu kararda aldığınız bir iş teklifinin mi etkisi oldu, yoksa aniden “Ben gidiyorum” mu dediniz?

  - Hayır, bir iş teklifi almamıştım. Zaten ilk amacım buradaki insanları tanımaktı. Nasıl çalıştıklarını merak ediyordum, çünkü Hollanda ve Türkiye çok farklı. Hollanda’da daha açık konuşabiliyorsun, daha rahatsın...

  HOLLANDA’DA DAHA RAHAT GİYİNEBİLİYORSUNUZ

  Hollanda hangi açıdan daha rahat? Burada bir sorun mu yaşadınız?

  - Hayır, burada bir sorun yaşamadım ama Hollanda’da daha rahat giyinebiliyorsunuz mesela, burada dikkatli olmanız gerekiyor. Burada birileriyle konuşurken çok samimi olmamak gerektiğini, karşı tarafın farklı düşüncelere kapılabildiğini gördüm. Hollanda’da böyle bir şey yok. Orada herkesle arkadaşlık kurabiliyorsun, daha samimi olabiliyorsun.

  Ne kadar oldu İstanbul’a geleli?

  - Dokuz ay... İlk olarak 2009’da Best Model of Turkey yarışmasına katıldım. Oradaki model arkadaşlarım sayesinde modacılarla tanıştım. Etrafımda “Miss Turkey’e katılsana” diyenler çoğaldı. Benim de aklımda vardı ama kendimi hazır hissetmiyordum. Sonra Uğurkan Erez’le çalışmaya başladım ve onun ekibindeki kişilerden de böyle şeyler duyunca, şansımı denemeye karar verdim.

  Bu kararınıza ailenizin tepkisi nasıl oldu?

  - Ailem önce çok korktu. “Genç bir kız İstanbul’da tek başına ne yapacak?” diye düşündüler. Ama sonra kararım onları da sevindirdi. Buradaki akrabalarım zaten oyunculuk ve mankenlik yapmak istediğimi biliyordu, bu konuda bana hep destek oldular. Babam da (Kadir Pamuk) geçmişte oyunculuk yaptı, ayrıca halam da (İnci Pamuk) oyuncu. Onlar bana sürekli “İstediğin işi, düzgün bir şekilde yap” diyordu. Desteklerini hiçbir zaman esirgemediler, şimdi de günde en az 10 kez telefonda konuşuyoruz.

  AKBAĞ’IN AZARLAMASI BENİ MOTİVE ETTİ

  Kamp sürecinde dokuz kilo verdiğiniz yazıldı, doğru mu bu?

  - Dokuz kilo değil. O kadar da kilolu değildim. (Gülüyor) Üç haftada dört-beş kilo verdim. Jüri bana sık sık “Kilo vermen gerekiyor” diyordu. Son sekiz kız varken, Demet Akbağ biraz kızdı, “Kaç haftadır buradasın, kilo veremiyorsun. Ne yapacağız seninle?” diye. O zaman çok moralim bozuldu ama bu durum beni motive de etti.

  Neler yaptınız kilo vermek için?

  - Demet Akbağ’ın o konuşmasından hemen sonraki gün spora başladım. Normalde yediklerimin yarısının yarısını yedim, günde üç litre su içmeye başladım. Evde diğer kızlarla “Koşu bandına ben bineceğim” diye kavga ediyorduk resmen. (Gülüyor)

  Diyetisyeniniz yok muydu?

  - Vardı, eve de diyet yemekleri geliyordu ama ben yemiyordum, çünkü tatlarını sevmemiştim. Ben yemek yemeyi seven bir insanım. Ailem Hataylı, bizim oranın yemeklerini bilirsiniz... İşin kötüsü, yediğim zaman kilo alıyorum ama artık sürekli dikkat edeceğim.

  İKİNCİ YA DA ÜÇÜNCÜ OLURUM DİYE DÜŞÜNDÜM

  Kamp süreci nasıldı? Diğer kızlarla aranızdaki rekabet ne durumdaydı?

  - Kamp boyunca 15 kız bir evde kaldık. Her hafta bir kişi eleniyordu. Yarışmadan önce kızlarla pek iyi geçinemezdim, erkek arkadaşlarımla erkek gibi takılırdım. Ona rağmen kamp süreci benim için rahat geçti. Rekabet tabii ki vardı, neticede herkes birinci olmak için katılmıştı o yarışmaya. Dedikodu da oluyordu. Bütün bunların dışında, ailemden uzak kalmak ve kilo vermek beni zorladı.

  Hiç “Ben çok güzel bir kızım, kesin birinci olacağım” dediniz mi?

  - Yok, öyle anlarım olmadı. Başlarda kendime güveniyordum ama daha sonra birincilikten vazgeçip “İnşallah derece alırım” demeye başladım. Çünkü herkes çok güzel geliyordu bana. Son haftalarda ise kendime “Sen ne diyorsun? Birinci olmak için bu yarışmaya katıldın!” dedim ve biraz daha sıkı çalışmaya başladım. Yine de ikinci ya da üçüncü olurum diye düşünüyordum. Son üçe kaldığımda, Ecehan’ın birinci olacağını düşündüm. Sahnedeki o anlar insana çok uzun geliyor. İsmimi duyduğumda bir garip oldum, ağladım, güldüm...

  Kraliçe seçildikten sonra neler hissettiniz?

  - İlk üç gün kendime gelemedim. Dışarı çıktığımda insanlar beni tanımaya başladı. Yere bakarak yürüyordum ama artık alıştım...

  MISS UNIVERSE İÇİN KAS YAPMAM LAZIM

  Bundan sonraki planlarınız neler?

  - Miss Universe’e katılacağım. İnşallah o yarışmadan güzel bir sonuçla dönerim. Sonra oyunculuk dersleri almaya başlayacağım ve mankenlik yapmaya devam edeceğim.

  Miss Universe’de dereceye gireceğinizi düşünüyor musunuz?

  - İki ayda yoğun bir tempoda çalışıp kendimi hazırlarsam olabilir. O yarışmaya 110 ülke katılıyor ve kızlar acayip güzel ama ben de Türkiye için güzel bir derece almak istiyorum. Son altıda olsam bile güzel olur. Bunu için spor yapıp diyetime devam edeceğim.

  Daha da kilo vereceksiniz yani...

  - Üç-dört kilo daha verirsem güzel olabilir. Bir de oradaki kızlar çok kaslı, benim de biraz kas yapmam lazım.

  İSTANBUL’DA HAYAT VAR!

  Oyunculuk dersi alacağınızı söylediniz, sizce yeteneğiniz var mı? Bu alanda başarılı olabilir misiniz?

  - Kendime oyunculuk konusunda inanıyorum. Eğitimini aldıktan sonra neden olmasın?

  İleride kendinizi nerede hayal ediyorsunuz?

  - Çok iyi bir manken ve oyuncu olduğumu hayal ediyorum. İlk önce kariyer yapacağım ama 10 sene sonra da evlenip çocuk sahibi olmuş bir kadın olmayı istiyorum.

  Psikoloji bölümünde okurken, okulu dondurduğunuzu söylediniz. Üniversite eğitiminize devam edecek misiniz?

  - Önceleri Hollanda’ya dönüp okuluma devam ederim diye düşünüyordum ama sonra Türkiye’de kalmaya karar verdim. Dokuz aydır İstanbul’dayım, buradaki yaşam çok değişik. Hollanda’da saat 20.00’den sonra hayat duruyor. Burada ise 24 saat hayat var. Bu çok hoşuma gidiyor. Okula burada devam etmek istiyorum. Psikoloji bölümüne devam etmeyeceğim ama...

  SEVGİLİM DEĞİL, ARKADAŞIM

  Beğendiğiniz mankenler var mı?

  - Tuğçe Kazaz ve Çağla Şıkel’i beğeniyorum. Yüksel Ak da zamanında çok iyiydi.

  Manken sevgiliniz olduğu söyleniyor, doğru mu?

  - Hayır, erkek arkadaşım yok. Aynı ajansa kayıtlı olduğum bir arkadaşım var, o da bana her konuda destek oluyor ama sevgilim değil, arkadaşım. Erkek arkadaşım olsaydı, çok zorlanırdım şu dönemde. Ben öncelikle kariyerimi düşünüyorum.

  TÜRKAN ŞORAY’A BENZETİYORLAR

  Sizi Türkan Şoray’a benzetiyorlar...

  - Ben benzetmiyorum ama çok benzeten var. Bu da beni çok mutlu ediyor, çünkü Türkan Şoray’ı çok severim.

  Yarışma için bir şekilde hırslanıp kilo verdiniz. Hırslı bir kişiliğiniz mi var?

  - Çok hırslıyım. İstediğim şeyi mutlaka elde etmeliyim.


   
Melisa Aslı Pamuk ile röportaj konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Miss Turkey 2011 Güzellik Kraliçesi Melisa Aslı Pamuk

  Miss Turkey 2011 Güzellik Kraliçesi Melisa Aslı Pamuk

  melisa aslı pamuk melisa aslı pamuk sevgilisi miss turkey 2011 ikincisi fox güzellik yarışması birincisi 2011 güzellik yarışması birincisi Miss Turkey 2011, güzeliği, güzellik kraliçesi, melisa aslı pamuk, birincisi, ikincisi, üçüncüsü, kim, haberleri burada arkadaşlar. Miss Turkey 2011 güzeli Melisa Aslı Pamuk, oldu. Fox Tv'de gerçekleşen güzellik yarışması, kandil gecesi olmasından ötürü...
 2. Melisa Aslı Pamuk 2 ayda 9 kilo verdi tacı taktı

  Melisa Aslı Pamuk 2 ayda 9 kilo verdi tacı taktı

  melisa aslı pamuk diyeti melisa aslı pamuk nasıl zayıfladı kilo nasıl kilo verdi melisa aslı pamuk, güzellik kraliçesi, 2011 güzeli, diyeti, 9 kilo verdi ve merak ettiğiniz haberi burada arkadaşlar. 2011 Türkiye Güzeli Melisa Aslı Pamuk, tacı takmadan önce 9 kilo fazlası vardı ve bu tacı takabilmek için, hırs etti 2 ayda 9 kilo verdi muradına erdi:) Melisa Aslı Pamuk, nasıl bir diyet...
 3. İdo Melisa Aslı Pamuk aşkı başlamadan bitti

  İdo Melisa Aslı Pamuk aşkı başlamadan bitti

  ido sevgilisi melisa aslı pamuk aşkı ayrılığı ayrıldılar resimleri haberleri burada arkadaşlar. Babası İbrahim Tatlıses, vurulduktan sonra magazin dünyasında haber olan, gerek http://www.meleklermekani.com/magazin/197903-idonun-dovmesi.html?amp;goto=newpost ile gerek ise http://www.meleklermekani.com/magazin/197988-ido-ve-sevgilisi.html başlıkları ile gündeme gelen İdo, Melisa Aslı Pamuk'a...
 4. Melisa Aslı Pamuk biyografi

  Melisa Aslı Pamuk biyografi

  Melisa Aslı Pamuk biyografi bilgileri varsa kısa özet olarak da sunmanız mümkün mü acaba kızlar?
 5. Melisa Aslı Pamuk Fotoğrafları Buyrun

  Melisa Aslı Pamuk Fotoğrafları Buyrun

  melisa aslı pamuk resimleri melisa pamuk fotoları Sevgili melekler, bir dönem İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo ile aşk haberleri çıkan 2011 Miss Turkey birincisi olan Melisa Aslı Pamuk fotoları ile sizleri başbaşa bırakıyoruz....

Sayfayı Paylaş