1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Memura ek zam müjdesi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Belediyeden kesilen 1.5 milyarlık kaynak memura verilecek. Aktarılan kaynaklar birlikte memur maaşları tekrar zamlanacak! Memura gün doğdu! Belediyelerden kesilen 1.5 milyarlık kaynak memura zam olarak dağıtılacak. Bu ek kaynağın hangi memura hangi oranda verileceği ise önümüzdeki günlerde belirlenecek.

  Memur maaşlarında, yılın ilk yarısı için verilen enflasyon farkı ve Temmuz zammı ile birlikte yüzde 3,96 artış yapıldı. Ayrıca Bütçe Kanunu uyarınca, ilave kurumsal ödemesi olmayan personele ödenen denge tazminatı da 111 YTL'den 135 YTL'ye çıkarıldı.

  Maliye Bakanlığı, Bakanlar Kurulunun belirlediği katsayıların ardından 15 Temmuz'da ödenecek yeni maaşları hesapladı.Kamuda hizmetli olarak görev yapan 13. derecenin 3. kademesindeki kamu görevlisinin eline 959 YTL yerine 1.016 YTL geçecek.

  < Konu Resmi..>  Profesöre 3.158 YTL 9'un 1'inde işe başlayan üniversite mezunu bir devlet memurunun halen 980 YTL olan aylık maaşı 1.039 YTL'ye yükselecek. Genel müdür maaşı 3 bin 570 YTL'den 3 bin 710 YTL'ye, müsteşar maaşı 3 bin 919 YTL'den 4 bin 73 YTL'ye çıkacak.

  1'in 4'ündeki kıdemli bir öğretmenin maaşı 1.434 YTL, uzman doktorun maaşı da 1.835 YTL olacak.9'un 2'sindeki polis memuru 1.615 YTL, 1'in 4'ündeki mühendis 1.825 YTL, profesör 3 bin 158 YTL maaş alacak.Devlet memurları ve sözleşmelilere ayrıca bu ay 14 günlük zam farkı da ödenecek.

  Memura ek zam yolda!
  Memurlar, temmuz artışı ve enflasyon farkının yanı sıra bir zam daha alacak. 1.5 milyar YTL'nin memurlara nasıl dağıtılacağı üzerinde çalışmalar sürüyor.

  Geçen günlerde Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen Belediyelere Genel Bütçe Gelirlerinden Pay Verilmesi Hakkında Kanun kapsamında belediyelere aktarılan gelirler arttırıldı.

  Ancak AK Parti, son anda yasanın geçici maddesine bir hüküm ekleyip, bazı mallardan alınan özel tüketim vergilerinin belediye bütçelerine aktarılmasını 2012'e bıraktı. Bu düzenleme ile belediyelere aktarılacak 4.5 milyar YTL'nin 1.5 milyar YTL'si kesilmiş oldu. Belediyelere aktarılacak para AK Parti MYK'da masaya yatırıldı.

  Erdoğan, belediyelere gidecek parayı çok bulup bunun bir kısmının memur maaşlarına aktarılmasını istedi. Bunun üzerine hazırlanan önerge Meclis'te kabul edildi. Memurlara temmuz zammının yanında yaratılan bu 1.5 milyar YTL'lik kaynak da dağıtılacak. Bunun ek zam mı, yoksa başka bir ad altında mı verileceği konusunda bir çalışma yapılacak. Memurlar en geç 2009 yılı başında bu artıştan yararlanmış olacak.


  internethaber.com


   
 2. esena

  esena Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.498
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  TRABZON
  Cevap: Memura ek zam müjdesi
  hele şükür emeğine sağlık canım
   
Memura ek zam müjdesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Memura ek zam geliyor

  Memura ek zam geliyor

  Hükümet, TBMM'de Görüşülen Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarıya Eklenen Düzenleme ile Memura Ek Zam İmkanı Sağladı. Hükümet, Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair tasarıya eklenen düzenleme ile...
 2. Memurun ek ödemesine zam geldi ’eşit işe eşit ücret’in yolu açıldı

  Memurun ek ödemesine zam geldi ’eşit işe eşit ücret’in yolu açıldı

  memur iyileştirme zammı 2010 memura iyileştirme zammı 2010 karayolları personeline zam karayolları çalışanlarına zam Memurlara, 15 Ağustos’ta 25-100 YTL arasında ek ödeme zammı yapılacak. Ek ödeme iyileştirmeleri 3-4 yıl boyunca devam edecek ve bu sürenin sonunda aynı unvana sahip, aynı işi yapan kamu personeli arasındaki ücret farklılığı giderilerek, ’eşit işe eşit ücret’ uygulamasına...
 3. Doğalgaza ekimde de zam

  Doğalgaza ekimde de zam

  Botaş’ın, bu ay başından itibaren doğalgaza yaptığı yüzde 17-19'luk zamma karşın, kontrat dönemi ekimde yeniden zam yapabileceği belirtiliyor. Reuters’a bilgi veren üst düzey bir enerji yetkilisi, hükümetin iktidara geldiğinden bu yana enerji KİT’lerinin ürünlerine zam yapmaması politikası çerçevesinde doğalgazda gerekli olan artışların gerçekleştirilemediğini kaydederek şunları...
 4. Memurun mesai ücretlerine zam

  Memurun mesai ücretlerine zam

  Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri yeni yılda yüzde 22,2 oranında artışla, 1 lira 10 kuruşa yükselecek. Yurt içi gündelikler ise yüzde 7,1 ile yüzde 13,3 arasında artacak. 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısına göre, memurların saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda 20 kuruş artış görecek. Halen 90 Kuruş olan fazla mesai ücreti, 1 Ocak 2009'dan itibaren 1 lira 10 kuruş...
 5. 2012 Memur Maaşları Zamları

  2012 Memur Maaşları Zamları

  2012 memur zammı 2012 yılı memur maaşları maaş zammı zam oranları maaşları 2012 memur maaşları, zamları, maaş, zammı, maaş zammı, zam oranları, zam, ne kadar, ne kadar oldu, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar Memur arkadaşlarımızı yakından ilgilendirecek ve son günlerde merak ettikleri en önemli konuyu, bu makalemizde açıklıyoruz Melek'ler. 2012 memur maaş zamları ve...

Sayfayı Paylaş