1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Meryem Uzerli-Hürrem Sultan Röportajı

  Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  meryem uzerli kaç kilo meryem uzerli kilosu hürrem sultan kaç kilo hürrem sultanın çocuğu oldu Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hürrem Sultanı Meryem Uzerli bildiğiniz gibi Almanya'dan geldi kızlar...Bence çok güzel bir bayan ve Hürrem Sultan rolünüde çok güzel canlandırıyor...

  Meryem Uzerli nam-ı değer Hürrem Sultan'ı daha yakından tanımanız için onunla ilk yapılan röportajı sunuyorum sizlere...

  < Konu Resmi..>


  Meryem Uzerli sadece üç aydır Türkiye’de fakat canlandırdığı karakter sayesinde ülkenin en çok konuşulan, tartışılan isimlerden biri. Neden mi? Osmanlı tarihinin en iddialı kadınlarından Hürrem Sultan, her hafta onunla yeniden can buluyor çünkü! Bana da “Muhteşem Yüzyıl” fırtınasının estiği şu günlerde Hürrem Sultan’la biraz hasbıhal etme görevi düştü.


  Nerelerdeydiniz bu zamana kadar?
  - Neredeydim? Almanya’daydım.

  Orada mı oyunculuk yapıyordunuz?
  - Tabii. Ben Almanya’da oyunculuk okudum. Almanya’da çocukların yeteneklerine göre gittikleri okullar var. Kimi spor, kimi sanat ağırlıklı. Benim eğitimim de sanat ağırlıklıydı. Oyunculuk eğitiminden sonra da tiyatro yapmaya başladım.

  Neden Türkiye’ye gelmeyi düşündünüz? Almanya’da oyunculuk konusunda ilerleyemez miydiniz?

  - Bundan birkaç sene önce “Acaba Türkiye’de oyunculuk yapabilir miyim? Nasıl olur” diye düşünüyordum. Ben zaten yarı Türk’üm. Babam Türk, annem Alman. Almanya’da tabii ki iş yapıyordum. Ama ben oyuncuyum ve bu mesleği yapacaksam başka ülkelerde de şansımı değerlendirmem gerekiyordu. Düşündüm, benim için en yakın ülke neresiydi; Türkiye! Ben de buraya geldim.

  HÜRREM’LE BİRLİKTE TÜRKÇE ÖĞRENİYORUZ
  Niye Hollywood düşünmediniz, bütün oyuncuların hayali değil midir Hollywood?
  - Ben hiç öyle büyük düşünmedim. Buraya gelmeden önce de tek endişem Türkçe’ydi. Maalesef benim Türkçe’m çok kötü. Bu yüzden bu hayalimin gerçekleşmeyeceğini düşünüyordum.
  Ama şansınıza Hürrem de Türçe’yi iyi bilmiyor!
  - Hürrem’le birlikte Türkçe öğreniyoruz. Senaryoyu ilk okuduğum zaman ne yazdığını tam olarak anlamıyordum. Anlayabilmek için düşünüp duruyordum. Ama artık anladım ki ben bu senaryolar sayesinde Türkçe öğreniyorum. Türkçe’min yavaş yavaş daha iyi olacağını biliyorum. Üç aydır buradayım. Önceden her zaman tercüme etmek gerekiyordu. şimdi bak seninle konuşabiliyorum!

  İŞİN NE OLDUĞUNU SORMADAN BAVULUMU TOPLAYIP GELDİM
  “Muhteşem Yüzyıl”dan nasıl haberdar oldunuz?
  - Frankfurt’ta bir TV filmi çevirdim. Sonra tekrar Berlin’e, eve döndüm. “Acaba yeni işim ne olacak” diye düşünürken telefon çaldı. “Yarın İstanbul’da deneme çekimi var, gelir misin?” dendi. ış büyük mü, küçük mü, insanlar beğenir mi, beğenmez mi gibi şeyleri düşünmek için hiç vaktim yoktu. Bavulumu topladım ve geldim.
  Arada bağlantıyı sağlayan kim? Ekibin sizden nasıl haberi olmuş?
  - Oyuncu Ünal Silver benim arkadaşım. Almanya’da birkaç sene önce birlikte oynamıştık. Münih’te bir film setinde yeniden karşılaştık. “Türkiye’de çalışmak ister misin?” diye sordu. Türkçe’me güvenmiyordum ama “Evet çalışabilirim” dedim. Hürrem rolüne birini ararlarken, o diyor ki “Meryem film çekmiyor, belki oynayabilir”... Bunun üzerine beni İstanbul’a deneme çekimine çağırdılar.
  Şanslı mısınızdır hep?
  - Hayatta mutlu olduğum da, üzüldüğüm de zamanlar oldu. Normal bir insanım ve ben de herkes gibi ağlıyorum. Ama ben çok inançlı bir insanım ve hep her şey iyi olacak diye düşünüyorum. Ama “Ben şanslı biriym” demem, çünkü hayat inişli çıkışlı.

  İSTANBUL'A GELECEĞİMİ BABAMA SÖYLEMEDİM
  İstanbul’a geleceğinizi öğrenince babanız ne dedi?
  - Söylemedim ki! Sürpriz olsun istedim. Çünkü oyuncusun ve birçok deneme çekimine katılıyorsun. 100 tane deneme çekiminden ancak birkaç tanesine seçiliyorsun. Aileme işin olmadığını anlatmak çok can sıkıcı. O yüzden ben “Olursa anlatırım” diye düşündüm.
  Ve oldu!
  - Role seçildiğim halde evdekilere söylemedim. Türkiye’de Hürrem kim oluyor kimse bilmiyordu. ılk fragmandan sonra söyledim. Babama gerçekten büyük bir sürpriz oldu. Çok şaşırdı. “Benim kızım Hürrem Sultan oluyor” diye.

  HAYATIN EN CESUR KARARI TÜRKİYE’YE GELMEK OLDU
  Zorluyor mu Hürrem sizi?
  - Hürrem çok kuvvetli bir kadın ve çok cesur. Çok değişken. Ne zaman kızacağı, nasıl tepki vereceği belli değil. Her zaman bomba gibi ve patlamaya hazır! Böyle bir kadını oynamak kuvvet gerektiriyor.
  Hayattaki en cesur kararınız ne?
  - Türkiye’ye gelme kararım bugüne dek aldığım en cesur karar.
  Hürrem Sultan’la ilgili nasıl bir araştırma yaptınız?
  - İnternetten ve kitaplardan yararlandım. Bir de dizinin senaristi Meral Okay’la çok konuştum. O çok entelektüel bir kadın.
  Peki Hürrem ruhunuza girdi mi, Hürrem’leştiniz mi?
  - Setteyken evet. Ama tabii ki aralarda yine bir nefes alıp Meryem oluyorum.

  AŞK ACI DEĞİL MUTLULUK VERMELİ
  Peki aşkta Hürrem gibi aklınıza koyduğunuzu yapar mısınız?
  - Eğer bir yerlerde kaderimdeki insan varsa, bir gün çıkıp gelecek ve her şey çok güzel olacak diye düşünüyorum. Aşk mutluluk veren bir şey olmalı. Zor bir şey olmasını istemiyorum. Kavga değil aşk gelsin gelecekse.
  O zaman Hürrem gibi tutku beklemeyelim sizden; daha romantik, yumuşak yaşıyorsunuz değil mi?
  - Her insan, içimizdeki farklı bir şeyi ortaya çıkarır. Annenle başka türlü konuşursun, arkadaşınla başka, kardeşinle başka... Kim bilir belki karşıma bir insan çıkacak ve çok tutkulu bir aşk yaşayacağım. şimdi bilemiyorum tabii çünkü kimse yok hayatımda.

  EN KÜÇÜK BEN OLDUĞUM İÇİN AİLEM ÇOK ÜSTÜME DÜŞÜYOR
  İstanbul’da evde mi yoksa otelde mi kalıyorsunuz?
  - Evde kalıyorum ve çok mutluyum. Normal bir hayat yaşıyorum.
  Nedir sizin normaliniz?
  - Uzanıp caz müzik dinliyorum. Caz beni rahatlatıyor ve biraz kafam dağılıyor.
  Aileniz Türkiye’ye dönmeyi düşünüyor mu?
  - Hayır. Annem ve babam orada çalışıyor. Ama senede bir iki kere Türkiye’ye geliyorlar.
  Kardeşleriniz var mı?
  - İki ağabey ve bir ablam var. Ben en küçüğüm.
  En küçük çocuk olmak nasıl?
  - Büyükler benim yolumu açtılar, bu yüzden rahatım. Ama hayatta bir de madalyonun öteki yüzü var. Beni hep korumaya çalışıyorlar, çok üstüme düşüyorlar.

  HÜRREM SADECE ÖLÜMÜN DURDURABİLECEĞİ BİR KADIN
  Siz de gerçek hayatta Hürrem kadar hırslı mısınızdır?
  - Kafama bir şey koyduğum zaman önce bir yol çizerim kendime. O yol doğrultusunda hareket ederim. Bu yolu kat ettikçe de çok daha fazla çalışırım. Hürrem’le aramdaki farklardan biri de sanırım bu. Ben daha kaderci biriyim ama, akışına bırakırım. Hürrem’i ise ancak ölüm durdurur.

  BANA “LOKUM GİBİ KIZSIN” DEDİKLERİNDE ÇOK ŞAŞIRDIM
  Dizinin reytingleri çok iyi ama bir grup insan tarafından da çok eleştiriliyor. Rahatsız oluyor musunuz bu durumdan?
  - Ben sadece “Muhteşem Yüzyıl” izleyicilerine önem veriyorum, diğerleri benim için önemli değil. Dışarıya çıktığımda insanlar bana çok iyi davranıyorlar, benimle konuşuyorlar. Geçen gün restoranda kadınlar yanıma gelip “Yüzüğün niye parmağında değil? Çalındı mı, bulunmadı mı hâlâ” gibi sorular sordular. “Muhteşem Yüzyıl” seyircisi çok tatlı. Bu arada Türkçe’de ilk zamanlar çok şaşırıyordum bir insana tatlı, lokum denilmesine. Bana “Lokum gibi kızsın” dediler çünkü. Yiyecek ismi diye çok şaşırdım.

  DÖRT GÜNDE HAYATIM TAMAMEN DEĞİŞTİ
  Böyle bir karar için çok erken ama dizi bittikten sonra yeni teklifler doğrultusunda Türkiye’de kalmayı, burada yaşamayı düşünür müsünüz?
  - Bu konuda hiçbir şey düşünmedim. Çünkü sadece üç aydır buradayım. Her şey dört günde oldu ve dört günde hayatım komple değişti. Deneme çekimine çağırdılar, role seçildim ve çekimler başladı! Her şey çok çabuk gelişti. şu an sadece işe konsantre oluyorum. Zaten set saatleri çok uzun, devamlı çalışıyoruz.


  alıntı


   
 2. sudembeyaz

  sudembeyaz Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  3.543
  Beğenilen Mesajlar:
  122
  Ödül Puanları:
  63
  ellerine sağlık pasimmmm verdiği cevaplar ne kadar sıcak olduğunu gösteriyo bencede ...
   
 3. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Meryem uzerli seni çok seviyorum.. MERSİN'e de gelirmisin eğer bunu okursan lütfen pozcuya da gel...
  Biz senin hayranınız ve senin hürrem taklidini yapabiliyoruz yanına gelmek istiyoruz ev adresini versene..
  Hadi gel yanıma
  Üzme bizi ama
  Rengim solar seni görmeyince
  Resmine bakıyorum her gece
  Ellerin yüzüksüz kalmasın
  Mahidevran kıskansın...
   
 4. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

 5. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  meryem sahra uzerli seni cok seviyorum harikasin kisacasi muhtesemsin cccccccccccccaaaaaaaaaannimmmm <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
   
 6. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  hurrem seni cok beyeniyiorum ve seve seve izliyorum...cooook guzelsin
   
 7. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  biz meryem uzerliyle huy çok benziyo zaaten benim konuşmada öyle ve boy olarak aramızda 20cm var ben meryem uzerliye bayılıyorum kendisi ben çok seviyoorum muhteşem yüzyılıda çok seviyoorum 1 bölüm bile kaçırmadım
   
Meryem Uzerli-Hürrem Sultan Röportajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Meryem Uzerli-Hürrem Sultan Resimleri

  Meryem Uzerli-Hürrem Sultan Resimleri

  hürremin resimleri hürrem sultan resimleri hürremin fotoğrafları hürrem fotoğrafları Muhteşem Yüzyıl dizisinin fettan güzeli Meryem Uzerli nam-ı değer Hürrem Sultan'ın birbirinden güzel fotoğraflarını yayınlıyorum kızlar ...
 2. Meryem Uzerli (Hürrem Sultan) Tepkilerden Korktum

  Meryem Uzerli (Hürrem Sultan) Tepkilerden Korktum

  meryem uzerli meryem uzerli kilo kilo aldı nin evi kilolu hali Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hürrem'i (Meryem Uzerli) bildiğiniz gibi kızlar Almanya'dan geldi... Pek çok kişinin tepkisini aldı ve almayada devam ediyor bana göre dizide Hürrem rolüyle izlediğimiz Meryem Uzerli'de çok başarılı... Bakalım Tempo dergisine verdiği röpartajında Meryem Uzerli (Hürrem Sultan) neler demiş :tik: Meryem...
 3. Meryem Uzerli röportajı

  Meryem Uzerli röportajı

  meryem uzerli röportajı meryem uzerli nereli Muhteşem Yüzyıl dizisinin muhteşem Hürrem Sultan'ı yani Meryem Uzerli hakkında merak edilen o kadar çok soru var ki bunlardan biri de Meryem Uzerli'nin türk mü yabancı mı olmasına dair. Biz de Meryem Uzerli ile yapılan bir röportajı sizlerle paylaşmak istedik. Çünkü bu röportajla Meryem Uzerli hakkında ki sorularınız yanıt bulacak Melek'ler....
 4. Hürrem Sultan Meryem Uzerli Nasıl Zayıfladı ?

  Hürrem Sultan Meryem Uzerli Nasıl Zayıfladı ?

  Bu konu, Hürrem Sultan Meryem Uzerli Nasıl Zayıfladı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl'ın başarılı ve güzel oyuncusu Meryem Uzerli hatırlarsanız ilk bölümlerde daha topluydu. Zaman içinde diyete giren Uzerli fazla kilolarını verdi. Peki Uzerli nasıl bir diyet yaptı? Kısa zamanda kilolarını nasıl verdi? Cevabı yazımızın devamında..:) Hürrem...
 5. Hürrem Sultan "Meryem Uzerli" Ekranlara Geri Döndü

  Hürrem Sultan "Meryem Uzerli" Ekranlara Geri Döndü

  meryem uzerlinin reklam filmi, meryem uzerli haberleri 2013, meryem uzerli muhteşem yüzyıl Muhteşem Yüzyıl dizisinden olaylı bir şekil de ayrılan ve dizide Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli uzun bir aradan sonra artık ekranlara geri döndü. Narenciye reklamın da rol alan Meryem Uzerli haberini ve ardından yeni reklam filmi sizlerle... [media] Çekimleri Türkiye'de Muhteşem...

Sayfayı Paylaş