1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  MEsut Yılmaz'ı yakacak şok belge

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Ergenekon'da Yılmaz'a şok usulsüzlük belgeleri ortaya çıktı. Belgeler Özel Kuvvetler Komutanlığı'nca hazırlarmış!
  Ergenekon operasyonunda İP Genel Merkezi’ne yapılan baskında Mesut Yılmaz’la ilgili şok iddiaların yer aldığı belgeler ele geçirildi. Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’nca hazırlandığı ileri sürülen rapora göre Yılmaz, Güneş Taner ve kardeşi Turgut Yılmaz ile birlikte birçok yolsuzluğa imza atmış.

  Ergenekon Operasyonu kapsamında İşçi Partisi Genel Merkezi’nde yapılan aramada çok ilginç bir belgeye ulaşıldı. Parti yöneticilerinin kullandığı bilgisayarlardan elde edilen belgelere göre Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ı ve ailesini adım adım izlediği öne sürülüyor. Özel yaşamından iş hayatına, ekonomik ilişkilerinden arkadaşlıklarına kadar her konunun bütün ayrıntılarıyla yer aldığı ‘gizli’ belgelerde ise çok çarpıcı iddialara yer veriliyor.

  Operasyonda ele geçirildi
  Mesut Yılmaz ile ilgili kayıtların Ergenekon Operasyonu kapsamında İşçi Partisi’ne 22 Mart’ta yapılan baskında ele geçtiği öğrenildi. Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından hazırlandığı iddia edilen mühürlü ve onaylı belgelerde eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ile ilgili kapsamlı bilgilere yer veriliyor. Özellikle Mesut Yılmaz’ın başbakanlığı dönemindeki ilişkilerinin detaylarıyla anlatıldığı belgelerin İşçi Partisi’nde ne aradığı ise açıklanamadı. Güvenlik birimleri bu bilgilerin şantaj amaçlı kullanılmış olabileceğini tahmin ediyor. Bu belgelerin 1998 yılının sonuna kadar tutulduğu öğrenildi.


  Benim kayıttan haberim yok Halen Rize bağımsız milletvekili olan Mesut Yılmaz ise kendisiyle ilgili olarak tutulduğu iddia edilen kayıtlarla ilgili olarak "İlk kez sizden duyuyorum" dedi.

  Geçmişte İşçi Partisi’nin yayın organı olan Aydınlık Dergisi’nde kendisiyle ilgili haberlerin yapıldığını belirten Yılmaz, "Benimle ilgili ipe sapa gelmez bir yığın haber yaptılar. Hepsini de dava ettim. Fakat hiçbirinden kazandığımız tazminatı tahsil bile edemedik. Dergi üzerine kayıtlı hiçbir şey yok. Zaten bürolarında birkaç masa sandalye dışında bir şey de bulamamıştık. Benimle ilgili devletin resmi birimlerinin bu şekilde kayıt tuttuğunu bilmiyorum, hiç duymadım. Bunlarda aynı doğrultuda asılsız şeylerdir" dedi. Bu tip kayıtların şantaj amaçlı olarak da bulunabileceğini fakat kendisine bir şey yansımadığını belirten Yılmaz, kayıtlarda yer alan iddialarla ilgili olarak da "Saçma sapan iddialar" yorumunda bulundu.

  MAFYAYI TOPLUYOR
  ‘Gizli’ damgalı belgelerde Mesut Yılmaz ve ailesi ile ilgili şok iddialara yer veriliyor. Fişleme kayıtlarında kullanılan ifadeler de dikkat çekici. İşte o iddialardan bazıları...

  Mesut Yılmaz kamuoyuna mafya ile mücadele ettiğini söylüyor. Oysa madalyonun gerçek yüzü başka. Mesut, Karadeniz mafyasını topluyor. Bu ilişkilerini sağlayan ise Eyüp Aşık. Oflunun akrabalarını bir araya getirmeye çalışıyor. Oral Çelik’de Mesut’un kontrolünde. Çelik, Emin Cankurtaran’ın korumalığını yapıyor.

  Hisseleri mal bildiriminde yok
  Mesut Yılmaz, Finansbank’ta 1990’da sahip olduğu hisseleri 12 Ocak 1995’te sattı. Ancak bunları mal bildiriminde göstermedi. Yılmaz, Mal Varlığı Araştırma Komisyonu’na sahip olduğu hisselerden haberdar olmadığını iddia etti. Yılmaz’ın yine mevzuata aykırı biçimde, hissedarı olduğu dönemde Finansbank’ta portföy sahibi olduğu ortaya çıktı. Yılmaz ve Turgut Yılmaz’ın Tekstilbank’ın gerçek sahipleri olduğu ileri sürülüyor.

  Güneş Taner’in evliliği
  Güneş Taner’in 1974’te evlenmeye karar verdiğinde eşinin gerçek adı Beyza Taner değildi. ABD vatandaşı Liz’in adı nikahtan önce Beyza oldu. Beyza Taner, uzun süre "uluslararası" bir şirkette çalıştı. Şu anda işsiz! Beyza Taner’in büyükannesi İstanbul’da yaşayan Musevi asıllı bir Türkiye vatandaşı. Sonradan İsrail’e gidiyor. Ailesi 60 - 70 yıl önce İsrail’e göçtü. Beyza Taner’in ailesi hala ABD’de yaşıyor.

  Hayali ihracatla vurdular
  Turgut Yılmaz’ın kayınpederi Alman gizli servisinin üst düzey uzmanlarındandır. 1997’ye kadar Alman gizli servisine danışman olarak çalışıyordu. Türkiye Kafkaslar’la ilgileniyor. Turgut Yılmaz’ın 1981-1982 yıllarında Aksaray’da Arif Sağ’ın müzik şirketinin yanında Sonay Transport Dış Ticaret A.Ş şirketi vardı. Kayınpederinin ilişkileriyle bedelsiz proforma faturalarıyla TIR getiriyordu. DPT’den teşvik alıyorlardı. Yılmaz Ailesi en büyük vurgunu hayali ihracattan yaptı. Delta Dış Ticaret en büyük hayali ihracat vurguncularından.

  Kombassan’dan rüşvet aldılar
  Yılmaz - Taner ekibi Kombassan’dan rüşvet olarak 7.5 milyon mark aldı. Kombassan Holding’in bloke edilen 50 milyon markı ile ilgili blokaj kalkmasına rağmen Taner parayı yüzde 15 komisyon alarak serbest bıraktı.

  Polat, kumar borcunu kapatıyor
  Mesut Yılmaz’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adnan Polat’tı. Ali Talip Özdemir ismine karşı çıkıyordu. Polat’ı istiyordu çünkü Polat, Mesut Yılmaz’ın kumar borçlarını kapatıyordu. Ayrıca Polat’ın karıştığı bazı karmaşık işlerle ilgili elinde şantaj kasetleri vardı. Mesut Yılmaz’ın kumar arkadaşları Kamuran Çörtük, Adnan Polat, Adil Öngen, Korkmaz Yiğit. Bu isimler genelde Nihat Akgün’ün otellerinde buluşuyor.

  Karamehmet’e baskı yaptılar
  Mesut Yılmaz, bir dönem Korkmaz Yiğit’i ihalelere sokturmuyordu. Yiğit operasyonunu Güneş Taner ile yürüttü. Yiğit, Mesut Yılmaz ile anlaştıktan sonra medya patronluğuna soyundu. Seçimlerde ANAP’ın finansörlüğüne hazırlatılan Yiğit , seçimlere giderken Yılmaz’a destek olacak bir medya grubu yaratma sözü verdi. Türk Ticaret Bankası’da bu anlaşma karşılığında verildi. Hatta Karamahmet’e baskı yapılarak Korkmaz Yiğit’e kredi vermesi istendi. Medyayı Yiğit’in satın alma operasyonu- Ekspres Bank’ın içinin oyularak buradan çekilen parayla Milliyet’i satın alma operasyonu Taner’in bilgisi dahilinde yapıldı.

  Bodrum’dan ada aldılar
  Turgut Yılmaz’ın adası var. Mesut Yılmaz Başbakan olunca Hazine Bodrum Tilki Koyu’nun karşısındaki iki adayı satılığa çıkardı. Pırasa ve Salsola Adaları. Turgut yine kendi adını kullanmadı. Ömer Dinçkök satın aldı gözüküyor. Gülay Atığ’ın kocası Orhan Aslıtürk’de adaları satan almak için Türkiye’ye gelmişti fakat tutuklandı. Adaları alamasın diye gözaltına aldırıldı duyumu alındı. Ayrıca, Yılmaz ve eşi Delta Deri Giyim deki hisselerini Turgut Yılmaz’a devretti. Mesut Başbakan olunca hazineye ait arazileri usulsüz olarak şirkete tahsis ettirdi.

  AiLE ŞiRKETiNi DEVRETMEDiLER
  Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ın kardeş Turgut Yılmaz ve eşiyle Almanya’da kurduğu Transalkim adlı şirketi, Almanya’da 60 metrekarelik bir evde oturduğu ve mütevazi yaşam sürdüğü öğrenilen Herbert Bader (aslında Turgut’un karısının akrabasıymış) isimli bir muhasebeciye devretmiş görünüyor. Ancak yıllık cirosu 100 milyon markı aşan bu şirketin, halen Yılmaz ailesine ait olduğu iddia ediliyor. Uluslararası TIR nakliyatı yapan bu şirkete TSK adına Almanya’dan yedek parça ve malzemelerin taşınması işinin verildiği öğrenildi.


  internethaber.com


   
MEsut Yılmaz'ı yakacak şok belge konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Belge

  Belge

  Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir zaman uğraştığınız işlerin yolunda gitmeyeceğine ve her alanda başarısız olacağınıza işarettir. Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir...
 2. CHP'nin denetiminde şok belgeler

  CHP'nin denetiminde şok belgeler

  Anayasa Mahkemesi, CHP'nin 1998-2005 yıllarına ait kesin hesap incelemesini tamamlayarak resmi gazetede yayımladı. İşte merak edilen usülsüzlükler ve mahkemenin kararı... Anayasa Mahkemesi, CHP'nin 1998 yılına ait kesin hesap incelemesinde, posta işletmesi alındıları üzerinde yapılan tahrifat yoluyla gider gösterilen 35 milyar 386 milyon 533 bin 328 lira tutarındaki parti mal varlığının...
 3. İstanbul Üniversitesinin açılışında Rektör Mesut Parlak'tan şok sözler

  İstanbul Üniversitesinin açılışında Rektör Mesut Parlak'tan şok sözler

  Prof. Parlak, hükümetin atadığı YÖK üyesinin ocak ayındaki rektörlük seçimlerinde aday olduğunu açıkladı ve İÜ üzerinde baskı yapıldığını söyledi İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Mesut Parlak, YÖK Genel Kurulu'na bir yıl önce hükümet tarafından atanan bir üyenin İÜ Rektörlüğü'ne aday olduğunu belirterek, siyasallaşma uyarısında bulundu. Ocakta yapılacak rektörlük seçimleri...
 4. yakacaklarmış....

  yakacaklarmış....

  öyle haberlerde geziniyordum birden tüm sinirlerim takla attı bu haberi görünce NE APTAL İNSANLAR YA neymiş efendim yakacaklarmış.. "Kur'an-ı Kerim yakma günü" girişimi!.. ABD'deki Florida eyaletindeki Gainesville kenti yönetimi, 11 Eylül saldırısını protesto etmek amacıyla "Kur'an-ı Kerim yakma günü" etkinliği düzenlemek isteyen kilisenin "açık alanda...
 5. Mesut yar'ı zayıflatan biber'de şok!

  Mesut yar'ı zayıflatan biber'de şok!

  Ünlü sunucu Mesut Yar'ın reklamlarında yer aldığı Antakya biberi sağlığı tehdit ettiği gerekçesiyle Bakanlık tarafından toplatılıyor... Sağlık Bakanlığı, "Sibutramin içeren bitkisel ürünler" hakkında bir açıklama yaparak, vatandaşları kilo ve diğer sağlık problemleriyle ilgili yalnızca konunun uzmanı hekimlerin önerisiyle, denetimleri ve güvenliği sağlanmış ilaç ruhsatlı ürünleri...

Sayfayı Paylaş