Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Meteoroloji'den Sel ve su baskını uyarısı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Meteoroloji, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli sağanak yağış nedeniyle sel ve su baskını uyarısında bulundu Meteoroloji, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında görülecek kuvvetli sağanak yağış nedeniyle sel ve su baskını uyarısında bulundu.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, yurdun batı kesimleri ile zamanla iç bölgelerinde aralıklarla görülecek olan yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ile Batı Akdeniz kıyılarında (Antalya, Alanya, Kemer, Kumluca, Finike ve Kaş) kuvvetli olması tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yurdun doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor. Hava sıcaklığı yurt genelinde 2 ila 4 derece azalacak.

  BÖLGELERDE HAVA

  Marmara Bölgesi: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı bekleniyor.


  Ege Bölgesi: Parçalı çok bulutlu, Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla), ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) kuvvetli olması bekleniyor.
  Akdeniz Bölgesi: Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz ile akşam saatlerinden sonra Adana, Mersin ve Osmaniye çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Batı Akdeniz kıyılarında (Antalya, Alanya, Kemer, Kumluca, Finike ve Kaş) kuvvetli olması bekleniyor.

  İç Anadolu Bölgesi: Parçalı zamanla çok bulutlu, kuzeybatısı (Ankara ve Eskişehir) ile öğleden sonra Konya, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat ve Çankırı çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olacak.

  Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu çevreleri ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Tokat, Çorum ve Amasya çevrelerinin yüksek kesimlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  Doğu Anadolu Bölgesi: Kuzey ve batısı parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerinde hafif sis görülecek.

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

  Yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ile Batı Akdeniz kıyılarında (Antalya, Alanya, Kemer, Kumluca, Finike ve Kaş) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması istendi.


   
Meteoroloji'den Sel ve su baskını uyarısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Meteoroloji'den Soğuk ve yağışlı hava uyarısı

  Meteoroloji'den Soğuk ve yağışlı hava uyarısı

  Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, soğuk ve yağışlı hava yurt genelinde etkili olacak. Türkiye'nin Balkanlar ve Orta Akdeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdiği belirtilen açıklamaya göre bugün, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölgesinde yağış bekleniyor. Yağışların Marmara'nın...
 2. Meteoroloji'den lodos uyarısı

  Meteoroloji'den lodos uyarısı

  Yarın Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun batısında şiddetli lodosun artması bekleniyor. Batı bölgelerinde dün fırtına şeklinde esen lodosun bugün şiddetini azaltması, ancak yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde şiddetini tekrar artırması bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkenin...
 3. Meteoroloji'den kar uyarısı

  Meteoroloji'den kar uyarısı

  Yurdun çeşitli bölgelerinde yarın gece yarısına kadar kar ve sağanak bekleniyor. Yurdun çeşitli bölgelerinde yarın gece yarısına kadar kar ve sağanak bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da Marmara'nın güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik) ile Afyon ve Kütahya'da kuvvetli karla karışık yağmur ve kar beklendiği bildirildi....
 4. Meteoroloji'den yoğun sis uyarısı

  Meteoroloji'den yoğun sis uyarısı

  Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında bugün, sabah ve gece saatlerinde yoğun sis beklendiği bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarındaki Trabzon, Samsun, Ordu, Giresun ve Rize'de bugün, sabah ve gece saatlerinde yoğun sis beklendiği kaydedildi. Uyarıda, hava ve deniz ulaşımı başta olmak üzere düşük görüş mesafesi...
 5. Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

  Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

  Sıcaklıklar 3 derece azalıyor Yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekidağ), İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Denizli), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak ve Bartın), İç Anadolu'nun güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Karaman, Kayseri ve Yozgat), Akdeniz'in iç ve batı...

Sayfayı Paylaş