Meyve sandıklarında kahvaltı keyfi

M

Misafir

Forum Okuru
Meyve sandıklarında kahvaltı keyfi

hob0070dh6.jpg

Malzemeler, manavlarda görmeye alışık olduğumuz meyve - sebze kasaları. Evim Dergisi Mart sayısında bu sandıkları nelere dönüştürürebileceğiniz konusunda sizlere fikirler vermiş. Bu fikirler sizin de çok hoşunuza gidecek.

Günlük hayatta etrafımızda gördüğümüz, kullandığımız bazı ürünleri farklı formlara sokmak ya da onlara yepyeni işlevler yüklemek çoğu zaman, ilginç ve hoş sonuçlar yaratıyor. Örneğin manavlarda meyve ve sebzelerin teşhir edildiği kasalar.

Meyve kasası deyip, geçmeyin, saklama dolabı, baharatlık, masa, tabure, kitaplık, dergilik gibi pek çok şey yapabilirsiniz onlardan. Biz meyve ve sebzelik, oyuncak arabası, çamaşır sepeti ve kahvaltı tepsisi yaptık. Ve yaparken de çok eğlendik.

Meyve ve sebzelik
Manavdan aldığımız üç adet meyve kasasını eni ve boyu 35 cm olacak şekilde marangoza kestirdik. Yan taraflarını, kesilen yerlere tekrar monte ettirdik. Aralarına zincir halkalar taktırdık ki, içinden malzemeleri rahatlıkla alabilelim diye, 10 cm aralıklar bırakarak üç kasayı zincirle birbirine geçirdik, en üste toplama zincir takarak tezgah altına astık. Hem tezgah altımızı değerlendirmiş, hem de orijinal bir meyve sebzelik elde etmiş olduk. Dilerseniz siz bunu farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz.

Kahvaltı tepsisi
Patates kasası diğerlerinden daha kalın, uzun ve iki çıtalıdır. Alt ve üst çıtaları kestirdik, sprey kırmızı boya ile renklendirdik ve ters çevirip kahvaltı tepsisi olarak değerlendirdik. Bacaklarını kendinizi rahat hissedebileceğiniz boyda kestirin.

 
Üst