MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ergenekon eleştirisi

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ergenekon eleştirisi
MHP lideri Devlet Bahçeli, Ergenekon soruşturmasının huzursuzluk kaynağı haline geldiğini söyledi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon soruşturması kapsamında 12. dalga kapsamında gözaltına alınan akademisyenlerle ilgili " Soruşturma ve yargılama safhalarının parça parça sürdürüldüğü tefrikaya (arkası yarın) dönen hukuki süreçler, kamuoyunda sürekli tartışılan bir huzursuzluk kaynağı haline gelmiştir” şeklinde değerlendirdi.

Hukukun siyasi amaçlara alet edildiğini vurgulayan Bahçeli, adaletin siyasi iktidar tarafından korku baskı ve yıldırma silahı olarak kullanıldığına dair endişelerin toplumda giderek yaygınlaştığını söyledi.

Bahçeli, bu süreçte herkesin Türk Adaletine güvenmesi gerektiğinin altını çizerek şöyle dedi: "Ancak, bu süreçlerin zamana yayılarak sürekli gündemde tutulmaması, adil yargılama ilkesine uygun olarak biran önce tamamlanması da toplumsal güven ve huzur açısından büyük önem taşımaktadır. Beklentimiz, suç ve suçluyu tasnif ederken, masum olabilecek insanların haysiyetlerini incitecek davranışlardan uzak durulması, adil uygulamaların elbette ki hukuka uygun ve ancak insani ölçüleri de dikkate almasıdır."

"KİMSENİN GÜCÜ SINIRI AÇMAYA YETMEZ"

Devlet Bahçeli, Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin gerilmesine neden olan Ermeni sınır kapısının açılması konusunda da "Bilinmelidir ki, soykırım yalanına dayalı iddialarından vaz geçilmedikçe, işgal altında tutulan Dağlık Karabağ bölgesi Azerbaycan'a iade edilmedikçe ve Türkiye üzerindeki toprak taleplerinden dönülmedikçe, Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınırı açmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.
 
Üst