1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Microsoft'tan internetten telefon görüşmesi atağı

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Microsoft, internet üzerinden telefon konuşmasına olanak sağlayan "VoIP" pazarında pay sahibi olmayı hedefleyen, şirketler için yeni Office yazılımlarının tanıtımını yaptı.
  "Unified Communications" adı altında toplanan yeni yazılımlar "Office Communication Server 2007" ve "Office Communicator 2007", şirketlere; elektronik mesajlarını, anında mesaj göndermeyi ("Communicator" olarak yeniden adlandırılan Windows Live Mesenger’ın profesyonel versiyonu), IP üzerinden ses iletmeyi (VoIP) ve interaktif ajanda ile telekonferans seçeneğini bir araya getirme olanağı sağlıyor.

  Microsoft Başkanı Bill Gates, tanıtım amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, "yazılım temelli telefona geçişin, daktilodan metin uygulamalı bilgisayar yazılımına geçiş gibi olduğunu" belirterek, değişik yerlerdeki katılımcıların görüntülerinin bir ekrana yansıtıldığı ve sanal toplantı olanağı sağlayan, mikrofonlar ve kameralarla donanımlı "RoundTable" adlı video konferans cihazının tanıtımını yaptı.

  Microsoft böylece, bu yeni yazılımlarıyla, Skype veya Vonage gibi internet üzerinden telefon konuşması teknolojisinin (VoIP) önde gelen liderleriyle doğrudan rekabete girerken, bunu iş dünyasının karlı pazarından yapmayı hedefliyor.

  Office yazılımının en önemli yeniliği, normal bir büro telefonu aracılığıyla VoIP teknolojisinden yararlanılması ve sesli ya da görüntülü konferans yapılması olarak görülüyor.

  Uzmanlar ise Microsoft’un bakir bir pazara girmediği ve Amerikan danışmanlık şirketi Infonetics Research’ün verilerine göre, dünyada bu pazarın 2006’da yüzde 21 artışla 363 milyon dolara ulaştığını belirtiyorlar. Infonetics’e göre, 2010’a kadar bu sektörün faaliyeti yıllık 2 puan artış gösterecek.

  Uzmanlar, dünya yazılım devinin ayrıca, şirketleri, hatlarda sorun olması durumunda dahi internet üzerinden ses kalitesini garanti eden Amerikan Avaya ve Cisco, Kanadalı Nortel ve Amerikan-Fransız Alcatel-Lucent şirketlerinin telekom hizmetlerinin yerine, sadece yazılımlara dayalı sistemini kabule ikna etmekte sıkıntı çekeceğini belirtiyorlar.

   
Microsoft'tan internetten telefon görüşmesi atağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İş Görüşmesi

  İş Görüşmesi

  İş Görüşmelerinde en çok karşılaşılan sorular * Şu ana kadar sahip olduğunuz en iyi işvereni tanımlayın? * Bulunduğunuz pozisyonu hakettiğinize inanıyor musunuz? * Başvurduğunuz pozisyonun en beğendiğiniz beğenmediğiniz tarafı? * Yetkilerinizin astlarınıza devrinden yana mısınız, yoksa bütün fonksiyonları kendiniz mi kontrol etmek istersiniz? * Ne tür kişilerle daha rahat çalışırsınız, ne tür...
 2. Ucuz telefona sürpriz vergi atağı

  Ucuz telefona sürpriz vergi atağı

  Meclis'e gönderilen tasarıda 200 liranın altındaki cep telefonlarının ithalatında vergi değişikliğine gidildi. Paketten ucuz cep telefonları için vergi sürprizi çıktı. Meclis'e gönderilen tasarıda 200 liranın altındaki cep telefonlarının ithalatında vergi değişikliğine gidildi. Daha önce nispi vergi alınırken şimdi maktu vergiye geçildi. Her bir cep telefonu ithalatından alınacak Özel Tüketim...
 3. Ipad İle Telefon Görüşmesi Yapılabilir mi ?

  Ipad İle Telefon Görüşmesi Yapılabilir mi ?

  İpad İle Konuşulabilir mi İpad'im İle Konuşulur mu Sevgili melekler, son teknoloji ürünü tablet bilgisayarlar okullarda kullanılıyorken artık ipadler de günlük hayatımıza girdi. Her türlü işlemi kolaylıkla yapabileceğiniz ipadde bir konuşma eksik diyorsanız yanılıyorsunuz. İpad İle Konuşulabilir mi sorusunun cevabı evet. Nasıl mı ? İpad'inize micro sım kart takarak...
 4. internet ve telefon faturalarınızda ekonomi yapabilirsiniz

  internet ve telefon faturalarınızda ekonomi yapabilirsiniz

  yeni zamlarıyla gelen yeni yılda telefon ve internet faturalarınızda ekonomi yapabilirsiniz kızlar. çok çeşitli tarifeler ve kampanyalarla bu mümkün. size en uygun olanı seçerek daha az ücrete kaliteli hizmet alabilirsiniz. tarifelerle ve kampanyalarla ilgili ayrntılı bilgi için msj atabilirsiniz. :kahve::kahve::kahve:
 5. Boşanmada Telefon Görüşmesi Kayıtları İstenebilir mi?

  Boşanmada Telefon Görüşmesi Kayıtları İstenebilir mi?

  telefon görüşmeleri kaydı saklanırmı,mesaj içerikleri mahkeme kararıyla görülürmü,telefon kayıtları ne kadar saklanır,telefon kayıtlarında konuşmalar görülürmü,boşanma davası ve telefon görüşmeleri hakkında bilgiler Boşanmada Telefon Görüşmesi Kayıtları İstenebilir mi? *Ülkemizde telekominikasyon şirketleri görüşmeleri dinleyip kayıt altına alamaz. Bu nedenle geriye dönük içerik tespiti...

Sayfayı Paylaş