Mide botoksu nedir , mide botoksu kimlere yapılıyor ?

Uzman SühaN

Administrator
Mide botoksu nedir , mide botoksu kimlere yapılıyor ?
Obezite günümüzde hızla yayılan bir sağlık sorunu. Fazla kiloya sahip olanlar ve bu kilolardan kurtulmak isteyenler hemen hemen her şeyi deniyor. Son günlerde gündemde olan mide botoksunun fazla kilo ile mücadelede ki etkisi tartışılıyor.Daha çok cilt kırışıklıklarının görünümünü azaltmak için kozmetik bir tedavi olarak kullanılan Botox, artık mideyede uygulanıyor ve bu sayede kilo vermek mümkün oluyormuş. Kırışıklık önleyici tedavi olan Botox, şişmanlıkla mücadelenin bir yolu olarak görülüyor. Peki mide botoksu fiyatı nedir ? Mide botoksu fiyat , mide botoksu fiyatı , ile ilgili aramalar yaptık ancak net bir sonuca ulaşamadık. Mide botoksu yaptıracağınız hastaneden mide botoksu fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

mide botoksu nasıl yapılır.jpg


Mide botoksu nedir ? İnsanların kilo vermelerine yardımcı olma girişimlerinde kullanılan mide botoksu , midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesidir. Mide botoksu diyet ve spor yapılmasına rağmen kilo veremeyenler için uygun bir seçimdir. Mide botoksu fazla kilosu olan ve bu kilolardan kurtulmak isteyen herkes için uygundur. Ancak ülser veya gastrit gibi mide problemleri olanların tedavisi gerçekleştikten sonra mide botoksu uygulanabilir. Botoksa allerjisi olanlar, kas hastalığına sahip olanlar için mide botoksu uygun değildir.

mid ebotoksu fiyatları.jpeg

Mide botoksu zararları ; Daha önce belirttiğimiz gibi mide ile ilgili problemi olanlar ( mide ülseri, gastrit, on iki parmak bağırsağı ülseri ) tedavi olmadan bu işlemi yaptırmamalıdır. Bu işlemi yaptırmadan önce hekiminiz midenizi değerlendirecektir. Mideye botoks uygulaması sonrası çok sık olmayarak bulantı, şişkinlik şikayetleri olabilir. Mide botoksu ile zayıflayanlar var mı ? Evet var zaten işlemin amacı kilo vermeye yardımcı olması. Tabi botoks işlemi ile birlikte size önerilen diyete de sadık kalmanız gerekiyor . Aksi durumda tedavi hiç bir işe yaramıyor.

mide botoksu zararları.jpg


Mide botoksu yaptıranlar sonuçtan memnun ve bir çoğu nerdeyse hiç yan etki ile karşılaşmamış. Sizde daha önce uyguladığınız diyet ve sporla fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız mide botoksunu düşünebilirsiniz. Mide botosku nedir nasıl yapılır ? Mide botoksunun ne olduğu ile ilgili daha önce tanım yaptık. Genelde yüz bölgesine uygulanan botoks tıpta ve kilo kaybı alanında büyük bir devrimdir. Diğer kilo verme prosedürleri ile karşılaştırıldığında basit bir prosedür, ameliyat olmadan gerçekleştirilir . Botoks, siniri enjeksiyon yoluyla felç edebilen belirli bakterilerdir ve bu bakteriler zararlı değildir, ancak birçok problemi tedavi edebilir . Mide botoksu endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesidir.
Mide botoksu midemde kalıcı hasar oluşturur mu ? Mide botoksu işleminde kullanılan ilacın etkisinin 4-6 ay içinde vücuttan tamamen temizlendiği ve bu sebeplede midede kalıcı bir hasar oluşturmayacağı belirtiliyor. Mide botoksu yaparsam etkisi ne zaman başlar ? İşlemden 2-3 gün sonra botoks etkisini gösterir , acıkma hissi azalır. Kilo vermede dolaysıyla 2 haftadan sonra gerçekleşir. Hamileyim mide botoksu yaptırsam zararı olur mu ? Gebelerde ve emzirenlerde uygulanması ile ilgili yeterli araştırma ve çalışma bulunmamaktadır. Uygun yer nasıl seçilir? Mide botoksun yapılacağı yer, prosedür için uygun birçok niteliğe sahip olmalıdır. Botoks etkisi yaklaşık 4-6 ay görülebilir. Bir sonraki işlemde, Botoks, hastanın genel durumuna bağlı olarak tekrarlanır .Botoks Enjeksiyonu, mide kasına botulinum toksini enjekte edilen basit ve ağrısız bir işlemdir. Bu enjeksiyon, yaklaşık 3-6 ay boyunca orta derecede kilo kaybına neden olabilen uzun süreli dolgunluk hissi uyandırır. Kilo kaybı amacıyla mideye enjekte edilen Botox miktarı, mide içindeki enjeksiyonun yeri gibi, dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Bazı diyet kısıtlamaları Botoks ile birlikte verilir. Bir diyetisyene danışarak sağlıklı ve besleyici bir diyet uygulamanız ve kilo kaybı için Botoks'u düşünmeden önce bir egzersiz programına başlamanız önerilir. Botoks bir kilo verme programına iyi bir başlangıç olabileceğini kanıtlasa da, faydaları uzun sürmez. Davranış ve yaşam tarzı değişikliği, bir bireyin sadece kilosuna değil, aynı zamanda genel sağlığına da yarar sağlamıştır.


Bu prosedürü uygulayan doktorlar, Botoks enjeksiyonlarının uygulanması ile birlikte yaşam tarzı değişiklikleri ile birleştirdiğinde etkili bir sonuç verdiğini belirtiyor. Obezite, bir sağlık problemidir ve bir dizi sağlık probleminin riskini yükseltir. Bu prosedürün amacı, insanların genel gıda tüketimini büyük ölçüde azaltarak normalden daha uzun süre tok hissetmelerini sağlamaktır. Hastaların büyük çoğunluğu prosedür uygulandıktan sonra açlığın azaldığını belirtiyor.Buna ek olarak, kilonuzu korumak için beslenme planı ve egzersiz programına bağlı kalmak önemlidir ve bir zorunluluktur. Hasta kilo kaybı sonuçlarının kişiden kişiye değiştiğini bilmelidir.


Artık sadece kırışıklıklar için değil, Botox migren den ayak ağrısına kadar sayısız rahatsızlığı tedavi etmek için test ediliyor ve uygulanıyor. Obezite dünya genelinde büyüyen bir sorundur. Fazla kilolu olmak, şeker hastalığı ve kalp problemleri dahil olmak üzere ağır hastalıklara ve durumlara neden olabilir. Egzersiz ve diyet uygulamanıza rağmen kilo vermede sorun yaşıyorsanız mide botoksunu düşünebilirsiniz. Mide botoks prosedürü, midenin belirli bölgelerine Botulinum toksini enjekte edilerek bilinen bir kilo verme yöntemidir . Mide botoksunda hasta seçimi için kriter yoktur. Bu işlem , kilo verme konusunda tutarlı olan herkese uygulanabilir ve cerrahi bir işlem değildir . Araştırmalar, Botox enjeksiyonlarının mide kanseri için etkili ve yeni bir tedavi sağlayabileceğini de göstermiştir.
 
Üst