millet rahat uyusun

F

fuhrer_albay

Forum Okuru
millet rahat uyusun
işte vatan sevgisi denilen şey budur Izmir kurtuldu, cok tatli bir yorgunluk,Ankara'ya hareket edecekler.Trene binerler kompartimana cekilirler.
Ertesi gun kompartimanin kapisini calar yaveri, acar yorgun, bitkin, kravatini yikamaktadir Ataturk. Yaveri " pasam , bu ne hal hic uyumadiniz herhalde niye boylesiniz"der.

"Ya çocuk kompartimanima yastikla battaniye koymayi unutmussunuz. Kolumu yastik yaptim agridi , setremi yastik yaptim usudum , bende uyumadim kalktim"der.
Yaveri;"aman pasam! Birimize haber vereydiniz hemen size bir yastikla battaniye getirirdik"der.
Ve bir ulke kurtarmaktan donen komutan tarihi bir cevap verir,der ki
"Gec farkettim hepiniz en az benim kadar yorgundunuz.
Hicbirinize kiyamadim.Onemli olan benim uyumam degil milletimin rahat uyumasi".

Atatürkün millet sevgisi ile ilgili anılarını arıyorum hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Başka milletlerin bayramlarını kutlamakta mahzur varmı ? Başka milletlerin bayramlarını kutlamakta mahzur varmı ?
Cahiliye dönemine ait bir bayram veya Batılıların kutladıkları özel günleri kutlamakta ne gibi mahzurlar var?
Bilmedikleriniz 2
Dilin Millet Hayatındaki Yeri Ve Önemi Dilin Millet Hayatındaki Yeri Ve Önemi
Bir milleti ayakta tutan, onun varlığını ve devamını sağlayan, millî şuuru besleyen, bir millete mensup olma hazzını veren ve bireylerini birbirine yaklaştırarak onlar arasında birlik yaratan unsur olarak dilin, millet hayatındaki yeri çok...
Eğitim Şart 0
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılması Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılması
türkiye büyük millet meclisinin açılması,büyük millet meclisinin açılması,TBMMnin açılması,türkiye büyük millet meclisinin açılması özet,türkiye büyük millet meclisinin açılması kısaca,tbmm'nin açılması hakkında bilgiler...
Tüm Lise Ders Notları 0
Birleşmiş milletler evrensel tüketici hakları bildirgesi kompozisyon Birleşmiş milletler evrensel tüketici hakları bildirgesi kompozisyon
Bu konu hakkında bir bilgi istiyorum.
Soru-Cevap 0
Atatürkün millet sevgisi ile ilgili anılarını arıyorum Atatürkün millet sevgisi ile ilgili anılarını arıyorum
Bu hafta 10 kasım haftası olduğundan Atayla ilgili ödevlerimiz var. Bunlardan biri de Atatürkün millet sevgisi ile ilgili anıları. Yardımcı olurmusunuz bana lütfen, kim ne biliyorsa yazarsa sevinirim ;)
Soru-Cevap 1