Minik lale külahları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Minik lale külahları

İster ayrı ayrı tabaklarda, ister hepsi bir arada. Şık lale külahları ile hazırlayacağınız her masa, ayrı bir güzellik kazanacaktır.

Gerekli malzeme:
hob0006d.jpg


Değişik renkte birkaç lale
Laleleri sarmak için büyük çiçek yaprakları (örneğin deve tabanı)
Renkli kurdele veya ip
Düz bir tabak
Nasıl Yapılır?


Laleleri tek tek çiçek yapraklarına sarın. Sararken, lalenin bir kısmının yaprağın dışında kalmasına dikkat edin. Minik külahları renkli ip veya kurdelelerle bağlayın. Lalelerin külahların dışında kalan uzun saplarını bir bıçakla kesin. Düz bir tabağa bir miktar su koyun ve laleleri, sapları suya değecek şekilde tabağa yerleştirin. Dilerseniz lale külahlarını ayrı ayrı tabaklara da yerleştirebilir ve ya önüne koyabilirsiniz.


Torba içinde laleler
İçi rengarenk lalelerle dolu torbalar! Bu güzel dekorasyon önerisinin en önemli sırrı, torbanın içinde su dolu bir vazo olması. Böylece laleler uzun süre taze kalabilirler.

Gerekli malzeme:
hob0006e.jpg


Kocaman bir demet lale
Torbanın içine yerleştirebileceğiniz bir vazo, kavanoz veya kap
Renkli bir hediye torbası (kırtasiyelerde ve büyük marketlerde satılıyor)

Nasıl Yapılır?
Lalelerin saplarını biraz kısaltın ve hepsini su dolu vazo, kavanoz veya kaba yerleştirin. Sonra vazo veya kavanozu renkli hediye torbasının içine koyun. Torbanın vazo veya kavanozdan daha uzun olmasına dikkat edin. Daha hoş görünmesini istiyorsanız, sapsız bir laleyi torbanın ön kısmına iliştirebilirsiniz.

Öneri: Suyu, torbanın içindeki vazoya 5 - 6 cm yüksekliğinde olacak şekilde doldurun. Gerekiyorsa gün içerisinde tekrar taze su ilave edin. Laleler; diğer çiçeklerden farklı olarak sadece saplarıyla değil, tamamıyla su emiyorlar. Böyle olunca da sapları daha çabuk uzuyor ve her bir yöne doğru eğiliyorlar.
 
Üst