Miteoloji Europa

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Miteoloji Europa
Europa Suriyeli çok güzel bir kızdır. Öyle ki parlak teni göz alıcı bakışı ile dillere destan olmuştur. Eğlenceyi ve gezmeyi çok sever. Sabahtan akşama kadar tüm vaktini kırlarda deniz kıyısında arkadaşları ile birlikte gezerek geçirir. Gene böyle bir gün, deniz kenarındaki bahçelerden birinde arkadaşları ile çiçek toplarken Zeus Europa'yı görür. Onun güzelliği baş tanrının aklını başından almıştır.
Karısı Hera'nın haberi olmadan güzel Suriyeliye yaklaşabilmek için altın rengi bir boğa şekline girer ve kızların çiçek topladıkları bahçenin etrafında gezinmeye başlar. Kızlar boğadan korkmak bir yana onu çok sevimli bulmuşlardır, ona yaklaşarak sevmeye başlarlar. Güzel Europa ona yaklaştığı anda boğa yere yatarak kızın ayaklarına kapanır. Europa boğanın sırtını okşayarak yavaşça üzerine oturur.Tam arkadaşlarıda ona katılacakken boğa birden ayaklanir ve ve sırtında Europa ile denize doğru koşmaya başlar. Deniz kenarına vardığında azgın dalgaların hepsi sakinleşmiş durulmuştur. Boğa dalgaları yararak, denizde kumlu bir ovada koşuyormuş gibi hızla oradan uzaklaşır.

Bir süre sonra kıyıya vardıklarında Zeus genç kızı bir çınarın gölgesine bırakır ve boğa şeklinden sıyrılarak tekrar tanrı şekline döner ve ona kendisini tanıtır. Horalar aceleyle Zeus ve Europa için bir yatak hazırlarlar. Bu birleşmenin yapıldığı yere gölge saldığı için o günden beri çınar ağacı yapraklarını hiç dökmez. Kirid kralı Minos bu birlikteliğin sonucunda doğmuştur.
 

Benzer İçerikler

handanca
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
handanca
handanca
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
696
*MeleK*
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
*MeleK*
Üst