Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Mortgage'in Faydaları Nelerdir?

  Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Mortgage ‘in Faydaları Nelerdir?
  a)Konut sahibi olabilmek kolaylaşacak. Sistem konut sahibi olmak isteyen kişi açısından en mantıklı faiz oranını ve en makul geri ödeme koşullarını mümkün kıldığı için, geri ödeme vadeleri ve miktarları kişinin durumuna göre ayarlanabilir olduğu için, dar gelirli ya da orta sınıf mensuplarına konut sahibi olma imkanı verecek. b)İnşaat sektörü ve ikinci el emlak sektörü canlanacak.
  c)Aylık ödemeler çok uzun döneme yayıldığı için oldukça düşük olacak. Bu nedenle pek çok kişi sistemden yararlanabilecek. Kira öder gibi aylık çok cüzi rakamlarla konut sahibi olunacak.
  d)Kayıtdışı emlak alım satımı büyük oranda azalacak / ortadan kalkacak.
  e)Konutların bedeli tarafsız kuruluşlarca belirlenecek.
  f)Gecekondu sorunu ortadan kalkıp ruhsatlı konut üretimi yapımı artacak.
  g)Satın alınan konut vade bitimine kadar sigorta ettirilecek, böylece risklere karşı harcanan emek sigortalanmış olacak. Konut sigortalı olduğu için doğal afetlerde zarar sigorta şirketi tarafından ödenecek.
  h)Finans sektörü sağlıklı bir derinlik kazanacaktır.
  i)Emlak yapımında planlamanın önemi artacaktır.
  j)Sadece iskan sahibi yasal konutlar bu sistemde yer alacak bu nedenle sistemde inşaat kalitesi yükselecek. Binalar doğal afetlere karşı dayanıklı olacak.
  k)Konut kredisi alan kişilerin hayat sigortası yaptırması zorunlu tutulacak. Kredi alan kişilerin vefat etmesi durumunda vefat edenin yakınları devam etmek zorunda olmayacaklar.
  l)Konut sahibi olmaya çalışan vatandaş aynı anda hem konut kredisine hem de kiraya ödeme yapmayacak. Oturduğu eve kira öder gibi sahip olabilecek. Vatandaş böylelikle kooperatif sisteminden de kurtulmuş olacak.
  m)Emlak sektörünün canlanması ile hem işsizliK sorunun azalmasında hemde ekonominin kalkınmasında faydası olacaktır.
   
Mortgage'in Faydaları Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mortgage'te Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  Mortgage'te Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  a)İlk olarak sözleşme bilgi formunun mutlaka iyi okunması hatta bir avukata danışılmasında fayda vardır. b)Yapılacak sözleşme öncesinde Bilgi Formu'nun tarafınıza verilmesi lazımdır. c)Sözleşme bilgi formunun size verilmesinden sonraki takip eden iş günü geçtikten sonra imzalanan sözleşme geçersiz olacaktır. d)Sözleşmelerinin yazılı olarak yapılması ve bu sözleşmenin bir nüshasının...
 2. Melisanın Faydaları Nelerdir ?

  Melisanın Faydaları Nelerdir ?

  melisanın faydaları Şifalı bitkiler Melisa Doğada bulunan binbvir çeşit şifalı bitkiden melisanın faydaları ile ilgil ibilgiler şöyle melekler :) Yatıştırıcı, sakinleştirici ve mideyi rahatlatıcı etkisi vardır. Terletici ve antiseptiktir. Virüs ve bakterileri öldürücü etkisi bulunur. Baş ağrısına ve depresyona karşı etkilidir. Çayı yapılır
 3. Demirhindinin Faydaları Nelerdir ?

  Demirhindinin Faydaları Nelerdir ?

  Demirhindi ağacı Demirhindi Yararları Demirhindinin Faydaları nelerdir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden biri olan demirhindi bitkisi, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Demirhindi ; Sıcak ülkelerde yetişen, sarı-kırmızı salkımlar halinde çiçekleri ve koyu kırmızı renkte, mayhoş tatta meyveleri olan, 20-25 metre boylarında bir...
 4. Ardıç Faydaları Nelerdir?

  Ardıç Faydaları Nelerdir?

  Ardıç nedir faydaları nelerdir Ardıç bitkisinin yararları Ardıç kullanıldığı yerler Şifalı bitkilerden biri olan ardıç alternatif tedaviler için kullanılan bitkilerden biri melekler :) Bu bitkinin faydaları ile ilgili olarak sizlerle paylaşabileceklerimiz ise şöyle :tik: Kışın yapraklarını dökmeyen daimi yeşil ağaçlardan. Yaprakları küçük pulsu veya iğne şeklinde olup 1-2 cm...
 5. kızılcığın faydaları neler ?

  kızılcığın faydaları neler ?

  Pazarlarda görürüm ama hiç almadım. Kızılcık faydalı mı ? Eskiden annem reçelini yapardı ve ben hiç sevmezdim..

Sayfayı Paylaş