Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Motorola Su Şişesinden Cep Telefonu Üretti

  Konu, 'Cep Telefonu Haberleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Motorola'nın ürettiği 'MOTO W233 Renew' adlı cep telefonu, su şişelerinin geri dönüştürülmesiyle elde edildi.

  Motorola'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, pet şişelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen plastik kullanılarak üretilen ilk cep telefonunu, 2009 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) tüketicilerle buluşturdu.

  Yüzde 100 geri dönüştürülen kağıttan üretilen kutu ve kutu içindeki malzemelere sahip olan MOTO W233 Renew cep telefonunun, ambalajının da yüzde 22 küçültüldüğü belirtilen açıklamada, ürünün, dünyanın karbon dengesi nötrleştirilmiş ilk telefonu olduğu vurgulandı.

  Açıklamada, Motorola'nın Carbonfund.org ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, bu cep telefonunun üretim, dağıtım ve kullanılma aşamalarında ortaya çıkacak karbondioksit miktarını, yenilenebilir enerji kaynaklarına ve ağaçlandırma faaliyetlerine yapacağı yatırımlarla dengeleyeceği ifade edildi.

  Cep telefonunun, kullanım ömrü üzerinde yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından Carbonfund.org tarafından verilen "Karbonsuz (CarbonFree) Ürün Sertifikası"nı almaya hak kazandığı da bildirildi.   
Motorola Su Şişesinden Cep Telefonu Üretti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Suyla çalışan cep telefonu

  Suyla çalışan cep telefonu

  Samsung suyla şarj olan cep telefonu üretti. Peki bu telefonlar ne zaman piyasaya çıkacak? Telefon suyla reaksiyona girip hidrojeni ve oksijeni ayrıştırıyor. Mikro devreler de hidrojen gazından elektrik üretiyor. Piller, telefonu 10 saat çalıştırabiliyor. Telefon 2010’da piyasada.
 2. Samsung suyla şarj olan cep telefonu üretti. Peki bu telefonlar ne zaman piyasaya çık

  Samsung suyla şarj olan cep telefonu üretti. Peki bu telefonlar ne zaman piyasaya çık

  Samsung suyla şarj olan cep telefonu üretti. Peki bu telefonlar ne zaman piyasaya çıkacak? Telefon suyla reaksiyona girip hidrojeni ve oksijeni ayrıştırıyor. Mikro devreler de hidrojen gazından elektrik üretiyor. Piller, telefonu 10 saat çalıştırabiliyor. Telefon 2010’da piyasada.
 3. Çin üretimi şarz istemeyen cep telefonu

  Çin üretimi şarz istemeyen cep telefonu

  çin telefonları fiyatları i coloured mobile zj268 fiyatı çin telefon fiyatları samsung t20 samsung t 20 Çin'de üretilen I Coloured Mobile ZJ268 cep telefonu tam 666 gün pil ömrü sayesinde şarj edilmeye gerek kalmıyor. Dual SIM kart, GSM900 / DCS1800, 3.0 inch ekran özelliklerini taşıyan telefonun en can alıcı özelliği şüphesiz ki özel 32,800mAh “süper” pili. Boyutları...
 4. Cep telefonumu suya düşürdüm ne yapmalıyım

  Cep telefonumu suya düşürdüm ne yapmalıyım

  Of ya arkadaşlarım of yaaa cep telefonumu bugün havuzda yüzerkene suya düşürdüm. E garanti kapsamınada girmez şimdi ben ne yapayım ya :S
 5. Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl Kurtarılır?

  Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl Kurtarılır?

  suya düşen telefon, suya düşen cep telefonuna çözüm, suya düşen telefon çalışırmı Günümüz de birçok kişinin artık cep telefonu var... Çağımız teknoloji çağı olduğu için firmalar son zamanlarda farklı elektronik aletleri ve teknolojik ürünleri tüketiciye sunmaya devam ediyor. Son yıllar da iyice popüler bir hale gelen cep telefonları günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi....

Sayfayı Paylaş