Mozilla, Firefox açıklarını tartışıyor

M

Misafir

Forum Okuru
#1
Mozilla, Firefox açıklarını tartışıyor
Mozilla, Firefox açıklarını tartışıyorMozilla, Michal Zalewski'nin bulduğu Firefox açıklarının kritik sonuçlar doğurabileceğini kabul etti. Güvenlik uzmanı ve araştırmacı Michal Zalewski, pazartesi günü dört tarayıcı açığını duyurarak, bunların ikisinin Firefox'u kapsadığını belirtmişti. Açıklardan birinin "yüksek risk" taşıdığını belirten Zalewski, diğerinin açığın ise "orta derecede" bir tehlike unsuru yaratabileceğini açıklamıştı.
Computerworld'ün haberine göre, Mozilla güvenlik şefi Window Snyder, bu gelişmeler üzerine şirketin güvenlik blog sayfasında yaptığı açıklamada, Zalewski tarafından ortaya çıkarılan iki açığın büyük bir probleme yol açmayacağını, ve bu açıkların "düşük" seviyeli güvenlik açığı kategorisinde sınıflandırılması gerektiğini vurguladı. Ancak Window Snyder çok geçmeden blog sayfasını güncelleyerek, bu açıkların aslında "daha büyük risklere" yol açabileceğini kabul etti.
IFRAME açığıyla, kullanıcının rızası olmadan kötü niyetli ve zararlı kodların tarayıcıdan sızdırılabileceği ve sistemlerini tehlike altına girebileceği belirtiliyor. Snyder bir açıklama yaparak, Mozilla güvenlik ekibinin, ilgili açıkların nedenlerini araştırmaya başladıklarını duyurdu.
Zalewski ayrıca yaptığı araştırma sonucu Internet Explorer 6 ve 7'de bulduğu açıkların aynısının, Apple'ın Safari tarayıcısında da bulduğunu ve kritik olarak işaretlediğini belirtti. Dün ise Kevin Finisterre "Ayın Apple açığı" adlı projesinde, Zalewski'nin açıklarını doğruladı. Apple bu açıklamalara resmi olarak bir yanıt vermedi. 
  Mozilla 7 İndir ( firefox 7 en son sürüm ) hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Mozilla Firefox Tarayıcısında Özelleştirmeler Nasıl Yapılır ? Mozilla Firefox Tarayıcısında Özelleştirmeler Nasıl Yapılır ?
Mozilla Firefox Özelleştirme Nasıl Yapılır Özelleştir Mozilla Firefox Sevgili meleklerimiz ve değerli misafirlerimiz...
Teknik Destek 0
Mozilla Firefox Kısayol Tuşları neler öğrenelim Mozilla Firefox Kısayol Tuşları neler öğrenelim
Mozilla Kısayol Tuşları Firefox Kısayol Tuşları Merhaba Sevgili melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce...
Teknik Destek 0
Mozilla Firefox Son Sürüm İndir Türkçe Mozilla Firefox Son Sürüm İndir Türkçe
Mozilla Firefox Son Sürüm İndir Türkçe

Arkadaşlar ben mozillanın son sürümünü indirmek istiyorum nerden ve nasıl yapacağım acaba?
Soru-Cevap 2
Mozilla Firefox 12 Yenilikleri Neler? Mozilla Firefox 12 Yenilikleri Neler?
mozilla firefox 12 mozilla firefox 12 yenilikler İnternet dünyasında en çok tercih edilen tarayıcıların başında gelen Moziila Firefox, Mozilla Firefox 12 sürümü ile parmaklarımızın ucuna gelmeye hazırlanıyor melekler :) Detaylar şöyle...
Teknik Destek 0
Mozilla 7 İndir ( firefox 7 en son sürüm ) Mozilla 7 İndir ( firefox 7 en son sürüm )
mozilla 7 indir mozilla 7 firefox indir mozılla mozılla ındır Mozillanın yani firefox 7. versiyonu çıktı meleklerim. Ben indirdim ve sizler için test ettim son derece hızlı ve stabil olarak çalışmakta. Dileyen arkadaşlarımız aşağıdaki resme...
Teknik Destek 5

Benzer Konular