Muğla'da 3.3 büyüklüğünde deprem

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Muğla'da 3.3 büyüklüğünde deprem


Muğla'da meydana gelen 3.3 büyüklüğündeki deprem nedeniyle kent merkezindeki vatandaşlar, heyecan ve panik nedeniyle kendilerini sokağa attı. Battaniyeler ve yorganlarla sokağa çıkan vatandaşlar, dışarıda da büyük şaşkınlık ve korku yaşadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden yapılan açıklamaya göre, dün akşam saat 20.49'da merkez üssü Muğla olan 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Muğla merkez ve çevre ilçelerde hissedilen depremin ardından vatandaşlar kendini sokağa attı. Çocuklarını battaniyelere saran Muğlalılar, uzun süre evlerine giremedi.

Deprem şokunu yaşayanlar, "Bir anda alttan sert bir sallantı hissettik. Dolaplar ile birlikte lambalar da sallandı. Deprem 3-4 saniye sürdü, ancak biz çok korktuk" dedi.

Depremde, can ve mal kaybı yaşanmazken korku ve panik yaşandı.

İZMİR BALÇOVA´DA SALLANDI

İzmir'in Balçova İlçesi'nde, dün saat 22.05'te meydana gelen sarsıntı kısa süreli paniğe neden oldu. Sarsıntının şiddetinin küçük olması nedeniyle Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından ölçümü yapılamadığı belirtildi. Sarsıntının yalnızca fay hattı üzerinde evleri olanlar tarafından hissedildiği kaydedildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından bugün saat 12.43'te, Ege Denizi'nin 10.9 kilometre derinliğinde ve 3.2 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedilmişti.

milliyet
 
CaRiZmA

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Cevap: Muğla'da 3.3 büyüklüğünde deprem

Off ya allah beterinden saklasin
 
Üst