1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri dağıtıldı

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Şişli Belediyesi'nce düzenlenen ''Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri'', törenle sahiplerini buldu. Cevahir Otel'deki törende konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, vefat eden tiyatro sanatçısı Gazanfer Özcan'ı saygıyla andığını söyledi.

  Şişli'nin bir sanat merkezi olmasını istediklerini dile getiren Sarıgül, ''Değerli hocamız Haldun Dormen'in ismini, tiyatrosunu hizmete açarak devam ettiriyoruz. İlköğretim okullarımıza biletler dağıtarak çocuklarımızı tiyatroyla tanıştırdık. Gelecek için de büyük projelerimiz var'' şeklinde konuştu.

  Tiyatro ödüllerini geleneksel duruma getirmek istediklerini belirten Sarıgül, ''Muhsin Ertuğrul hocamızın ismini yaşatmaktan büyük onur duyuyoruz'' dedi.

  Törende, ''En Başarılı Yönetmen'' ödülü, ''Çalıkuşu'' oyunuyla Hakan Altıner'e verilirken, ''En Başarılı Oyun'' ödülüne ''Maskeliler'' layık görüldü.

  ''Umut Veren Oyunculuk'' ödülünü, Tiyatro Adam'dan ''Albay Kuş'' oyuncuları kazanırken, ''Dram Dalında En Başarılı Erkek Oyuncu'' ödülünü Kazım Akşar ve Mehmet Gürhan, ''Komedi Dalında En Başarılı Erkek Oyuncu'' ödülünü ise Cihan Ünal aldı.

  Törende ''En Başarılı Kadın Oyuncu'' ödülüne ise Günay Karacaoğlu, Bilge Şen ve Tilbe Saran layık görüldü.

  ''En Başarılı Özel Tiyatro'' ödülünde ise Tiyatro Kedi birinciliği, Müjdat Gezen Tiyatrosu ikinciliği ve Tiyatro Ayna da üçüncülüğü kazandı. ''En Başarılı Yeni Tiyatro'' ödülünü ise Tiyatro Ada aldı.

  Törende ''En Başarılı Oyun Müziği'' ödülünü ''Çalıkuşu'' oyununun müziğiyle Birol Yayla ve Şenol Filiz kazanırken, ''En Başarılı Oyunlaştırma'' ödülü ''Kırmızı Pazartesi'' adlı oyunuyla Macit Koper'e, ''En Başarılı Çevirmen'' ödülü ise ''Acı'' oyunuyla Selma Yeşilbağ'a verildi.

  ''En Başarılı Işık'' ödülünü Kemal Yiğitcan, ''En Başarılı Dekor'' ödülünü Barış Dinçer, ''En Başarılı Giysi'' ödülünü Türkan Kafadar ve Duygu Türkekul kazanırlarken, ''Tiyatroya Emek Ödülü''ne layık görülen Necla Uygur'un ödülünü oğlu Süheyl Uygur aldı.

  Kazananlara ödüllerini, Şişli Belediye Başkanı Sarıgül ile tiyatro sanatçıları Haldun Dormen ve Müjdat Gezen sundular.

  Törene, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile çok sayıda davetli katıldı.
   
Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri dağıtıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Muhsin Ertuğrul

  Muhsin Ertuğrul

  sinema-tiyatro-yönetmen 1892 yılında İstanbul’da doğdu, 1979 yılında öldü. Yurt dışında (Almanya, Rusya) oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Oyunlar sahneye koydu. Darülbedayi'e yönetmen olarak girdi (1921). Türkiye'de ilk filmini 1922 yılında (İstanbul'da Bir Facia-i Aşk) yönetti. Türk tiyatrosunun kuruluşunda büyük katkıları oldu. Ve uzun yıllar Devlet Tiyatrosu Genel Müdürlüğü...
 2. Muhsin Ertuğrul Sahnesi yıkılıyor...

  Muhsin Ertuğrul Sahnesi yıkılıyor...

  Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosunun, İBB İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezince (İMP) hazırlanan ''Harbiye Kongre Vadisi Projesi'' kapsamında yıkımına başlandı. ''İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Tiyatrosuna Bağlı Sanatsal Faaliyetler-Çok Amaçlı Salonlar Alternatifli Mimari Öneri Projesi'' inşaat işi ihalesini 207 milyon YTL fiyat teklifiyle kazanan Taca...
 3. Sadri Alışık ödülleri dağıtıldı

  Sadri Alışık ödülleri dağıtıldı

  14. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, törenle sahiplerine verildi. Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde, Kerem Alışık ile Berna Laçin'in sunuculuğunu yaptığı törende onur ödüllerini, tiyatro dalında Yıldız Kenter, sinema dalında ise Türkan Şoray ve Vedat Türkali aldı. Tiyatro dalında ''Yılın en başarılı yapımının yönetmeni'' ödülüne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)...
 4. Muhsin Ertuğrul kimdir

  Muhsin Ertuğrul kimdir

  muhsin ertuğrul kimdir muhsin ertuğrul muhsin ertuğrul kimdir, hayatı, sahnesi, filmleri, tiyatrosu, Tiyatro ve sinema dünyasının başarılı ustalarından biri Muhsin Ertuğrul... Muhsin Ertuğrul hakkında detaylı bilgiler bu yazımızdadır Melek'ler. Hem tiyatro hem de sinema alanında Türkiye'de ilk önemli katkıları gerçekleştiren Muhsin Ertuğrul (bazı kaynaklarda Ertuğrul Muhsin), 28 Şubat...
 5. 18.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Dağıtıldı

  18.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Dağıtıldı

  Bu sayfa; 18.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Dağıtıldı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, 18 yıldır verilen Sadri Alışık Tyatro ve Sinema Ödülleri geçtiğimiz gece sahiplerini buldu. Geceye erkek oyuncu olarak Kıvanç Tatlıtuğ, kadın oyuncu olarak Selen Uçer damgasını vurdu. Bu yıl 18. kez düzenlenen Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri...

Sayfayı Paylaş