1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Muhsin Yazıcıoğlu için kim ne dedi?

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat haberi siyaset dünyasında büyük üzüntü yarattı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, büyük bir vatansever olarak kendisini milletine adamış, prensipli, ilkeli, dürüst, yiğit bir Anadolu çocuğu olarak hep bilinmiştir. Ben de öyle bilmişimdir'' dedi.

  TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Bundan sonra hepimize düşen, sevgili Muhsin Yazıcıoğlu'nun gittiği yolda, savunduğu ilkeler etrafında milletimizin birliği beraberliği ve huzuru için mücadele vermektir. Ne büyük insandı ki kazasında ve vefatında milletimizi birleştirdi'' dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Acımız, üzüntümüz büyüktür. Milletimizin varlığı, birliği ve geleceği konusunda çok büyük hizmetler sunmuş bir dava insanının, demokrasinin önemli bir müessesesi olan seçimler arifesinde görevinin başında, bir seçim toplantısından diğer bir seçim toplantısına giderken hayatını kaybetmiş olması milletimiz açısından çok üzücüdür. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu Bey ve değerli dava arkadaşları demokrasimizin şehididirler'' dedi.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Yazıcıoğlu'nun vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ''Büyük bir vatansever, büyük bir vatan evladı, millet için çok acı çekmiş, ıstırap çekmiş büyük bir vatanseveri kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz'' dedi.

  İstanbul Valisi Muammer Güler, Yazıcıoğlu'nu idarecilik döneminden tanıdığını ifade ederek, ''5 yıllık İstanbul Valiliği görevim süresince her zaman bizlere yardımcı olup, arkamızda oldu. Her zaman birleştirici vasfı olan Yazıcıoğlu'na rahmet dilmiyorum. Bu milletin her ferdi, bu acıyı hissetmiştir. Başımız sağolsun'' dedi.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yazıcıoğlu'nun, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun herkesin gönlünü kazanmış, milliyetçi ve muhafazakar hayatını ideallere adamış bir insan olduğunu ifade etti.

  BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, ''Yazıcıoğlu 'vatan' dedi, 'millet' dedi, 'bayrak' dedi. Hep ezilenlerin ve mazlumların sesi oldu. Şimdi ezilenler, mazlumlar onun için Fatiha okuyor'' dedi.

  BBP İstanbul İl Başkanı Kazım Ayaydın, ''Bugün bu lidere halimizi gösterme zamanıdır. Değerli alperenlerimize ve partililerimize metanet diliyoruz.'' dedi.

  Eski TBMM Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Muhsin Yazıcıoğlu ile çok yakın ilişkileri bulunduğunu, yıllardır ''kardeş gibi'' olduklarını anlatarak, Türkiye'nin çok önemli bir siyaset adamını yitirdiğini ifade etti.

  Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Yazıcıoğlu'nun vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ''O sıradan bir siyasetçi değildi. Yüzlerce, binlerce gencimize yeni ufuklar açmış, onları etrafında toplamış büyük bir dava adamıydı'' dedi.

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Yazıcıoğlu'nu 1974'ten beri tanıdığını belirterek, ''Benim de reisimdi, benim de başkanımdı. Gerçekten yeri doldurulamayacak bir insan'' dedi.

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, ''Anadolu'muzun yiğit bir evladı, vatanı, milletini seven, büyük çileler, acılar, ıstıraplar çeken bir insandı. Düzgün bir siyaset çizgisi vardı. Doğru bildiğini yapma gayretindeydi'' diye konuştu.

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, yıllarca bu ülke için çile çekmiş, hayatını bu ülkede yaşayan insanların geleceğine, mutluluğuna harcamış, inancı doğrultusunda eğilmeden, bükülmeden hareket eden değerli bir vatan evladını kaybettiklerini söyledi.

  Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, Yazıcıoğlu'nun bulunacağı yönünde gündüz saatlerinde az da olsa bir ümit taşıdıklarını bildirerek, ''Ümidimizi muhafaza ettik ama olmadı. Karakterli, sırtımızı her zaman verebileceğimiz bir kardeşimizi, dostumuzu kaybettik. Acılarımızın derinliğini, hatıralarımızın büyüklüğünü içimizde hep muhafaza edeceğiz'' dedi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Yazıcıoğlu'nun inandığı değerler uğruna mücadele ederken ciddi badireler, sıkıntılar yaşadığını, buna rağmen ilkelerinden ve değerlerinden asla taviz vermediğini belirterek, ''Üzüntümüz büyük, acımız tazedir'' dedi.

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan çok genç yaşta memlekete hayırlı hizmetler yapacağından emin oldukları bir kardeşlerini kaybettiklerini ifade etti.

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bekaroğlu, Yazıcıoğlu'nun duruşundan taviz vermeyen değerli bir siyasetçi olduğunu, Türkiye'nin bu değerli siyasetçiyi yitirdiğini bildirdi.

  DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Yazıcıoğlu'nun vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ''Bu toprakların ve Anadolu'nun samimi insanını kaybettik'' dedi.

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun, Yunus Emre'nin ''Bir yiğit öldü diyeler, üç günden sonra duyalar, soğuk su ile yuyalar, şöyle garip bencileyin'' şiirine atıfta bulunarak, ''Yiğitçe yaşadı, Yunus'un dediği gibi öldü. Allah bütün siyasetçilere böyle yaşam, böyle hayat, böyle ölüm nasip etsin. Allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun'' diye konuştu.

  Eski bakanlardan Agah Oktay Güner, ''Yazıcıoğlu, Allah'ın yarattığı özel bir ruhtu. Yedi yıl süren Mamak çilesini bile tebessümle karşıladı. Eğilmeden, bükülmeden yaşadı'' şeklinde konuştu.

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Yazıcıoğlu'nun vefatından büyük acı ve üzüntü duyduğunu belirterek, ''33 yıllık arkadaşımdı. Bu dünyada rahat yüzü görmedi. Öyle inanıyorum ki rahatı öbür dünyada bulacak. Yine öyle inanıyorum ki bu dünyadan şehit olarak ayrıldı'' dedi.

  Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, ''Çok yakın dostum, değerli bir insandı. Siyasi yönü bir yana, aynı zamanda bir gönül adamıydı. Birlik, beraberlik ve Türk camiası için çalışmıştı. Can yaratana aittir. Kadere teslim olmak gerekir'' dedi.

  Berlin Alperen Ocakları Başkanı Mustafa İnan, Yazıcıoğlu'nun kendini Türk milletine adamış bir vatan evladı olduğunu belirterek, ''Bizleri öksüz bıraktı. Kolumuz kanadımız kırılmış vaziyetteyiz. Türk milletinin her kesimi tarafından sevilen bir insan olduğunu ortaya koydu'' dedi.
   
 2. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS
  Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu için kim ne dedi?
  Sagi solu, her kisim tarafindan sevilen biriydi, adam gibi adam derler ya iste Muhsin Yazicioglu onlardan biriydi, sadece siyasi görüsü degil karakteri, davranisi, huyu güzel bir liderdi, mekanin cennet olsun ALPEREN...
   
Muhsin Yazıcıoğlu için kim ne dedi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. BBP: Muhsin Yazıcıoğlu hayatını kaybetti

  BBP: Muhsin Yazıcıoğlu hayatını kaybetti

  BBP: Muhsin Yazıcıoğlu hayatını kaybetti Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği haberini BBP Genel Sekreteri Topçu, parti genel merkezinde açıkladı. Yalçın Topçu, parti adına yaptığı açıklamaya, ''Müslümanlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, milliyetçiler, ülkücüler, Alperenler, liderimiz,...
 2. Muhsin Yazıcıoğlu için ilk tören TBMM'de

  Muhsin Yazıcıoğlu için ilk tören TBMM'de

  Helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu için ilk tören TBMM'de yapılacak. BBP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yazıcıoğlu'nun cenazesi saat 10.30'da parti yöneticileri, il başkanları ve Alperen Ocakları üyelerince Gazi Hastanesi'nden alınarak TBMM'ye getirilecek. Saat 11.30'da TBMM'de gerçekleştirilecek törenin ardından konvoy eşliğinde Kocatepe...
 3. Muhsin Yazıcıoğlu toprağa verildi

  Muhsin Yazıcıoğlu toprağa verildi

  Yazıcıoğlu'nun cenazesi, BBP Genel Merkezi önüne bir buçuk saatte getirilebildi. Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenazesi, Başkent Ankara'da defnedildi. 25 Mart Çarşamba günü geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, bugün Ankara'da farklı noktalarda düzenlenen törenlerin ardından...
 4. Muhsin Yazıcıoğlu Yazıcıoğlu suikaste mi kurban gitti?

  Muhsin Yazıcıoğlu Yazıcıoğlu suikaste mi kurban gitti?

  BBP Ankara İl Başkanı, Muhsin Yazıcıoğlu hakkında olaydan 15 gün önce suikast ihbarı aldıklarını söyledi. BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, Haber Türk Gazetesine verdiği röportajda kazadan 15 gün önce suikast ihbarı aldıklarını ama doğrulatamadıklarını söyledi; yine kaza öncesi Yazıcıoğlu'nun kişisel bilgilerinin yer aldığı laptopun da çalındığını vurguladı. GSM şirketinin verdiği...
 5. Meclis'te 'Muhsin Yazıcıoğlu' mesaisi

  Meclis'te 'Muhsin Yazıcıoğlu' mesaisi

  BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun, ölümüyle ilgili araştırma önergeleri bugün TBMM'de görüşülecek. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin helikopter kazasında yaşamını yitirmesinin ardından gündeme gelen iddiaların araştırılmasıyla ilgili AKP, CHP ve MHP’nin ayrı ayrı verdiği araştırma önergeleri bugün birleştirilerek görüşülecek ve ardından da partilerin mutabakatı...

Sayfayı Paylaş