1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Murdoch, Sabah ve atv için şirket kurdu

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  ABD'li medya patronu Rupert Murdoch, 5 Aralık'a ertelenen atv-Sabah satış ihalesine katılma niyetini resmileştirdi. Kısa süre önce News Corp şirketi aracılığıyla TMSF'den ihale şartnamesi alan Murdoch dün de kendisine ait News Netherlands BV aracılığıyla Türkiye'de bir medya şirketi kurdu.
  'İştirak Radyo ve Televizyon' adlı yeni şirketin amaçları arasında, "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun 4 Eylül 2007 tarihinde Resmi Gazete'de ilan yoluyla duyurmuş olduğu ve 'atv-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü' satış ihalesine teklif vermek ve ihale edilen ticari ve iktisadi bütünlüğü devralmak" maddesi de yer aldı.

  İştirak Radyo ve Televizyon şirketinin yüzde 74'ü Güner Hukuk Bürosu'ndan 1969 doğumlu avukat Ece Güner'e, yüzde 23'ü Murdoch'a ait News Netherlands BV'ye, yüzde 1'i ABD'li Jeffrey Edward Palker'a, yüzde 1'i ABD'li Laura Ann O'leary'ye ve yüzde 1'i de Güner Hukuk Bürosu'ndan 1983 doğumlu avukat Ömer Er'e ait oldu.


  Yüzde 75'i Türklerde

  Şirketin yüzde 75'inin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları üzerinde olduğu görüldü. Türkiye'de yasalar yabancıların televizyonlardaki hisse oranını yüzde 25'le sınırlıyor.
  TMSF'nin açıkladığı şartlara göre, muhammen bedeli 1.1 milyar dolar olarak belirlenen atv ve Sabah satış ihalesine katılacak ortaklığın özkaynak toplamının en az 300 milyon dolar olması gerekiyor.

  Bunun en fazla yüzde 25'inin yabancı, yüzde 75'inin yerli ortaktan gelmesi lazım. Konsorsiyumda yabancı ortağın yanında en fazla iki Türk ortak olabiliyor. Türk ortaklardan birinin medya şirketi olması gerekiyor.

  İştirak Radyo ve Televizyon şirketinin Başkanı olarak News Netherlands'ı temsilen News Corp Başkan Yardımcısı ve Avrupa Başkanı Irving Martin Pompadur seçildi. Edward Palker başkan yardımcısı olurken Güner, O'leary ve Er yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirildi.

  Milliyet'in telefonla ulaştığı Ece Güner, konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmak istemediğini söyledi
   
Murdoch, Sabah ve atv için şirket kurdu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sabah-ATV ihalesi ertelendi

  Sabah-ATV ihalesi ertelendi

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), katılımcılardan gelen talepler ve araya giren Bayram tatili dolayısıyla ATV-Sabah ticari bütünlüğünün satış ihalesini 5 Aralık’a, pazarlık tarihini de 7 Kasım’a erteledi. ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satış İlanı 4 Eylül’de Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Bu kapsamda ön yeterlilik için san başvuru tarihi 15 Ekim, bilgi odası kapanış tarihi 31...
 2. Okan Bayülgen ve Eşi Şirket Kurdu

  Okan Bayülgen ve Eşi Şirket Kurdu

  şirin bayülgen okan bayülgen şirketi okan yapım şirketi in eşi kim in karısı kim OKAN BAYÜLGEN,31 ARALIK 2008'DE SEVGİLİSİ ŞİRİN EDİGER İLE İTALYA'NIN BAŞKENTİ ROMA'DA EVLENMİŞTİ. Okan Bayülgen ile 7 yıldır reklamcılık yapan eşi geçtiğimiz hafta ortak bir şirket kurdu. Şirketin yüzde 60 hisessi Şirin Bayülgen'e yüzde 40 'ı ise Okan Bayülgen'e ait.
 3. Burhan ve Şahika film şirketi kurdu!

  Burhan ve Şahika film şirketi kurdu!

  Hayırlı uğurlu olsun inaşallah güzel filmler çekerler:) Türk televizyon dünyasının en popüler komedi dizilerinden Avrupa Yakası’nın Burhan Altıntop’u Engin Günaydın ve Şahika Koçarslanlı’sı Binnur Kaya, ortak şirket kurdu! Kısa süre önce sona eren Avrupa Yakası’nda yıllarca ‘Beyaz Türk’ ve üst düzey yönetici olma hayallerinin peşinden koşan Burhan Altın**** böylelikle...
 4. kuru,yaglı ve cansız saclar için birebir

  kuru,yaglı ve cansız saclar için birebir

  cansız saçlar için ne yapmalı SAÇ BAKIMI [ kuru ve cansız saçlar için ] badem yagı-susam yagı-çörekotu yagı-menekşe yagı- natürel sızma zeytin yagı- kekik yagı- ceviz yagı- hindistan cevizi yagı- çam terebenti esansı karıştırılıp saclara 2 -3 günde bir masaj halinde sürülür.1 -2 saat bekletildikten sonra yıkanır.. fiyat listelerine baqtım ve bu size 35.00 TL ye patlar... babam aktar...
 5. Sert ve kuru eller için

  Sert ve kuru eller için

  kuru eller için bakım kuru eller için ne yapmalı kurumuş Melişlerim işte şize çok kolay evde uygulayabileceğiniz bir el bakım önerisi:) Uygulama 1 litre sıcak su 1 tatlı kaşığı soda 1 tatlı kaşığı karbonat Malzemeler karıştırılır eller bu karışımda bekletilir ve masaj yapılır.

Sayfayı Paylaş