1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.676
    Ödül Puanları:
    113

Müslüm Gürses Anısına 45 Ünlü İsimden Albüm!

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa, Müslüm Gürses Anısına 45 Ünlü İsimden Albüm haberi hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, geçtiğimiz Mart ayında ardından pek çok güzel eser ve hayran bırakarak hayata veda eden Müslüm Gürses anısına bir albüm yapma hazırlığı başlandı. Tam 45 ünlü ismin okuyacağı Müslüm Gürses parçalarından oluşan albümü Eflatun Müzik'in sahibi Medeni Uçar projelendirmiş. Ünlüler yakında albüm için stüdyoya girecekler. İşte detaylar...

Mart ayında vefat eden Müslüm Gürses anısına albüm hazırlanıyor. Dev proje için sanat dünyasından 45 ünlü isim stüdyoya girecek, Gürses’in şarkılarını seslendirecek.

SANAT dünyasının ünlüleri, 3 Mart’ta vefat eden arabesk müziğin babası Müslüm Gürses’in anısına hazırlanacak albüm için stüdyoya giriyor. 45 ünlü isim, Gürses’in 45 hit şarkısını seslendirecek. Eflatun Müzik’in sahibi Medeni Uçar’ın başlattığı, koordinatörlüğünü Derya Karaoğlu’nun yaptığı projeye dahil olan isimler arasında Nazan Öncel, Hayko Cepkin, Rafet El Roman, Hakan Aysev, Şevval Sam, Haktan, Ömür Gedik, Yeşim Salkım, Seda Sayan, Uğur Polat, Zara, Kubat, Fettah Can, Alex, Genco Arı, Pelin Yılmaz ve Ebru Yaşar’ın yanı sıra Okan Bayülgen, Semih Saygıner, Bay J, Mustafa Üstündağ ve Ahmet Kural’ın da adı geçiyor. 3 CD’den oluşacak albüm, 1 Mayıs’ta “45 Yıllık Baba Şarkılar” adıyla piyasaya çıkacak. Arşivlik çalışmanın lansmanı, Müslüm Gürses’in doğum günü olan 7 Mayıs’ta yapılacak.

Projeye başlayamadı
    Müslüm Gürses, Eflatun Müzik’le bu albüm için anlaşma yapmıştı. Gürses albüme başlayamadan vefat edince, yapım şirketi projeyi hayata geçirme kararı aldı.

Müslüm Gürses, müzikal anlamda son işbirliğini Ardem’le yapmış, genç şarkıcıyla “Vazgeçmek Kolay mı?” şarkısını seslendirmişti. Sanatçı, düetin klibinde de rol almıştı.
    hürriyet

Müslüm Gürses Anısına 45 Ünlü İsimden Albüm! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müslüm Gürses - Gökyüzü

Müslüm Gürses - Gökyüzü

Gökyüzü hüzünlü matem var sanki Kimbilir kaç seven sabahı bekliyor Gökyüzü hüzünlü matem var sanki Kimbilir kaç seven sabah bekliyor Doğacak güneşe hayli zaman var Dertler peşi sıra çile bitmiyor Doğacak güneşe hayli zaman var Dertler peşi sıra çile bitmiyor Korkunun ecele faydası yokki Yarı yoldan dönmek neyi halleder Belamı bulmuşum bulduğum kadar Ya bu aşkın sonu gelir, ya gider Belamı...
  2. Müslüm Gürses - Gitti

Müslüm Gürses - Gitti

İçimde özlemin bitmeden daha Gönlümü kedere bırakıp gitti Ne hoşçakal dedi ne de elveda Yabancılar gibi bırakıp gitti Gitmeseydi onun kulu olurdum Çiğneyip geçtiği yolu olurdum Bir ömür aşkıyla dolu olurdum Ne yazık bunları bilmeden gitti Şimdi mevsim hazan gönül elinde Hıçkırığa döndü adı dilimde Gelirmi gelmezmi günün birinde Cevapsız sorular bırakıp gitti Gitmeseydi onun kulu olurdum...
  3. Müslüm Gürses - Alışırım

Müslüm Gürses - Alışırım

Kısmet değilmiş mutluluk Unutmaya çalışırım Bir sevenim olur elbet Sevmesende alışırım Sende açsamda gözümü Yoktu bu aşkın çözümü Zaman avutur gönlümü Hasretine alışırım Hep aynı kalsa acılar İnsanoğlu nasıl yaşar Birgün küllenir anılar Yanmayada alışırım Sende açsamda gözümü Yoktu bu aşkın çözümü Zaman avutur gönlümü Hasretine alışırım __________________
  4. Müslüm Gürses - Ağlamaklıyım

Müslüm Gürses - Ağlamaklıyım

Bu ayrılık beni derinden vurdu Acılar içinde ağlamaklıyım Umutlarım uzak diyara göçtü Çıkmazlara düştüm ağlamaklıyım Yaralı şu gönlüm yüzüm gülmüyor Yıllar geçti hala çilem bitmiyor Hasretin dünyamı yakıp yıkıyor Hicranlar içinde ağlamaklıyım Avunurum senin hayallerinle Mutlu olurum belki günün birinde Bana bıraktığın zor günlerimle Boğuşur yüreğim ağlamaklıyım Çaresiz yüreğim ağlamaklıyım...
  5. Müslüm Gürses ....

Müslüm Gürses ....

1953'ün 7 Mayıs günü Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi'nin Fıstıközü köyünde Dünyaya Merhaba Der Müslüm Akbaş. Evet Evet Yanlış Duymadınız Müslüm Gürses Müslüm Akbaş olarak dünyaya gelir ve daha sonra Gürses Soy ismini alır. Babası Mehmet Akbaş Annesi Emine Akbaş Kardeşleri Ahmet ve Zeyno ile Zor koşullarda hayat mücadelesi vermektedir o zamanlar. zaman zorluklarla karşılaşmaktan yılmamıştır....

Sayfayı Paylaş