1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0

Müslüm Gürses - Kız Niye (Giderem)

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

giderem burdan artik bas acik yaka yirtik isterem gamsiz gidem
    gam gelir gamdan artik

[Nakarat]
    kiz niye heyran niye
    öldüm yar diye diye
    geceler gel yanima
    türkü söylerem siye
    (hoyrat söylerem siye)

giderem bende bende
    bir arzum kaldi sende
    ayva gibi sarardim
    din iman yokmu sende

Müslüm Gürses - Kız Niye (Giderem) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müslüm Gürses - Unutamazsın

Müslüm Gürses - Unutamazsın

unutamazsın nota Karanlık çökünce sokağımıza Köşsede ben varım unutamazsın O mutlu günler hep gelir aklıma Sen beni ömrünce unutamazsın Mektupları yırtıp attım diyelim Resimleri yırtık yaktım diyelim Bir mazi var olup nasıl sileyim Sen beni ömrünce unutamazsın Ah edip adını her anışımda Bir kerem misali her yanşımda Bir hayal olurum yanı başında Sen beni ömrünce unutamazsın Mektupları...
  2. Müslüm Gürses - Ömrüme Verilen Bu Ceza Niye

Müslüm Gürses - Ömrüme Verilen Bu Ceza Niye

Yağmurlu bir günde doğdum anamdan Gökler ağlıyormuş ben doğdum diye Doğarken günahkar olur mu insan Ömrüme verilen bu ceza niye Ne yaptım allahım dertli doğacak Sevipte ömrümce acı duyacak Hangi günüm bana derman olacak Ömrüme verilen bu ceza niye Hangi günüm bana derman olacak Ömrüme verilen bu ceza niye Dost diye sarıldı bağrım kanadım Mutluluk aradım ömrüm ağladı Vurdu süründürdü felek...
  3. Müslüm Gürses - Nilüfer

Müslüm Gürses - Nilüfer

Zamanın eli değdi bize Çoktan değişti her şey Aynı değiliz ikimiz de Zaaflarına bir gece Hatalarına bir nilüfer Sevgisizliğine bir kalp verdim Artık geri ver Geri veremezsin aldıklarını Artık geri ver Geri verilmez hiçbir yanılgı Yokluğuma emanet et Sende benden kalanları Her şeyi al Bana beni geri ver Bir şansım olsun Başka yer, başka zaman Sensiz ömrüm olsun __________________
  4. Müslüm Gürses - Merhaba

Müslüm Gürses - Merhaba

Merhaba yıllar sonra gelen sevgili Merhaba gözyaşıma en son teselli Kış içinde baharlar getirdin sanki Merhaba kalbe doğan aşkın müjdesi Merhaba yıllar sonra gelen sevgili Dönmeyecek sanmıştım güzel günlerim Ansızın geliverdi sevmenin vakti Bitti hasret,mutluluk bizimle şimdi Merhaba kalbe doğan aşkın müjdesi Merhaba yıllar sonra gelen sevgili Merhaba __________________
  5. Müslüm Gürses ....

Müslüm Gürses ....

1953'ün 7 Mayıs günü Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi'nin Fıstıközü köyünde Dünyaya Merhaba Der Müslüm Akbaş. Evet Evet Yanlış Duymadınız Müslüm Gürses Müslüm Akbaş olarak dünyaya gelir ve daha sonra Gürses Soy ismini alır. Babası Mehmet Akbaş Annesi Emine Akbaş Kardeşleri Ahmet ve Zeyno ile Zor koşullarda hayat mücadelesi vermektedir o zamanlar. zaman zorluklarla karşılaşmaktan yılmamıştır....

Sayfayı Paylaş