Müslüman değilim

Müslüman değilim
Siyasi görüşünü açıklamaktan çekinmeyen Lale Mansur "Söz Sende" programında "’Ben müslüman değilim’ dedi.
Cumhuriyet mitinglerinin darbe planlarının bir parçası olduğu düşüncesini taşıdığını söyleyen Lale Mansur, müslümanlığa da inanmadığını açıkça ifade etmekten çekinmedi. "İnanmıyorum, o yüzden müslüman değilim. Bize din dersinde namaz kılacaksın, oruç tutacaksın, 5 şartı var falan öğrendik. Bunları yapmayan bir sürü insan ben müslümanım diyor. Nereden müslüman oluyor anlamadım. Ama kendini öyle zannetmek hoşuna gidiyor herhalde. Ona da bir diyeceğim yok" diye konuştu.
Beni sevmeyen sevmesin
Bir oyuncu olarak siyasi bakış açısını ortaya koymaktan çekinmediğini de ifade eden Mansur, "Fenerbahçeli mi Beşiktaşlı mı olduğunu söylemeyen oyuncular tanıyorum! Beni sevmesinler. Benim gibi düşünenler beni sevebilir, hiç kimse beni sevmesin ne yapayım! Çenemi tutamıyorum, duramıyorum bir noktadan sonra" dedi. Lale Mansur, sadece iyi bir insan olmaya çalıştığını ve komplekslerini törpüleme çalıştığını ifade etti.
Laikleri anlıyorum ama...
Türbanlı öğrencilerin üniversitelere alınmamasının da yanlış bir tutum olduğunu ifade eden Mansur, "Laikleri anlıyorum ama mesela bir yerde okudum geçenlerde; Nişantaşı’nda 10 tane kapalı görünce ’Artık bizim mahallemize kadar geldiler’ falan diyorlar. Anadolu’ya hiç gitmiyor mu bu insanlar? Anadolu’nun ne kadarının başı kapalı? Bu bir siyasi tercih evet. Dolayısıyla üniversitelerde olması gereken bir şey bu, 18 yaşından sonra bu siyasi tercihi gösterilebilmeli. Bizim başı açık arkadaşların, ileride bu hakların elinden alınma ihtimali olabilir diye şu anda saçını kapamak isteyen birisinin öğrenim hakkının elinden alınmasını ben pek vicdanıma, içime sindiremiyorum açıkçası" diye konuştu.
Kime oy verdiğini de saklamadı
Kendisinin demokrasiden yana olduğunu söyleyen Lale Mansur, "Hiç bir zaman AKP’ye oy vermedim ve vereceğim de yok. Çok şükür Baskın Oran çıktı ve bu zorluktan bizi kurtardı geçen sene. CHP’Ye günahımı bile vermem. Bu kadar antidemokratik... Sosyal demokrat mı? Hiç, alakası yok..." şeklinde konuştu.
Son dönemde ülkede yaşanan siyasi gerginlikleri yorumlayan Mansur, ’Şeriat gelecek’ söylentilerine inanmadığını ifade etti ve "Eskiden insanlar komünizm ile korkutuluyordu. Komünizm gelmedi de gitmedi de zaten. Şimdi şeriat devleti diye korkutuluyor. Bu da bir gerçek değil bence. Bu konuda herhangi bir endişe duymuyorum çünkü yayınlanan araştırmaları okuyorum. Laik kısmın, başı kapalı olanların hepsini birden aynı kefeye koyması... Herşeyden önce mantığa aykırı bu. Sosyologların yaptığı bir sürü alan çalışması var. Bu gösteriyor ki böyle bir tehlike yok" açıklamasını yaptı.

hurriyet.com
 
N

no man no cry

Yeni Üye
Üye
Cevap: Müslüman değilim

bunlardan her yerde var.daha önceden zaten inanmak istemeyen, bakın inanmayan demiorum, inanmak istemeyen bazı çevreler (şekil a1), islama uymayan bazı islamcıları(!) -her ne hikmetse- eleştirip kendi çıkarları doğrultusunda bi pay elde edebilmekle yetiniorlar.hiç kimse kusura bakmasın ama başkalarını eleştirebilen insan, diğer başkalarının eleştirisine açık olmalıdır die düşünüorum ve bunu yapıorum.yani resmen hindu mahallesinde inek satmak ya da müslüman mahallesinde salyangoz...
 
N

no man no cry

Yeni Üye
Üye
Cevap: Müslüman değilim

bu arada emeğine sağlık pasika.paylaşım için saol
 
Üst