1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mustafa Kemal demek,

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

mustafa kemal demek atatürk demek şiiri mustafa kemal özgürlük ne özgürlük sözleri Mustafa Kemal demek,
    Kafalardan cahilliği silmek.
    Geçmişi hiç unutmadan
    Gelecekler tarafından sevilmek
    Mustafa Kemal demek,
    Kendini bilmek.
    Türkiyemiz için uykusunu bölmek.
    Mustafa Kemal demek,
    Hak davada yiğitçe ölmek.
    Mustafa Kemal demek:Barış,
    Vatanı savunmaktır, karış karış.
    İnsanlığa faydalı yarış.
    Mustafa Kemal demek,
    Allah'a insanca varış.
    Düşmanları yurttan atan
    Türklüğün şanına şan katan.
    Mustafa Kemal demek,
    Biz ölsekte 'Sağ Olsun Vatan! '
    Mustafa Kemal demek,
    Göklerde özgür kanat.
    Mustafa Kemal demek,
    İlerlemek, hainlere inat.
    Mustafa Kemal demek,
    Okulalr dolusu çiçek
    Mustafa Kemal demek,
    Günlerimiz hep mutlu geçecek...

Mustafa Kemal demek, konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mustafa Kemal Atatürk'e

Mustafa Kemal Atatürk'e

Mustafa Kemal Atatürk'e Seni resimlerde gördüm ilk kez, sonra hece hece ezberlettiler adını ............A - ta - türk............ neden Atatürk'tün ve neden benzerin yoktu..? yavaş yavaş öğrendim neler yaptığını, içinde büyüyen Türkiye Cumhuriyeti aşkı sarı saçlarında fırtınalar, mavi gözlerinde dev dalgalar oluyordu... bir ulusun yoktan varolmayı seçebileceğini ölüme koşar...
  2. Mustafa Kemalin yazdığı kitaplar

Mustafa Kemalin yazdığı kitaplar

nutukun yazılış amacı nutuk un yazılış amacı nutuğun nutuk adlı eserin Mustafa Kemal Atatürk, yaşamının her döneminde kitapla bütünleşmiştir. Bu okuma sevgisinin kendisine sağladığı bilgi birikimini zaman zaman yazmaya dönüştüren Atatürk, yaşamının farklı dönemlerinde farklı konularda kitaplar yazmıştır. Yazdıkları gerek güncelliği, gerekse yol göstericiliği açısından bu gün dahi tartışmasız...
  3. Mustafa Kemal ATATÜRK....

Mustafa Kemal ATATÜRK....

MUSTAFA KEMAL Dünyada tabiatın binbir tecellisi var, Korkunç olursa kıştır,munis olursa bahar. Görmüşe benzer mi hiç bahsetsem ikisinden Birinin tipisinden, ötekinin sisinden. Bazen durgun denizin görürüm taştığını, Yükselen dalgaların göğe yaklaştığını, O dalgalar ki yılda yalnız bir gün şahlanır, Şahlandı mı ne kıyı, ne koy, ne yelken tanır.. Engini alt üst eden bu rüzgarların adına,...
  4. mustafa kemal seslense

mustafa kemal seslense

behçet kemal çağlar mustafa kemal seslense mustafa seslense behcet çağlar şiiri MUSTAFA KEMAL SESLENSE Yüzyıllar öncesinden Yüzyıllar sonrasından sesleniyorum size Ben Mustafa Kemal' im heyy... Ben Mustafa Kemal' im Büyük büyük denizlerim vardır benim Hürriyeti içmiş dalgalarım, Hürriyetle kabarmış dalgalarım vardır benim Ulusumun yanında sevincim Ben Mustafa Kemal' im heyy......
  5. Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk'ün çocukluk ve gençlik anıları nelerdir ?

Sayfayı Paylaş