Mutfakta yeşil şıklık

M

Misafir

Forum Okuru
Mutfakta yeşil şıklık
Yeşilin rahatlatıcı etkisinden yararlanıp mutfağınızda daha ferah ve huzurlu bir atmosfer yaratabilirsiniz.

imperiaflex_0_0_0.jpgRahatlık ve güven veren, tazeliğin simgesi yeşil, sıradan bir mutfağı huzurlu bir cennete dönüştürmek için ideal bir renktir. Keskin yeşil elma ve yumuşak Zen yeşili tonlarını, beyazın dengeleyici etkisiyle bir arada kullanarak şıklığı yakalayabilirsiniz.

TAVAN
Beyaz ve yeşil, mutfaklar için klasik bir renk kombinasyonudur. Buradaki düz tavanda olduğu gibi, genellikle bu gibi boş alanlarda kaybolabilecek sıcaklık hissini ortaya çıkarmak amacıyla sıcak sarı tonlar taşıyan kırık beyaz renk kullanabilirsiniz. Sarı tonların eklenmesiyle sıcaklık kazanan bu renk, saf beyazın kullanılacağı durumlarda gölgelenme riskiyle karşı karşıya kalan geleneksel görünümü tam tersine çok daha değerli bir hale dönüştürüyor.

SOL DUVARLAR VE TAVAN KİRİŞLERİ
Bu alanlarda, kontrast duvarlardaki daha koyu yeşil tonları dengeleyen yeşilin daha açık bir tonunu seçebilirsiniz. Böylece alanın çok daha ferah, sakin ve dingin bir görünüme kavuşmasını sağlamış olursunuz. Yeşil, renk tayfının merkezinde yer alması nedeniyle mükemmel bir dengeleyicidir. Bu uyumlu renk, aynı zamanda dekorasyonun, neredeyse her renkteki eşya, sofra takımı ve kumaşlarla iyi sonuç vermesini sağlıyor. Ayrıca karanlık köşelere ve çalışma alanlarına ışığın ulaşmasına yardımcı oluyor. Rengin üst kirişler boyunca devam ettirilmesi ise, tavana ekstra bir hoşluk verirken, tavanın dekorasyonla uyumlu hale gelmesine de yardımcı oluyor. Ve rahatlatıcı bir ambiyans yaratıyor.

AHŞAPLAR
Dekorasyonda kullandığınız ahşap işlerini; tamamlayıcı bir detay olarak, yeşil tonlarının daha çok vurgulanması ve tüm dekorasyonun dengelenmesi amacıyla üzerlerinden bir kat kırık beyaz geçerek yenileyebilirsiniz.

ANA DUVARLAR
Yeşilin taze ve canlı bir tonu ile boyanan ana duvarlar, çalışma alanı ile yemek alanı arasında bir ayrım yaratıyor. Ayrıca odanın her yerinden de bu uzak noktaya dikkatleri çekiyor. Mutfaklar için özel olarak üretilen duvar boyaları çok işe yarar. Tüm yüzeylerde uygulayabileceğiniz akrilik mat emülsiyon ile, mutfakta kaçınılmaz olarak oluşan neme ve lekelere karşı dayanıklılık sağlayarak, duvar boyalarının çok daha uzun süre yeni görünümlerini korumalarına yardımcı olursunuz. Bu tip boyalar aynı zamanda, duvarlardaki iz ve çiziklerin bir bezle kolay ve hızlı bir şekilde temizlenmesine de imkan verir.

DOLAPLAR
Harika kırık beyaz bir ton taşıyan el boyaması dolaplar, dekoru aşırı modern görünmekten koruyor ve alana gerektiği ölçüde ferahlık katıyor. Kullanabileceğiniz akrilik saten boya, temizlenebilir cilası ile pratik bir seçim.

Hayalinizdeki mutfağa sahip olun:
* Çok daha az uçucu organik bileşikler içeren ve dolayısıyla sağlığa daha az zarar veren akrilik su-bazlı bileşimli bir boya tercih edin.
* Mutfakta duvar kağıdı kullanmak iyi bir fikirdir, ancak rutubete dayanıklı özel ürünleri seçin.
* Klasik bir görünüm için, duvarları kırık beyaza boyayın ve mutfağınıza çeşitli kumaş ve hoş mutfak eşyaları ile renkler katın.
* Beyaz dikdörtgen fayanslardan oluşan tezgah ve ocak arkalıklarını, klasik görünüme modern esinti katmak için kullanın.
* Işığı yansıtması için tavanı her zaman beyaza boyayın.
*Mutfak süpürgelikleri çok fazla kirlenebilen alanlar olduğu için süpürgeliklerde temizlenebilir cilası olan akrilik boya kullanın.
*Hafifçe ıslattığınız bir dilim ekmek ile mutfak duvarlarınızdaki kirli parmak izlerini çıkarabilirsiniz.
 
Üst