1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Mutlu olun, sigarayı bırakın!

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Mutlu olun, sigarayı bırakın!


  Dünyada 27 yıldır uygulanmasına rağmen Türkiye’de yeni yaygınlaşmaya başlayan luxopunktur yöntemiyle, nikotinin vücudun üretmesini engellediği mutluluk hormonunun harekete geçmesi sağlanarak, yoksunluk hissi yaşatmadan sigara bağımlılığına 4 günde son veriliyor.

  Konya’da luxopunktur yöntemini uygulayan özel bir hastanenin Başhekim Yardımcısı Dr. Kutsi Öncü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sigarada bulunan nikotin ile mutluluk hormonu diye bilinen endorfin arasında ters bir ilişki olduğunu söyledi.


  Sigara kullanan kişilerin vücudunun, nikotin nedeniyle endorfin salgılayamadığını belirten Öncü, 'Nikotin kana girdiği zaman, endorfin hücreleri mutluluk hormonunu üretemez tek suçlu küresel ısınma değil hale gelir. Böyle bir durumda kişi, artık mutluluğu nikotinde arar. Nikotin, sigara bağımlısına yalancı bir mutluluk hissi verir' dedi.
  Hastanelerinde uyguladıkları luxopunktur yönteminde, bir cihaz yardımıyla vücuda enfraruj ışınları verdiklerini belirten Öncü, 'Bu ışını vücudun 38 uyarı noktasına tatbik ediyoruz. Bu noktalara uyguladığımız ışınlar sayesinde, sinir hücreleri bol miktarda endorfin salgılamaya başlıyor. Böylece kişinin mutluluğu bulmak için nikotin almasına ihtiyaç kalmıyor' dedi.

  Bu yöntemin dünyada 27 yıldır uygulandığını, Türkiye’de de son 7 yıldır kullanılmasına rağmen yeni yaygınlaşmaya başladığını bildiren Öncü, son derece etkili olan yöntemle, kişinin sigarayı bırakmayı gerçekten istemesi durumunda yüzde 90 oranında başarı sağlandığını belirtti.

  YOKSUNLUK SENDROMU YAŞANMIYOR

  Yöntem sayesinde mutluluk hormonunun harekete geçirilmesiyle, kişinin sigara içmeyince hissettiği sinir, stres, çarpıntı, ağız kuruluğu gibi yoksunluk sendromunu yaşamadığını belirten Öncü, 'İnsan organizması, bir maddeyi kabullenmişse ve onun fizyolojik karşılığını yok etmişse, bağıra bağıra bu maddeyi istiyor. Buna bağımlılık diyoruz. Uyguladığımız yöntem sayesinde, kişi bu ağır tabloyu yaşamıyor' dedi.

  Bu yöntemin başarıya ulaşması için kişinin sigarayı bırakmaya kararlı olmasının da çok önemli olduğunu belirten Öncü, 'Bu tüm bağımlılık maddelerinden kurtulmak için geçerli. Önce beynin programlanması gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra, uyguladığımız ışın yöntemi çok etkili bir destek oluyor' diye konuştu.

  SU VÜCUTTAKİ NİKOTİNİ TEMİZLİYOR

  Bu yöntemi uygularken sigaradan kurtulmak isteyenlere 3 önemli tavsiyede bulunduklarını ifade eden Dr. Kutsi Öncü, şunları kaydetti:

  'Bunlardan birincisi günde en az 3 litre su içmeleri. Çünkü nikotin, suda çok kolay ve hızlı eriyor. Suyun vücuttaki nikotini temizlemesine paralel olarak, ışın uygulamasıyla tetiklemek suretiyle endorfin cevabını çok hızlı alıyoruz. Ayrıca günde 3 kez 50 gramdan az olmamak üzere yoğurt yenilmesi gerekiyor. Yoğurtta bulunan birtakım antikorlar sinirlerin yatışmasını sağlıyor. Üçüncü tavsiyemiz de kahve çay ve kola gibi maddelerin 3 hafta süreyle alınmaması. Çünkü madde bağımlılığının yanı sıra bir de davranışsal bağımlılık var. Yemekten sonra, arkadaşları geldiğinde, çay kahve içtiğinde sigara yakmak gibi. Bunlar sigara içme çağrışımı yaptırdıkları için, bir süre ara verilmesini tavsiye ediyoruz.' Yöntemin 4 günde sonuç verdiğini belirten Öncü, kişiye 25’er dakika süreyle uyguladıkları ışın yönteminin sadece 175 YTL olduğunu sözlerine ekledi.   
Mutlu olun, sigarayı bırakın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ferdi tayfur- sigarayı bıraktım

  Ferdi tayfur- sigarayı bıraktım

  Senden baska ne varsa x 2 Terkettim birer birer Affet beni sevgilim Seni kirdiysam eger Gece hayatim bitti Kadehi yere attim Beni kutlamalisin Sigarayi biraktim Gece hayatim bitti O sayfayi kapattim En sonunda basardim Sigarayi biraktim Kurtuldum meyhanenin x 2 Mey kokan havasindan Hor gördügün herseyi Çikardim hayatimdan
 2. Hamilelikte Sigarayı Bırakın

  Hamilelikte Sigarayı Bırakın

  hamilelikten ne kadar önce sigara bırakılmalı Hamilelikte Sigarayı Bırakın Düşük doğum ağırlıklı çocuk doğurma, erken doğum, plasentanın yerinden erken ayrılması, ani çocuk ölümü sendromu ve okul çağında düşük performans sigaranın zararlarından yalnızca bazıları...Acıbadem Hastanesi Bakırköy Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Rıza Madazlı hamilelik döneminde sigara içilmesinin fetus...
 3. Sigarayı Regl Iken Bırakın

  Sigarayı Regl Iken Bırakın

  Kadınlar, sigarayı bırakma işini, regl periyodunun 15.gününden 28.güne kadarki sürede yaparsa, başarılı olma şansları iki kat daha yüksek. Kadınların fizyolojik yapısını belirleyen ana unsur menstrüal döngülerdir. İş sigarayı bırakmaya gelince, kadınlar açısından bazı günler diğerlerinden daha uygun olabilir. Yeni bir diyete başlamak, yeni bir erkek arkadaş bulmak ve işgörüşmesi için seçilecek...
 4. Sigarayı Bırakınca Yaşayacaklarınız

  Sigarayı Bırakınca Yaşayacaklarınız

  sigarayı bırakınca olacaklar, şağlıklı yaşam, bağımlılık yapan maddeler, sigara ve zararları, sağlıklı yaşamak için neler yapmalıyız herşey burada SİGARAYI BIRAKINCA YAŞAYACAKLARINIZ Sigarayı bıraktıktan hemen sonra kendimizde olan değişiklikleri görmek mümkün. En başta sigaradan kurtulmanın verdiği mutluluk olacaktır. Bu mutluluğu yaşamak için sigarayı bırakmaya değer. İLK 20 DAKİKA...
 5. Ramazan Vesile Olsun Sigarayı Bırakın Melekler !

  Ramazan Vesile Olsun Sigarayı Bırakın Melekler !

  sigara bırakmak için sigara bırakmak için yapılması gerekenler Sevgili melekler, yıllar önce alışmış, ne kadar isteseniz de bırakamamış olabilirsiniz ama gelin bu Ramazan ayı bir vesile olsun ve sigarayı bir daha elinize bile almamak üzere bırakın :) Çok tiryakiyseniz iftarı yemekten çok sigara için iple çekiyor olabilirsiniz anca zararın neresinden dönülürse kar olduğunu unutmayın ve...

Sayfayı Paylaş